A számok mögött - Divisional Round

2013. 01. 16. 22:10
Szerző: Paul43
Kategória: Cikkek
Bár az alapszakasznak vége, nem áll meg az élet. Még mindig újabb és újabb számok támadnak meg minket hétről hétre. Lássuk a legújabbakat:

1. 9: A múlt hétvégi 41-28-as győzelem után a Patriots már 9. alkalommal vívhat az AFC legjobbja címért. Eddig 7-1-es mérleggel áll. Most a 8. győzelmüket szerezhetik meg a Ravens-szel szemben. Egyetlen vereségük a 2006-os konferencia döntőben, a Colts ellen volt. Idén fordul elő harmadszorra, hogy egymás utáni években is bejutott a Super Bowl előszobájába a gárda (2003-2004, 2006-2007, 2011-2012).

- 9 St. Louis Rams

2. 2: Sorozatban másodszor is a baltimore-i csapat ellen kell pályára lépniük a fiúknak az AFC bajnoki cím elnyeréséért. Ez mindössze az ötödik ilyen alkalom az AFL-NFL összeolvadása óta. Az első ilyen eset azonban rögtön 3 évre nyúlt az Oakland és a Pittsburgh között.

Ugyanazon csapatok egymás utáni évek AFC döntői, NFL:
- 2011-2012: New England – Baltimore
- 1986-1987: Denver – Cleveland
- 1978-1979: Pittsburgh – Houston
- 1974-1976: Oakland – Pittsburgh

3. 20: Robert Kraft alatt már 20. rájátszásbeli győzelmét aratta a Pats. Ezen kívül, a 1994 óta eltelt időszakban a legtöbb győzelmet (225), legtöbb SB címet (3), legtöbb konferencia bajnoki címet (7), divízió bajnoki címet (12) is a Patriots tudhatja a magáénak.

Legtöbb playoff győzelem 1994. óta:
- 20 New England
- 17 Pittsburgh
- 16 Green Bay
- 11 Philadelphia
- 11 Indianapolis

4. 82,4: Ilyen százalékban nyeri a Patriots csapata a hazai pályán lejátszott playoff mérkőzéseket. Ez a legjobb mutató azon csapatok között, amelyek legalább 10 hazai playoff mérkőzéssel rendelkeznek. És a mutató: 14-3.

5. 60: Az összesített playoff eredményeket megvizsgálva láthatjuk, hogy a Patriots csapata 60%-ban nyeri a rájátszás meccseket. A 24-16-os mérleg a negyedik legjobb a liga történetében azon csapatok között, amelyeknek legalább 15 playoff meccsük volt.

6. 3: Tom Brady vasárnapi 3 TD-jével már a harmadik helyen áll a rájátszásban elért, dobott TD-k (41) tekintetében. Már csak Brett Favre (44) és Joe Montana (45) vannak előtte. 5.629 dobott yardjával a negyedik legjobb, míg 524 sikeres passzával az első helyen áll már most.

7. 17: 17. rájátszásbeli győzelmét aratta Tom Brady, ezzel ebben a mutatóban is vezető helyen áll. Azon kezdő irányítók között, akik legalább 15-ször játszottak playoff meccsen, csak Brady és Montana mondhatnak magukénak legalább 15 győzelmet. Valamint Brady 73,9%-os győzelmi mutatója megint csak a legjobb.

8. 23: Huszonharmadik playoff mérkőzésével Tom Brady befogta Joe Montanat a lejátszott meccseket illetően. Már csak Brett Favre (24) áll előtte. Ha pedig csak a Patriots háza táján nézünk szét, akkor természetesen Brady az első. Vasárnapi pályára lépésével maga mögé utasította mindenki Teddy-jét (22).

9. 18: Bill Belichick is lépdel felfelé. 18. rájátszás győzelmével, már a harmadik legtöbb playoff győzelmet szerzett vezető edző a liga történetében. Két meccsel az idény vége előtt, meg van a lehetősége, hogy befogja akár az első helyezettet is. Ugyanis 19-el Don Shula, míg 20-szal Tom Landry van még Belichick mester előtt. A mester 72%-ban (18-7) nyerte eddig a rájátszás mérkőzéseit, ezzel szintén a harmadik helyen van, Tom Flores (8-3, 72,7%) és Vince Lombardi (9-1, 90%) mögött.

10. 61: Wes Welker 8 elkapásával a Patriots rájátszásbeli elkapások örökranglistájának első helyére kapaszkodott fel. Mindezt úgy, hogy csak 8 ilyen meccse volt. Átlagban 7,6 elkapás jut neki meccsenként. Egyéni legjobbját a 42. Super Bowl-on érte el, akkor 11-szer volt sikeres. A Super Bowlokon ezzel  holtversenyben áll Deion Branch-el, Jerry Rice-al és Dan Ross-al az első helyen.

Legtöbb playoff elkapás, Patriots:
- 61 Wes Welker
- 58 Troy Brown
- 54 Deion Branch

11. 131: Vasárnap összesen 131 elkapott yardig jutott Welker, ami egyéni legjobbja. Ez a 16. olyan alkalom, hogy Patriots játékos legalább 100 elkapott yard fölé jut egy rájátszás meccsen.

12. 61 & 64: Igen, Meskó Zoliról van szó. 61 yardos puntja a harmadik, míg 64 yardos puntja a második legjobb egyéni rúgása. Ennél kétszer volt eredményesebb, 2010.10.17-én a Baltimore és 2011.12.24-én a Miami ellen. mindkétszer 65 yard távolságba rúgta a bőrt. A Patriots csúcsát, 68 yardos punt, Tom Yewcic tartja, még 1964.01.05-ről, a San Diego ellen.

13. 5: Ötödszörre ért el legalább 300 passzolt yardot Brady rájátszás mérkőzésen.