A Jets - Pats meccs számokban

2009. 11. 26. 17:35
Szerző: Spigo
Kategória: Cikkek
Wes Welker 15 elkapással és 192 yarddal zárt a Jets ellen, ami csapatrekordot jelent nem hosszabbításos meccsen. Welker 15 elkapása a második legtöbb a csapat történetében eggyel lemaradva Troy Brown 2002 szeptember 22.-ei Kansas elleni hosszabbításos meccsen szerzett 16 elkapásától. Welker eddigi legtobb elkapása 13 volt Philadelphia ellen 2007 november 25.-én.
Wes Welker 192 yardja egyéni rekord és a harmadik legtöbb a Patriots franchise 50 éves történetében, sőt a legtöbb hazai pályán. Ez a 192 yard a legtöbb ebben az évtizedben egy Patriots játékostól. Legutóbb Terry Glenn szerzett többet, 214 yardot a Cleveland ellen 1999 október 3.-án, ami a franchise rekord is egyben. Welker egyéni rekordja eddig az idei Tennessee elleni 150 yard volt. Wes Welker harmadik 100+ yardos meccse volt ez az idén és összesen a tizedik. Karrierje során a legtöbbször, négyszer, a 2007-es és a 2008-as alapszakaszban érte el a 100 yardos határt. Welkernek nyolc elkapása volt az első félidőben 139 yardot érően. Ez volt a második alkalom ebben a szezonban, hogy az első félidőben már megvolt a 100 yard. A Tennessee ellen (18/10) volt még hét elkapása volt 116 yardért. Wes Welker negyedik olyan meccse volt a szezonban, amikor 10 vagy annál több elkapást jegyezhetett. Ez a nyolcadik ilyen meccse volt a karrierje során. Az NFL rekordot a houstoni Andre Johnson tarja 2008-ból, amikor is hét 10+-os meccse volt a szezonban. Leigh Bodden egyéni rekordja a három interception, amivel beállította a franchise rekordot. Ő lett a kilencedik olyan Patriots játékos, akinek ez sikerült. Utoljára Asante Samuel szedett le három pick-et a Chicago ellen 2006. november 26.-án. - Ez volt a második alkalom Bodden palyafutása során, hogy legalább két interception-t jegyezhetett. Az első még a Detroit szineiben szerzett két interception volt Minnesotában 2008 október 12.-én. - Bodden a második New England játékos idén akinek sikerült legalább két interception-t lekapnia. Az első Brandon Meriweather volt a Tampa Bay ellen Londonban. - Most forult elő előszőr Asante Samuel két pick-je óta (Philadelphia ellen 2007. Nov 25), hogy a Gilette Satdionban egy Patriots játékos legalább két interception-t érjen el. Leigh Bodden 53 yardos touchdown-ra vitt vissza egy interception-t az első harmadban. Ez volt első interception-ből visszahordott td-je és második NFL touchdownja pályafutása során. Másik pontszerzése egy 59 yardos blokkolt field goal visszahordása volt a Pittsburgh ellen (13/11/2005) amikor a Clevelandben játszott - Bodden td-je a csapat második védelmi touchdown-ja volt idén. Az elsőt Brandon Meriweather szerezte egy 39 yardos interception visszahordással a Tampa Bay ellen. - Bodden 53 yardos visszahordása a leghosszabb a Patriots-nál Adalius Thomas San Diego elleni (16/9/2007) 65 yardos visszahordása óta. - Bodden tochdownja az első visszahordott interception td volt a Gillette Stadionban Patriots játékostól Eugene Wilson öt yardos Jets elleni visszahordása óta (2007. Dec. 16). Tom Brady 310 passzolt yardja az ötödik egymásutáni 300+ meccset jelenti számára (380, 308, 332, 375, 310) és a hatodik összességében 2009-ben. Ez egyéni legjobbja és csapat rekord is egyben. Mint a múlt héten már említettük az NFL rekordot három játékos tartja hat meccsel: Steve Young (1998), Kurt Warner (2000) és Rich Gannon (2002). Brady mellett még öt olyan játékos van, akinek 5 egymás utáni 300+-os meccse van: Joe Montana (1982), Kerry Collins (2001-02), Drew Brees (2006), Kurt Warner (2008) és Payton Manning (2009). Tom Brady-nek most már hat 300+-os meccse van 2009-ben. Ez a második legtöbb a csapat fennállása során és a rekordot is ő tartja 8 meccsel 2007-ből. Az NFL rekordot 10 meccsel Rich Gannon (2002) és Drew Brees (2008) tartják. Tom Brady a meccs után 3049 yardnál jár már a idén során beérve ezzel Drew Bledsoe csapat rekordját a 3000 yardos szezonok számában. Mindkettőnek 7 ilyen szezonja van a Patriots szineiben. Brady Randy Moss-nak eluttatott sikeres 13 yardos dobása során lépte túl a 3000 yardot. Tom Brady Randy Moss-nak dobott 4 yardos touchdownja az elso negyedben már a 20. td-je idén. Brady most már hét 20+-os dobott touchdown szezonnál tart pályafutása tiz NFL szezonja során, ami Patriots rekordot jelent. 