A számok mögött 2013 - 8. forduló

2013. 10. 31. 15:45
Szerző: Paul43
Kategória: Cikkek
Kellemes vasárnap estét okozott sokaknak a Patriots, főleg második félidős játékával, amivel egy 3-17-es félidő után lényegében állva (vagyis úszva) hagyta a Delfineket. A vége 27-17 lett. Nézzük az eredmény mögött milyen számok figyelnek.

24: Igen, 24 pont, ennyit szerzett a Pats anélkül, hogy az ellenfél oldaláról akárcsak egy is jött volna. 111 yardot futottak, 6 sacket szereztek és 3-szor szereztek labdát a második félidőben. Ez a huszonnégy pont a legtöbb amit idén a második játékrészben szereztek és a legtöbb a 2012.12.16-i 49ers elleni meccs óta, amikor 31 pontot tettek a táblára az utolsó 2 negyed alatt. Akkor nem lett meg a győzelem. Legutóbbi győztes fordítáuk ekkora hátrányból szintén a Phins ellen volt, még 2011.12.24-én, akkor 17-0-át mutatott az eredményjelző a nagyszünet előtt. Végül 27-24-re nyert a Pats.

7: Zsinórban hetedjére győzte le a Patriots csapata a Miami csapatát, azaz a 2010, 2011. és 2012-es duplázás uán, az idei első mérkőzés is zsebben van. Ez a leghosszabb sorozat a Phins ellen. 1986 és 1988 között hat mérkőzésig jutottak a fiúk.

14: Hazai pályán már 14 győzelemnél tart zsinórban a csapat csoportellenfelek ellen. Legutóbb 2008.11.18-án a Jets hagyta el sikerrel a new englandi pályát, akkor 34-31-re nyertek hosszabbításban. A Pats jelenleg 30-5-ös mérleggel rendelkezik a Gillette stadionban AFC East ellenfelekkel szemben.

88,9%: Ilyen arányban nyeri a Patriots csapata a vereség utáni első meccseket. Azaz, nagyon ritkán kap ki egymás után többször a gárda. 2003 óta mindössze 4 duplázásuk volt.

9: Stephen Gostkowski idei kilencedik 40 yardnál hosszabb field goalját értékesítette. A csúcs 11, amit ő maga is elért már 2012-ben, valamint Adam Vinatieri 1998-ban és 2004-ben. Ebben az évadban Gost 22 kísérletéből 21-et sikerrel teljesített.

432: A Patriots fennállása 432. győzelmét aratta, ezzel beérte a Raiderst azon NFL-es csapatok között, akik eredetileg a régi AFL-ben kezdték még meg müködésüket.

79,5%: 2001 óta a csoportellenfeleket ilyen százalékkal veri a Patriots, ami abszolút csúcs az NFL-en belül. Egyik csapat sem rendelkezik hasonló csopoton belüli mutatóval rajtuk kívül.

37: Harminchét győzelem mellett kilenc vereséget tud felmutatni a Patriots csapata 2003 óta októberi meccseken.  Ezen belül igen impozáns 95,7%-os a hazai mutató, azaz 22 győzelem mellett csak egyszer kaptak ki hazai pályán, mégpedig 2005.10.02-én a Chargerstől 41-17-re.

15: Gostkowski már zsinórban tizenöt sikeres field goal kísérleten van túl. Ez Gost karrierjének leghosszabb sorozata. Ha még 8 rúgást hibátlanul teljesít, akkor beéri a csapat első helyén Adam Vinatierit (23 sikeres rúgással).

35: Sorozatban már harmincötödik mérkőzésén szerez labdát a Patriots védekező vagy speciális csapatrésze. Ez a leghosszabban futó sorozat jelenleg (még egyszer: ami jelenleg is folyamatban van). Az abszolut rekordot az Eagles csapata tartja, akik 1985 és 1990 között 71 mérkőzésen terrorizálták sikeresen az ellenfelet.

343: A negyedik helyen áll 343 passzolt TD-vel Tom Brady az örökranglistán. Legutóbb Frank Tarkentont előzte meg. A következő állomás elég messze van, a dobogó eléréséhez még 77 TD passz kell, ugyanis ott jelenleg Dan Marino áll, 420 passzolt TD-vel. Az érdekesség, hogy ez a negyedik hely valószínü csak egy hétre szól, mivel Drew Brees legutóbbi 5 TD-jével szintén 343-nál tart és ha hozza a formáját, akkor ezen a héten is többet dob majd Bradynél.

11: 2010 óta Rob Ninkovich tizenegyszer szerzett fumble után labdát, ezzel vezeti az aktuális NFL listát. A második helyen szintén egy Patriots játékos áll, Vince Wilfork 7-tel.

6: Szezoncsúcsot jelentő, hat alkalommal sackelték az ellenfél irányítóját vasárnap a Patriots védői.

forrás: patriots.com