A számok mögött 7. hét

2012. 10. 23. 22:09
Szerző: Paul43
Kategória: Cikkek
Hosszabbításban elért field goallal ismét győzőtt a Patriots csapata. Lássuk mit látunk még a színfalak mögött:

1. 350+ yard: A vasárnapi 381 támadó yarddal már sorozatban 16-szorra zárta a Pats 350 yard felett a meccset. Ezzel holtversenyben vezet a Rams-szel, akik 1999-2000-ben szintén 16-ot ilyen meccset játszottak zsinórban.

2. 104 yardos kickoff return: Az első negyedben, miután a Jets megszerezte a vezetést, lényegében szomorkodni sem volt ideje a Patriots szurkolóknak, hiszen Devin McCourty 104 yardon keresztül cipelte vissza a labdát a kickoffot követően és ezzel egyenlővé tette az állást. Ez a Pats történetének második leghosszabb visszahordása. Ellis Hobbs 2007.09.09-én 108 yardot futott vissza vele és ért el TD-t. A mostani volt a csapat 25. kickoff utáni visszahordott 6 pontosa és a 6. ami legalább 100 yard hosszú volt. Legutóbb pedig 2010.10.04-én ünnepelhetett a gárda 6 pontos visszahordást, mikor a Miami ellen Brandon Tate kerülgette 103 yardon át az ellent.

3. Védelem a győztes: Rob Ninkovich és Jermaine Cunningham közös erővel sackelték mínusz 15 yardért Mark Sanchezt a hosszabbításban, mely eredményeképp Ninkovich meg is szabadította az irányítót a labdától és meg is szerezte azt. Ezzel az idei évben már 4 fumble utáni labdaszerzése van, amivel vezet csapaton belül. Az utóbbi 20 évben Mike Vrabel jutott a legmesszebb 2007-ben, 5 visszaszerzett labdával. Ha megnézzük, hogy az idény felénél se járunk és Ninkovich 4-nél, valamint Jones is 3-nál tart, akkor simán elképzelhető, hogy idén újabb csúcsot láthatunk.

4. Gostkowski: Bár idén volt, hogy leszedték róla még a keresztvizet is, elmondhatjuk, hogy most vasárnap ő volt, aki eldöntötte a meccset. Először a hosszabbítást harcolta ki egy 43 yardos field goallal, majd az extra időben egy ennél is hosszabb, 48 yardos rúgást értékesített, ezzel vezetést szerezve újra a Patriotsnak. Ez Gostkowski második hosszabbításban elért győztes 3 pontosa volt, a 2010.10.17-én Ravens elleni, 35 yardos után, ahol a Patrióták 23-20-ra győzték le a Hollókat. A vasárnapi mérkőzés után, igen impozáns, 92 %-os (25-ből 23 sikeres) mutatót tudhat magáénak Gostkowski, a 4. negyedbeli field goaloknál.

5. Brady 35: Nem, nem az életkorára célzok ezzel, hanem a game-winning drive-jainak a számára. Karrierjének során ez volt a 35. alkalom, mikor Brady, az általa vezetett támadóalakulat élén győzelemre vezette a csapatot.

6. Hosszabbítás: Tom Brady pályafutása során, figyelemre méltó 9-1-es mérleggel áll a hosszabbításos mérkőzéseken. Bill Belichick ugyanebben a kategóriában 10-3-al áll, mint a Patriots vezető edzője.

7. Throwbacks mezek = tökéletesség: Lehet a Super Bowlt is a régi fazonú mezekben kellene játszania a csapatnak, hiszen az eddig lejátszott 6 meccsen, mikor ezeket viselték a játékosok, mindig győztesként hagyták el a pályát. 1994.10.02. Green Bay ellen 17-16, 2009.09.14. Buffalo ellen 25-24, 2009.10.18. Tennessee ellen 59-0, 2010.10.30. Minnesota ellen 28-14, 2011.10.09. Jets ellen 30-21.

8. Safety 6 év után: Amikor Mark Sanchez egy rossz snap után kirúgta az alapvonalon a labdát, a Patriots 6 év után tudott újra 2 pontos safety-t szerezni. Legutóbb  2006.09.10-én Ty Warren, a Buffalo ellen sackelte JP Losmant az end zone-ban. Ez volt a Pats 26. safety-je.