20+-os dobott touchdown szezonok száma a Patriots szineiben: Tom Brady - 7 Drew Bledsoe - 4 Babe Parilli - 2 Butch Songin - 1 Matt Cassel - 1 Steve Grogan - 1 Tony Eason - 1 Tom Brady 29 495 passzolt yardnál tart és csak 163 yard hiányzik ahhoz, hogy átadja a múltnak Drew Bledsoe 29 657 yardos franchise rekordját. Wes Welker már nyolc olyan egymás utáni meccsnél jár idén, ahol hat vagy annál több elkapása van. A rekordot Marvin Harrison tartja, akinek 2002-03-ban 16 ilyen egymás utáni meccse volt. Welker az utóbbi 24 meccséből 22-n zárt hat vagy annál több elkapással. Wes Welker 79 elkapásnál tart a 2009-es szezonban, annal ellenére, hogy két meccset is kihagyott. Átlagosan 9,9 elkapása van egy meccsen idén és ha tartja ezt az átlagot, akkor 138 elkapással Patriots rekordot dönthet, amit szintén ő tart 112-vel 2007-ből. A 138 elkapás az NFL történetében a második legtöbb lenne Marvin Harrison 143 elkapása mögött. Bill Belichick 160. meccsét nyerte (beleértve a playoff meccseket is) és ezzel a 15. olyan edző lett, aki elérte ezt a határt. Belichick pályafutása során megyert 160 mérkőzése a legtöbb az aktív NFL vezetőedzök közül és a 15. legtöbb a bajnokság 90 éves története során. Belichick 63,2%-os győzelmi átlaga (160-93) a harmadik legjobb a legalább 150 meccset játszó vezetőedzők között, lemaradva George Halas (68,2%) és Don Shula (66,6%) mögött. Laurence Maroney az ötödik egymás utáni meccsen is futott touchdown-t szerzett. Ez a harmadik leghosszabb ilyen sorozat a New England történetében. Maroney az évtized első olyan Patriots játékosa, aki öt vagy annál több egymás utáni meccsen is futott touchdown-t jegyez. Utoljára ez Robert Edwards-nak sikerült 1998-ban hat meccses sorozattal. A legtöbb egymás utáni futott touchdown meccs a Patriots szineiben: 7 - Curtis Martin, 10/13/96 to 11/24/96 6 - Robert Edwards, 09/07/98 to 10/19/98 5 - Laurence Maroney, 10/18/09 to 11/22/09 (aktív) 5 - Curtis Martin, 10/23/95 to 11/19/95 5 - Horace Ivory, 10/22/78 to 11/19/78 Laurence Maroney a két futott touchdown-jával beállította saját rekordját az egy meccsen futott td-k számában. Harmadszor sikerült ez a teljesítmény neki a N.Y. Giants (2007. Dec. 27.) és a Cincinati (2006. Okt. 1.) elleni meccsek után. A Jets ellen volt az első két touchdown-os meccse hazai pályán. A Patriots most már 21-1-gyel (95,5%) áll az elvesztett alapszakasz meccsek utáni meccseken a 2003-as szezon kezdete óta és 3-0-val idén. Az utóbbi hat szezonban csak egyszer fordult elő, hogy a Patriots egymás utáni két alapszakasz meccsét is elveszítse (2006. Nov. 5. és Nov. 12.). Így a Patriots a 10 legutóbbi vereség utáni meccsét megnyerte. Ezzel a győzelemmel a Patriots kiegyenlítette mérlegét a New York Jets-szel szemben. A két csapat 50 éves történetében 101 meccset játszottak (beleértve két playoff meccset is) és mindkét fél 50-et nyert meg ezek közűl, míg egy döntetlenre végződött. A négy interception, amit Leigh Bodden (3) és Brandon Meriweather jegyzett a Jets ellen, az első négy vagy annál több interception-ös meccs a csapat életében a 2006. Dec. 17.-ei Houston elleni négyes óta. A rekord szintén egy Jets elleni meccs 1976. November 21.-éről, amikor a Pats hét interception-t szedett le. Stephen Gostkowski egy újabb touchback-et rúgott a hétvégén és ezzel már 19-nél tart idén. A 19 touchback karrier csúcsnak számít és a legtöbb egy Patriots játékostól 1990 óta. Gostkowski touchback-jeinek száma évről évre növekszik. Rookie-ként 12 volt 2006-ban, 15 db 2007-ben és 17 db 2008-ban. Tully Banta-Cain kétszer sack-elte Mark Sanchez-t, amivel 5-re emelte sack-jei számát a szezonban és ezzel vezet is a csapatban. Ez a második két sack-es meccse volt idén. Az első a Bufallo elleni szezonnyitó volt szeptember 14.-én. Banta-Cain 5 sack-je a második legtöbb hét éves karrierje során a 2006-os szintén a Patriots szineiben szerzett 5,5 sack mögött. Banta-Cain második sack-je a meccsen egyben fumble is volt, amit Derrick Burgess szedett össze megszerezve ezzel a labdabirtoklást és tualjdonképpen a meccs végét is jelentette. Tom Brady most már 21 egymás utáni megnyert hazai meccsnél tart (beleértve a playoff-ot is). A sorozat a 2006. Nov. 12.-ei New York Jets ellen 17-14-re elveszitett meccs után kezdődött. Brady 21-0-nál jár, mióta műfűre cserélték a Gilette Stadion gyepét. Brady összessített hazai mérlege (60-10, 85,7%) a legjobb a ligában az AFL-NFL 1970-es egyesítése óta. A negyedik körben draftolt Rich Ohrnberger először mutatkozott be az NFL-ben, amikor az első negyedben jobb oldali guard-ként kapott szerepet. Inaktív volt a szezon első kilenc meccsén. Dan Conolly először volt kezdő NFL pályafutása során. A sérült Stephen Neal-t helyettesítette a jobb oldali guard helyén. Rookie Julian Edelman három elkapást jegyezhetett a meccsen, amivel már 26-nál tart idén. Ez a 26 elkapás a legtöbb, amit egy Patriots rookie elért Deion Branch 2002-es 43 elkapása óta. Forrás: www.patriots.com