A sérültekről (Frissítve!)

2011. 09. 19. 13:09
Szerző: lucas
Kategória: Hírek
Volt olyan szakasza a San Diego Chargers elleni mérkőzésnek, amikor az volt az érzésünk, hogy szinte minden play után megsérül valaki a Patriotsból. Nézzük, hogy milyen információink vannak a sérültekről:
A legfrissebb hírek szerint Aaron Hernandeznek a középső térdszalagja (MCL) sérült meg, de nem szakadt el, csak megrándult. Valószínűleg 1-2 hetet ki kell hagynia, tehát a Bills ellen és a Raiders elleni meccsen nem láthatjuk. (Amikor Brady sérülése kapcsán rengeteget olvashattunk a térdszalagokról, akkor leírták, hogy a középső térdszalag (MCL) viszonylag könnyen regenerálódik, még szakadás esetén sem szokták műteni.) Reméljük, Hörni a Jets ellen már harcképes lesz, nagy szüksége van rá a csapatnak. Kyle Arrington - A cornerback A Chargers utolsó támadásakor sérült meg, egy nagy ütközés után. Egy ideig a pálya oldalvonalán fekve maradt, és nem tért vissza utána . A meccs után azt nyilatkozta a riportereknek, hogy jól van. Patrick Chung (kéz/csukló)- A safety 3. negyed 8. percében sérült meg Ryan Mathews 3 yardos futásánál, az öltözőbe is bevitték vizsgálatra, de 4. negyedben (11:41-gyel a meccs vége előtt) a sérülés ellenére kötéssel a kezén visszatért. A TheRapSheet blogban Rapoport azt írja, hogy akár valamelyik csontja is eltörhetett. Ras-I Dowling (comb)- A rookie cornerback a 2. negyed végén (1 perc 42 másodperccel a félidő vége előtt) szenvedett combsérülést, és utána már nem tért vissza a pályára. Ian R. Rapoport a blogjában azt írta, hogy Dowling a meccs további részében a partvonal mellett állt, és úgy tűnt, hogy képes lenne játszani. Albert Haynesworth - A védekező falember a harmadik negyed vége előtt szorult orvosi segítségre, az ápolásból úgy tűnt, hogy begörcsölt a lába. Ő később vissza tudott térni a játékba. Aaron Hernandez (térd) - A tight end 11:41-gyel a meccs vége előtt sérült meg, a térdét fájlalja. A meccs vége után beszélhetett a riporterekkel az öltözőben, ami önmagában véve jó jel a sérülés komolyságát tekintve. Rapoport szerint Hernandez a meccs után erősen sántított, és látszott rajta, hogy fájdalmai vannak. James Ihedigbo - A safety is ápolást kapott a harmadik negyed vége előtt 1:49-cel, de hamar visszatérhetett a pályára, csak egy play-t kellett kihagynia. Meskó Zoltán (bal térd) - A punter a harmadik negyedben sérült meg, és utána nem rúghatott újra, még akkor sem, amikor nagy szükség lett volna rá a negyedik negyedben. Ekkor a Patriots csak 6 ponttal vezetett és a félpályánál 4 yardos 4. kísérletre kényszerült , ami ráadásul nem is sikerült. Amikor a meccs után Belichicket megkérdezték, hogy a döntés összefüggésben volt-e Meskó sérülésével, az edző egy rövig igennel válaszolt.Az viszont jó jelnek tekinthető, hogy Zoli a 4. negyedben holderként pályára léphetett. Rapoport azt írta, hogy hétfőn minden bizonnyal kivizsgálják, de nem tűnik nagyon komolynak a sérülés. Összességében Aaron Hernandez, Ras-I Dowling és Meskó Zoltán sérülése tűnik komolyabbnak, de erről csak az edzésekről szóló beszámolók és a sérültlisták alapján tudunk majd többet. Addig is mielőbbi gyógyulást kívánunk a srácoknak!