Szerző: Paul43
Kategória: Cikkek
Sajnos az idei idényben utoljára olvashatjátok a rovatot, szeptemberig pihennek a számok és amik mögöttük vannak. De 2013-as idényben is jövök.
Azért a végére maradt néhány apróság, lássuk:

1. 9: Az idei volt a Pats 9. AFC főcsoport döntője. A mostani vereséggel 7-2 a győzelem-vereség arány. Ebből 4-1 a régi stadionban, míg 3-1 a Gillette stadionban. Ezt megelőzően, az egyetlen vereséget a Gillette-ben még 2006-ban, a Coltstól szenvedte el a Patriots. Idén volt a harmadik alkalom a csapat történetében, hogy két egymást követő évben is AFC döntőt játszhattak, 2003-2004 és 2006-2007 után.

- 9 Rams

2. 58,5%: Ez a Pat rájátszásbeli győzelmi rátája. 40 mérkőzésből 24-et nyertek, 17-et vesztettek. Az 58,5% histórikusan a 4. legjobb eredmény, azon csapatok közt, amelyek legalább 15 rájátszás mérkőzéssel rendelkeznek.

- Super Bowl: 3-4

3. 1: Na azért valamiben megint élre tört Brady. 320 passzolt yardjával, már 5.949-nél tart a playoff-ok során, amivel első helyre grott. Playoff TD-jeinek száma már 42, amivel azon 3 irányító között van, akiknek legalább 40 passzolt TD-jük van. Azaz Brady pont a 3., Brett Favre (44) és Joe Montana (45) mögött. Tehát jövőre itt is az élre állhat, már akár egy meccs után is. Még egy mutató aminél egy 1-es tehető Tom neve mögé, az a sikeres passz kísérletek száma (553).

4. 77,8%: Ez a Patriots otthon lejátszott playoff mérkőzéseinek győzelmi százaléka.

5. 6/1: Hatodszor ért el Tom Brady legalább 300 passzold yardot playoff mérkőzésen. Brady ezzel most holtversenyben második Joe Montanaval és Kurt Warnerrel.

6. 24: Brady 24. playoff meccse volt a vasárnapi kezdőként. Ezzel Brett Favre-val holtversenyben az élen áll etekintetben.

7. 69: A szám a foci nyelvén annyit tesz, hogy Wes Welker ennyi elkapással vezeti a Pats listáját playoff időszakban. Ami 7,7 elkapást jelent átlagban és ez ligaszinten is rekord.

8. 4: A vasárnapi 1 elkapott TD-vel, Welker már összesen négynél tart a rájátszásokban. Ezzel Deion Branch-el karöltve a második helyen állnak a Pats örök ranglistáján.

Legtöbb szerzett TD a rájátszásokban, Pats:
- 7 David Givens (8 mérkőzés)
- 4 Wes Welker (9 mérkőzés)
- 4 Deion Branch (13 mérkőzés)

9. 28: Wes Welker 28 yardos, első negyedbeli punt visszahordása a csapat holtversenyben 3. leghosszabbja a rájátszások során.