A számok mögött, 4. hét

2012. 10. 02. 01:43
Szerző: Paul43
Kategória: Cikkek

Most először jelentkező cikkünkkel, hétről hétre megnézzük mit is jelent a győzelmen (vereségen) kívül a csapat játéka. Számok, rekordok, listás helyek:

1. Bill Belichick győzelmei: A Patriots vasárnapi győzelmével Belichick mester 194-szerre hagyhatta el mosolyogva a pályát. Ezzel a liga történetének 8. legtöbb győzelmet szerzett vezetőedzője. A Bills elleni meccs előtt 193 nyertes meccsel a háta mögött holtversenyben állt, Chuck Knox-szal. 6 újabb győzelemmel Belichick a 8. vezetőedző lehet, aki átlépi a bűvös 200-as határt, valamint ha erre még rátesznek egy lapáttal, akkor 201-nél beéri a 7. helyen álló Dan Reeves-t.

2. A Pats tovább javított a divízión belüli győzelmi mutatóján: A Bills felett aratott győzelemmel a Pats 54-15-re (.783) javította a győzelem-vereség mutatóját 2001 óta, divízión belüli ellenfelekkel szemben. Ez nem csak az AFC-East-en belül, hanem az egész ligában egyedülálló.

3. Rookie RB Brandon Bolden és RB Stevan Ridley 100-100 yard felett: Rookie Brandon Bolden (137 yard) és 2. éves futó társa, Stevan Ridley (106) is 100 felett futottak. Ilyen legutoljára több, mint 30 éve fordult elő a Pats háza táján. 1980. November 23-án, Don Calhoun (106) és Vagas Ferguson (100) futották meg a 100-100 yardot a Baltimore Colts ellen.

4. Buffalo elleni 200 yardok: Jól megy a csapatnak a futás a Buffalo ellen, hiszen legutóbb is épp ellenük sikerült ez a teljesítmény, igaz nem tavaly. 2010-ben mindkét alkalommal lefutották a Billst, szeptember 26-án 200 yarddal, december 26-án pedig 217 yarddal ajándékozták meg a szurkolókat. A tegnapi volt a 68. alkalom mikor a Patriots futói több, mint 200 yardot nyargaltak össze.

5. Az NFL történtében mindössze a második alkalom, hogy egy csapatban 2 játékos futott 100 yardon felül és két másik játékos került 100-100 yard fölé elkapásban: A liga történetében másodszor, a Pats történetében először fordult elő az eset. 2008. december 28-án a Green Bay Packersnek sikerült először a lehetetlennek tűnő feladat, mikor Ryan Grant (106) és DeShawn Lynn (106) is túlfutottak 100 yardon, valamint mellettük Donald Driver (111) és Greg Jennings (101) is 100 yard fölé került elkapásokban.

6. 4 futott TD-vel beállították a csapatrekordot: 1983. október 16-án a San Diego Chargers ellen futott utoljára a csapat 4-szer is a célterületre. A vasárnapi volt a 7. ilyen meccs a Pats történetében.

7. 45 pont a második félidőben: Pontok szempontjából abszolút a 2009. október 18-i, havas, Titans elleni meccshez lehet hasonlítani a mostanit, hiszen akkor is 45 pontot szórtak egy félidő alatt (igaz akkor az elsőnél). A mostani meccs negyedik negyedében elért 31 pont is csak épphogy elmarad az akkori második negyedbeli 35-től.

8. Wes Welker lehagyta Troy Brownt és már második a csapat örökranglistáján, elkapott yardokat tekintve: Welker (6485) már nem csak az elkapások számában, hanem azok össz yardszámában is túljutott Troy Brownon (6366), mikor a második negyedben egy 9 yardos passzt kapott Bradytől. Előtte már csak Stanley Morgan áll, igaz neki 10352 yardot sikerült összekapdosnia az évek alatt.

9. A Patriots már 157 meccs óta nem kapott 3-szor egymás után: A Pats a Bills elleni győzelemmel nem csak megszakította a két vereségből álló sorozatot, hanem tovább növelte azon meccsek számát, amikor nem kapott ki zsinórban 3-szor egymás után. A második helyen az Atlanta Falcons áll 68 meccsel. Legutoljára a 2002-es szezon során verték el a Patset 3-szor egymás után.

10. Welker tovább hasít: Már zsinórban a 81. meccse Pats színekben, hogy legalább 1 elkapása van Wes Welkernek az alapszakaszban, ami nem meglepően klub csúcs. Ha a Pats előtti időket is nézzük, akkor már 98 alapszakasz meccs, ahol labdához ért. Welker az összes pályára lépésekor abszolvált legalább 1 elkapást mióta a Patriótákkal van, így a 7 rájátszás meccsel együtt ez már 88 game-et jelent. Az utolsó elkapás nélküli meccse még a Miamivel volt 2005 december 24-én.

