Ellenőrző és statisztika: BAL vs. NE

A rájátszás történetének egyik legnagyobb fordításán vagyunk túl, miután a Patriots kétszer is képes volt 14 pontos hátrányból felállni és végül megszerezni a győzelmet a Ravens ellen. Ez azt jelenti, hogy AFC döntőt játszik hazai pályán a csapat hétfő hajnalban 00:40 órától a Colts ellen. Szoros meccs volt, de kinek nincs szüksége egy kis izgalomra?-TORESPONT-A Patriots többet is adott nekünk szurkolóknak, mint kellett volna, de végül Tom Brady azt tette, amit megannyiszor 15 éves pályafutása során. A csapat minden hibáját elfeledtette egy tökéletes labdával, amit LaFell váltott 6 pontra, és ezzel először a meccs folyamán megszerezték a vezetést, mikor alig több mint 5 perc volt hátra az összecsapásból.

A védelem gyenge teljesítménye talán emlékeztető, hogy ez soha sem volt olyan erős, mint azt sokan bizonygatják. Vajon ismét ez lesz a csapat Achilles sarka, mint 2004 óta oly sokszor? Csak az idő adhat választ erre a kérdésre…

Nézzük is akkor, az egyes csapatrészek milyen jegyet érdemeltek ki maguknak teljesítményükkel…

QB
osztályzat:          A-

Tom Brady túlélte a csapongó első félidőt. Többször szépen mozgott el a nyomás elől elkerülve a sacket, ezzel megmentve a támadófala hátsóját, továbbá gyorsan szabadult meg a labdától. A második félidőben a 2001es Bradyt láthattuk, még gyorsabban engedte el a labdákat, rövid passzokra alapozva haladtak a pályán. A 33 sikeres passzából 28 kevesebb mint 10 yardot töltött a levegőben. Okosan használta ki az ellenfél leggyengébb pontját, CB Rashaan Melvint, és ha lehetett, felé passzolt. A sérülések miatt kezdhetett a Ravens hátsó alakzatában. Brady 19 alkalommal passzolt az irányába, ebből 15 elkapás született 224 yardért és 2 TDért (367 yardot és 3 TDt passzolt összesen). Kezdetben több pontatlan dobása volt, de sosem veszítette el harci kedvét, még akkor sem, mikor folyamatosan ütötték. Megvolt a lélekjelenléte, hogy megfussa azt a 4 yardot ami szükséges volt a TDhez, amikor látta, hogy 5 védő is a jobb oldalon állt fel. Illetve egy szenzációs labdát is eleresztett, miközben DT Jimmy Jernigen a földbe gyalulta, 15 yardos elkapás lett a vége 3&8nál. Az eladott labdája egy borzasztó dobás eredménye, amikor is Rob Gronkowski mélységben támadta az ellenfél védelmét, ám ő nagyon rövidet passzolt. A meccs végéig tartogatta legnagyobb játékát. Miután a rövid passzokkal kikapcsolta a Ravens védőfalának belső nyomását, LaFell egy az egyben találta magát Melvin ellen, ő ezt kihasználta egy tökéletes dobással, ami az elkapója válla fölött a kezébe hullott. 23 yardos TDt ért, amivel végül megnyerték a meccset.

RB
osztályzat:          nincs

A Patriots feladta a futást a Ravens kiváló fala ellen, a második félidőben egyszer sem futottak, a meccsen is mindössze 14 yardot értek el 7 kísérletből. Shane Vereen ezúttal a passzjátékból sem vette ki különösebben a részét, 4 elkapása volt és közel állt egy labdavesztéshez is, de nehéz lenne hibáztatni. Futásmentes övezet volt a pálya számunkra. Blount elhibázott egy blitz felvételt is SS Matt Elammal szemben.

WR
osztályzat:          A

Brandon LaFelll remek útvonalat futott Rashaan Melvin szoros emberfogásában és egy gyönyörű váll feletti elkapást mutatott be, ami végül a győzelmet ért. Julian Edelmannek volt egy elejtett labdája az endzoneban és CJ Mosley kiverte a kezéből a labdát egyszer, de szerencsére össze tudta szedni a földön. Mindent megbocsátottunk neki abban a pillanatban, amikor eleresztette azt a bizonyos labdát, egy tökéletes passzt Danny Amendolának, aki 51 yardos TD szerzett, ami sokkolta a Ravenst. Melvin ráharapott a hátra passzra, Edelmant támadta, ezzel szabadon hagyva Amendolát, miközben Rob Gronkowski tökéletesen játszotta el, hogy blokkolni fog a screen passzhoz. Amendola legjobb meccse volt, mióta a Patriots játékosa, szerzett 2 TD, átverekedte magát 2 védőn megszerezve ezzel egy kritikus 1. kísérletet 3&6nál. Ugyanaz az útvonal volt, amiből az 1. TDjét is szerezte, amikor is lerázta magáról Matt Elamot, majd bevetődött a bója fölött az endzoneba Melvin mellett, ki kell emelni LaFell blokkját a játék során.

