A számok mögött 2013 - 14. forduló

2013. 12. 12. 08:25
Szerző: Paul43
Kategória: Cikkek

Lassan kezdjük megszokni, hogy sosem kelhetünk fel a tv/számítógép elől, ha épp megy a meccs, mert lemaradunk valamiről. Történt ez az elmúlt vasárnap is, amikor a befejező 1 percben fordított a Patriots csapata és győzte le 27-26-ra a Cleveland Browns csapatát. Nézzük milyen számokat találunk ma.

10: Bill Belichick és egy NFL-rekord. Nem volt még olyan vezetőedző a liga történelmében, aki tizenegy évben megszakítás nélkül legalább tíz győzelemre vezesse a csapatát. BB után a következő leghosszabb sorozattal bíró edző, a 8 évig (1989-1996) 10+-os san francisco-i, George Seifert. Belichick-kel együtt természetesen a Patriots csapata is már 11. legalább 10 győzelmes évét éli, ami csapatok között a második leghosszabb sorozat, a San Francisco 16 éves sikere után.

153: Shane Vereen franchise rekordot állított fel, miután 12 elkapásából 153 yardot hozott vasárnap este. Ez előtte még egyetlen Patriots RB-nek sem sikerült. A korábbi, 53 (!!!) éves, rekordot 1960.11.04-én Dick Christy érte el az Oakland Raiders ellen, 124 yarddal. Vereen 12 elkapása is új csúcs, igaz „csak” eggyel veri a korábbi 11-es rekordot. Ez utóbbit háromszor is elérték, például 2000.11.03-án a Tampa Bay ellen. Vereen korábbi legjobbját 2012.11.22-én a Jets ellen érte el, akkor 8 labdát sikerült elkapnia és ezekből 91 yardot termelt. Az egy futó által legtöbb elkapott yard rekordját a ligában a Kansas City ex-játékosa Curtis McClinton tartja 213 yarddal, 1965.12.19-e óta, míg a legtöbb elkapást 1980.09.21-én, a Jets ex-játékosa Clark Gaines szerezte, szám szerint 17-et.

Legtöbb elkapott yard RB által, az elmúlt 10 évben, NFL:
- 156, Brian Westbrook (2004)
- 154, Jahvid Best (2010)
- 153, Shane Vereen (2013)
- 151, Matt Forte (2010)

18: Több, mint tizennyolc év kellett ahhoz, hogy a Patriots csapata újra sikeresen próbálkozzon onside kick rúgással. Akkor, 1995. január 1-én a Cleveland Bronws vezetőedzője nem volt más, mint régi ismerősünk Bill Belichick. Bár a Patriots akkor is visszaszerezte a labdát, de a mostani esettel ellentétben, azon a napon nem tudta pontokra váltani a lehetőséget és 20-13-ra kikapott a Brownstól az AFC wild card napján.

81,1%: Folytatjuk a szezon második felét vizsgáló statisztikákat. A vasárnapi győzelemmel a 2001-es évad óta eltelt időszakban, a Hálaadások után a Patriots 77 győzelem mellett 18 vereséget szenvedett el, ami 81,1%-os mutató. Az elmúlt 3,5 évben pedig a második félidőben 27-2-es a mutató.

300+: Tom Brady idén az első olyan irányító, aki legalább 300 yardot tudott passzolni a Browns védelme ellen, és nem is kicsivel lépte túl a 300-as határt, mivel összesen 418 yardot dobált össze.

200+: Ilyen se fordult még elő Tom Bradyvel, hogy 3 egymás utáni mérkőzés második félidejében is több, mint 200 yardot passzoljon. Márpedig ez most megtörtént, miután a Browns ellen 323 yard, a Broncos és Texans ellen pedig 263-263 yard állt a neve mellett. Ezekben a második félidőkben Brady összesen 75%-os pontossággal dobott (89 dobás, 67 sikeres), 849 yardért és 6 TD-ért. INT-t nem sikerült ellene elérniük az ellenfél védőinek. Ez pedig összesen 127,5-es passer ratinget eredményezett.

83,6%: Tom Brady tovább folytatja decemberi jó teljesítményét, miután a Barnák elleni győzelmével már 41 győzelmet számlálhat és emellé csak 8 vereséget az év utolsó hónapjában.

58:
Tom Brady ötvennyolcadik 300+ passzolt yardos meccsén van túl, ami továbbra is a harmadik helyre elég Peyton Manning (82) és Drew Brees (75) mögött.

200: Gratulálunk Stephen Gostkowskinak, aki elérte a 200 sikeres field goalt. Ezzel csatlakozott Adam Vinatierihez (262) a Patriots 200+-os rúgóinak csoportjában.

129: A negyedik negyed idén elég sikeres periódus a Patriots csapatának, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az a 129 pont amit a befejező 15 perc alatt tettek a táblára. Talán emiatt sem lehet nyugodt az ellenfél, míg a meccs végét jelző sípszó meg nem szólal.

forrás: patriots.com