A számok mögött 2013 - 13. forduló

2013. 12. 05. 11:11
Szerző: Paul43
Kategória: Cikkek
Ismét egy, a végéig izgalmas meccsen szurkolhattunk. Szenvedő futás elleni védelemmel, de remeklő második félideji támadókkal. Lássuk ezen a héten milyen új számaink vannak.

13: Előző héten még csak annyit tudtunk, hogy ez a Patriots zsinórban tizenharmadik minimum 50%-os idénye. Most már azt is tudjuk, hogy tizenharmadszorra nyerő évet zár a csapat, miután a Houston elleni győzelem idén már a kilencedik volt. Ez az eredmény az NFL történetének harmadik legjobbja, mivel az 1983-1998 közötti 49ers és az 1970-1985 közötti Cowboys is 16 ilyen szezont húzott le zsinórban. Sebaj, már csak 4 idény és itt is rekorder lehet a Pats.

- 13, Bill Belichick (2001-2013)

80,9%: 2001-től számolva a Patriots csapata 76 győzelem mellett csak 18 vereséget szenvedett a Hálaadástól számított találkozókon, ami 80,9%-os sikerességi százalék, az utóbbi három évben pedig 26-2 ez a mutató, miután 2010-ben és 2011-ben is 8-0-val zárta a csapat a második félidőt, majd 2012-ben és 2013-ban eddig 1-1 vereségük volt. Ez bődületes 92,8%-os mutató.

88,4%: 2001. óta ez a 88,4% a Patriots decemberi győzelmi mutatója, 46 győzelem és 6 vereség. A legutóbbi 17 decemberi találkozóból pedig 16-ot nyert a csapat. Ha megnézzük Belichick eddigi Patses statját, akkor 48-8-as arány jön ki, ami 85,7%. Ez NFL csúcs az edzőknél az egy csapatnál elért eredmény tekintetében. A második helyen itt George Seifert áll 27-6-tal, ami 81,8%.

11: Tom Brady pályafutása alatt már tizenegyedik alkalommal lépi át a 3.000 passzolt yardos határt. Jelenleg 3.267 yardnál tart. Brady mindössze a hatodik irányitó a ligában, akinek legalább 11-szer sikerült megugrania ezt a szintet.

103: Stephen Gostkowski már zsinórban 103. meccsén szerzett pontot, ami franchise rekord.

101: Julian Edelman pályafutása negyedik 100+ yardos meccsén van túl, miután vasárnap este 101 yardot hozott össze 9 elkapásból. És ebből a négyből, hármat az idei szezonban csinált (a mostani mellett 118 yard az Atlanta ellen és 110 yard a Denver ellen).

2*100: A 2013-as szezonban harmadszor fordul elő, hogy legalább két Patriots elkapó is 100 yard fölé jut, hiszen Edelman (101 yard) mellett Rob Gronkowski (127 yard) is túllépte a határt. A másik két ilyen meccs az Atlanta (Edelman-118 yard, Thompkins-127 yard) és a Pittsburgh (Gronkowski-143 yard, Dobson-130 yard, Amendola-122 yard) ellen volt.

5: A Patriots idei újonc védői eddig összesen 5 INT-t szereztek (Ryan-3, Harmon-2), amivel a buffaloi újoncokkal állnak holtversenyben az élen a ligában. Viszont ők az egyetlen csapat, akiknél két újonc játékos is legalább 2 INT-t tudott szerezni.

21: Egy újabb sorozat vége. Stephen Gostkowski a Houston elleni első, 55 yardos field goal kísérletét kihagyta, ezzel megszakadt a zsinórban sikeresen elvégzett mezőnygólok sorozata. Gost életében ez volt a leghosszabb sorozat, ami csak kettővel marad el Adam Vinatieri 23-as Pats-csúcsától.

41: Josh Boyce megmutatta mit tud, mikor a Pats idei leghosszabb kickoff visszahordását produkálta, 41 yardot visszafutva a labdával.

57: Tom Brady pályafutása ötvenhetedik, 2013-as szezonja negyedik 300+ passzolt yardos napja volt a vasárnapi. Ez az ötvenhét az aktív irányítók között a 3. helyhez elég, Drew Brees (75) és Peyton Manning (81) után.

4: Rob Gronkowski zsinórban negyedik meccsén szerzett TD-t. A csapat rekord 6 meccs zsinórban, amit minő véletlen szintén Gronk tart, még 2011-böl.

12: Rob Gronkowski tizenkettedik alkalommal lépte át a 100 yardos határt, ami tight endek között csapat rekord.

12: Stephen Gostkowski az idei szezonban már tizenkétszer rúgott sikeres field goalt 40 yardnál hosszabb távolságról, ezzel megdöntve saját 2011-es és Adam Vinatieri 1998-as és 2004-es 11-es rekordját.

113: Ennyi pontot szerzett a Patriots csapata az első 12 meccs negyedik játékrészében, ami a csapat fennállásának második legnagyobb száma.

forrás: patriots.com