11. Welker egymás utáni 100 yard feletti meccsei: Miután az előző héten, a Baltimore ellen, 142 yardot szedett össze, most újra 100 yard fölé jutott, pontosan 129-nél állt meg. Ez már a 7. két meccses sorozata 100 fölötti elkapott yarddal. 2008-ban és 2011-ben is sikerült neki azonban 3-szor is egymás után 100 yard fölé jutnia.

12. Brady leelőzte Kerry Collinst a dobott yardok számában: Tom Brady már a 11. helyen áll a legtöbb dobott yardot tekintve a liga örökraglistáján, miután a meccs végén pontosan 41.206 yardon állt meg a számláló. Ezzel maga mögé utasította Kerry Collinst, akinek 40.922 yardja van. Bradynek a meccs előtt csak 57 yardra volt szüksége, amit Gronkowskinak dobott 41 yardos passzával teljesített is. A következő, Brady előtt a 10. helyen, Drew Brees (jelenleg 41.646 yard).

13. Daniel Fells egymás után másodszorra kezdett és megszületett az első elkapása: Daniel Fells már második alkalommal volt kezdőnek nevezve. Rögtön az első játékban fullbackként állt fel és megszerezte első elkapását a Patriots színeiben. 18 yardot ért a megmozdulás.

14. Jerod Mayo 3. INT-je: Miután Vince Wilfork belepöckölt Fitzpatrick labdájába, Jerod Mayo adott lehetőséget interceptionjével a támadó alakulatnak, hogy igen kedvező helyről, a páya közepéről indulhassank pontokat gyűjteni, az első negyedben. 2011-ben szerzett 2 INT-je (12.04 – Indianapolis, 12.18 – Washington) után most szerezte meg a 3-at Mayo.

15. Rookie LB Dont’a Hightower első profi ligás sackjét szerezte meg: Első negyedbeli 0 yardos sackjével Hightower is feliratkozott az NFL-ben sacket elérő játékosok közé.

16. Rookie DE Chandler Jones már a 3. sacknél jár: 4. fordulóban a 3. sackjét érte el Jones, mikor mínusz 5 yardon szerelte Ryan Fitzpatricket harmadik kísérletnél, ezzel puntra kényszerítve a Billst.

17. Gronkowski nagy elkapása a Buffalo ellen: 41 yardos elkapása nagy segítség volt a Pats első TD-drivejában az első negyedben. Ez volt Gronk 4. 40 yard feletti játéka. A leghosszabb, 52 yardos TD playt 2011.11.21-én a Kansas City ellen csinálta meg.

18. Gronkowskinak jól megy a Bills ellen: 3. egymást követő Bills elleni meccsen jutott 100 yard fölé. Tavaly szeptember 25-én 7 elkapása volt 109 yardért, valamint 2 TD-je, majd 2012. január 1-jén 8 elkapásból 108 yardot hozott össze újra csak 2 TD-vel megspékelve azt.

19. 100 yardos futó, 100 yardos elkapó, 300 yardos irányító: Ama ominózus 2009-es Titans elleni meccs óta nem fordult elő, hogy a csapatban egyszerre legyen 100 feletti futó, elkapó és Brady 300 passzolt yard fölé jusson. Akkor Maroney (123), Welker (129), Moss (150) voltak Brady (380) mellett a kiugró teljesítményü játékosok.

20. Egymás utáni második meccsen jutott két játékos is 100 elkapott yard fölé: A Baltimore ellen Welker (142) és Lloyd (108) érték el a három számjegyű yardot, most Welker (129) mellett Gronkowski (104) volt a másik elkapásban jeleskedő Patrióta. 2011-ben 5 meccsen sikerült két embernek is 100 elkapott yard fölé jutnia.

21. Devin McCourty második két INT-es meccse: Idei első INT-jét szerezte D-Mac, mikor Fitzpatrick passzát csípte meg a Bills 42-es yardvonalánál az első negyedben. Majd a negyedik negyedben ráduplázott. Ez volt pályafutása második 2 interceptionös meccse. Az elsőt a Detroit ellen csinálta még 2010. november 25-én. A Patriots 9-0 győzelmi mutatóval áll, mikor McCourty legalább egy interceptiont gyűjt.

22. Brady 48. 300 yard feletti meccse: Miután 340 yardot passzolt a Bills ellen, Brady 48-adjára fejezhette be a mérkőzést 300 passzolt yard fölött. Ezzel a 8. helyen van az örökranglistán. Előtte Warren Moon van 49 300 yard feletti meccsel. Brady a 2011-es szezonban egyéni csúcsot állított fel 11 300 fölötti mérkőzéssel. A szezonon belüli rekordot Drew Brees tartja 2011-ből, 13-mal.