9. 78,6%: 2001 óta, csoporton belüli ellenfelekkel szemben a Patriots 78,6%-ban nyert. 55-15 mérleggel áll most. Ez ligaszinten a legjobb eredmény. Legutóbbi 10 hazai meccsén mosolyogva hagyhatták el a pályát. Legutóbb 2008.11.13-án a Jets verte el őket otthon.

10. Gronkowski idén először: Bár korábban, rövid pályafutása során már 9 alkalommal is elért 2 vagy több TD-t egy meccsen, idén mégis csak ez az első alkalom, hogy legalább két ujj kell a 6 pontos elkapásainak megszámolásához. Tavaly ezt 7-szer sikerült elérnie Gronkowskinak, ami ligacsúcs volt 2011-ben. Az abszolút NFL rekordot, a korábbi Patriots tag, Randy Moss tartja még 2007-ből, mikor 8 meccsen is minimum 2 TD szerzett. Gronkowski a tavalyi 7-tel Cris Carterrel (1995) és Jerry Rice-szal (1987) van a második helyen holtversenyben.

11. Gronkowski 33: Ennyi TD-t ért el az eddigi 2,5 év alatt. Ezekből 32 elkapott TD, egy pedig futott.  Ha idén is eléri a minimum 10 TD-t, akkor újabb NFL rekordot tudhat magáénak, hiszen eddig TE csak két egymást követő évben tudott 10+-os szezont produkálni (Antonio Gates, 2004-2005, 13 és 10 TD). A liga históriájában, ha megnézzük ki érte el a legtöbb TD-t az első 3 idényében, akkor Barry Sanders neve kerül, ő 47 TD-t hozott össze (futott és elkapott), valamint ismét meg kell említenünk Randy Mosst, aki az elkapott TD-k kategóriában tartja a rekordot, 43 TD az első 3 évben.

12. Első kísérletek: Eddig a Patriots támadóegysége 203-szor ért el first down az idei szezonban, ami 29 lehetőséget jelent átlagban meccsenként. Ha ezt felszorozzuk, akkor 464 jön ki, mint lehetséges év végi eredmény. Ami nagyon csúnyán lenyomná a tavalyi New Orleans rekordját, amit 416-el tartanak. Az eddigi Pats csúcs 399, szintén 2011-ből.

13. Nettó yard rekord: A csapat útban van, hogy túlszárnyalja a tavalyi eredményét az elért yardok tekintetében. 2011-ben összesen 6.848 nettó yardot értek el, ami liga örökranglistáján a 4. helyzet volt elég, viszont jelenleg franchise rekord. Az eddigi 7 meccsen 3.053 yardot hoztak össze a fiúk, így év végére akár 6.978 yard is lehet az állás, ami amellett, hogy új Patriots rekord lenne, még a ligában is a 3. helyhez lenne elég.

Legtöbb Net yard/év NFL szinten:
- 7.474 New Orleans, 2011
- 7.075 St. Louis, 2000
- 6.936 Miami, 1984
- 6.848 New England, 2011

14. 101: Welker már egymást követő 101. mérkőzését zárta legalább egy elkapással.

15. Újra Welker: 7 meccs alatt már 54 elkapásnál jár, ezzel útban van a 123 felé, amivel a liga történetében ő lenne az első elkapó, aki 5 egymást követő évben is 100 elkapás fölé jut.

16. Gronkowski újabb szép idénye: Idén eddig 35 elkapásból 434 yardot szedett össze, amihez 5 TD társult. Ha ez ilyen ütemben halad tovább, akkor a 2012-es éve is szépen záródhat: 80 elkapás, 992 yard és 9 TD.

17. Ridley masszív kezdése: Stevan Ridley igazi elsőszámú futóként gyűjtögeti a yardokat. 7 meccs, 589 yard. Ezzel a tempóval akár az 1.346 yard is meglehet, amivel a Patriots 12. 1000+ -os játékosa lehetne.

18. Mayo = tacklegyár: A Jets ellen 11-szer szerelte az ellenfél támadóit, ezzel eddig összesen 83 tackle van a neve mellett. Ilyen sebességgel nem kizárt a 190 tackle év végére, amivel már egymást követő 5. évében jutna 100 tackle fölé. Ez korábban csak 3 Patriots játékosnak sikerült.

19. Dennard: Profi pályafutása során először kezdett Alfonzo Dennard és interception-jével tette ezt emlékezetessé. Az idei draft-osztályból ő a negyedik játékos (Chandler Jones, Dont’a Hightower, Tavon Wilson), akire kezdőként számítanak.