TE
osztályzat:          A+

Rob Gronkowskinak nagyszerű napja volt, megszerezte az 1. kísérletet 3&8nál amikor LB Pernell McPhee elhibázta a jammelést. A következő játékban megverte Malvint az oldalvonal mellett, amiből egy 46 yardos elkapás lett. Nem dobták be a zászlót, amikor szabálytalanul védekeztek ellene kulcsszituációban. Megverte S Will Hillt egy slant útvonal során, 5 yardos TDt szerezve, levédekezhetetlen volt méretéből adódóan. Továbbá ki kell emelni Michael Hoomanawanuit aki 4 passzt is elkapott 43 yardért, ebből kettő Bill Belichick 4 falemberes felállása során történt, ami összezavarta a Ravenst. Tim Wright mindössze 3 snap erejéig volt a pályán.

OL
osztályzat:          B-

Súlyos problémáik voltak a Ravens masszív belső falembereivel szemben. Brian Stork nem tudta kordában tartani Timmy Jernigant és Haloti Ngatat mielőtt megsérült volna a térde. Kiesésével Ryan Wendell vette át a center feladatait, Josh Kline szállt be a padról RGnek. Jernigan sacket szerzett Wendellel szemben, és meggyűlt a baja Ngataval is. Klinenak is kijutottak a nehéz pillanatokból. Jernigan csúnyán rátolta Tom Bradyre egy alkalommal, DE Lawrence Guy keresztülgázolt rajta, hogy szerelje Blountot. Annyira rosszul mentek a dolgok, hogy a második félidőben egyszer sem futott a csapat. A pozitívumot a két OT szolgáltatta, akik kordában tartották Terrell Suggst és Elvis Dumervilt. Sebastian Vollmer szinte eltüntette Dumervilt (0 szerelés, 0 assziszt, 0 sack)

DL
osztályzat:          C-

Nem tudták siettetni az ellenfél irányítóját, aki 45 alkalommal passzolt, és nem tudták megállítani a futást a meccs nagy részében. Vince Wilforknak rendszeresen ütötték ki a lábait (cut block) vagy duplázták, mindkettővel megszenvedett, de volt egy zseniális játéka egy end-around futás során 3&1nél. Chandler Jones a földön végezte szinte az összes futásuk során, és nem azért mert szerelt. Nyomást sem tudott generálni az újonc LT James Hursttel szemben, ez az egyik oka annak, hogy Joe Flacco 4 TDt tudott passzolni. Alan Branch és Sealver Siliga is szenvedett azzal a fallal szemben, amiben két újonc cserejátékos kezdett. A futás ellen a széleket sem tudták lezárni a DEk, különösen az első félidőben, amikor is Forsett 78 yardot futott.

LB
osztályzat:          C

Jamie Collins nem a megszokott domináns játékával rukkolt elő, de így is majdnem szerzett 2 INTet. Ő és Dont’a Hightower a második félidőben többet blitzeltek vegyes eredménnyel. Egyiküknek sem sikerült elérnie Flaccot. Collins blitzelt a Ravens egyik 4. kísérleténél, ezzel FB Kyle Juszczyk teljesen üresen maradt és 11 yardos elkapásával megszerezték az első kísérlet jogát. Collins ok nélkül mozdult rá Kamar Aikenre egy kereszt útvonal során ennek eredménye volt, hogy nem tudta levédekezni Justin Forsettet 16 yardos TD elkapása során, amivel 28-14re elhúzott a Ravens. Owen Daniels követésével is meggyűlt a baja. Volt egy zseniális sackje ami során kiütötte a labdát Joe Flacco kezéből, majd összeszedte azt a Ravens 2 yardos vonalán, ám ezt annulálta a Revisre dobott sárgazászló. Hightowert csúnyán megverte Owen Daniels a TD elkapása során.

DB
osztályzat:          C+

Flacco dobott 2 INTet, ám mindkettő rossz dobás, rossz döntés eredménye volt, nem pedig jó védekezésé. 4 TDt engedett a hátsó alakzat és 3 kritikus sárgazászlót is dobtak rájuk, ebből kettőt Revisre egyet pedig Brownerre. Revis szinte tökéletesen játszott egész évben, de Steve Smith 3 elkapást és 1 TD szerzett vele szemben. Volt egy 20 yardos DPI büntetése, a holding büntetése pedig a labdaszerzésében került a csapatnak. Eleinte inkább zónavédekezést választott a csapat, eredménytelenül. Később az emberezés segítségével rendeződött valamelyest a helyzet. Brownert megverte Torrey Smith 22 yardos elkapása során és zászlót dobtak rá DPI miatt Smithel szemben az 1 yardos vonalon, bár itt nem volt más választása. Mellette szóljon, sikerült annyira felhergelnie, hogy Smith megpörgette a lába előtt a labdát, ami miatt 15 yardos büntetést kapott. Térdsérülés miatt idejekorán hagyta el a pályát, helyét Logan Ryan vette át. Patrick Chung szerelési kísérletét lerázta magáról Kamar Aiken a 7 yardos vonalnál, 19 yardos TD elkapása során. De sok kulcsfontosságú szerelést csinált meg a meccsen. Kyle Arringtonnak jó napja volt, megcsinált 6 szerelést és kiválóan védekezett a futás ellen több alkalommal. Devin McCourty gyorsan reagált amikor Flacco túldobta az amúgy két védő által fogott elkapóját, és halászta le a labdát, de 4&3nál megverte őt Owen Daniels aminek 17 yardos elkapás lett a vége. Javította minden hibáját, amikor leütötte Joe Flacco Hail Maryjét a meccs utolsó játéka során, bár a kulcs itt az volt, hogy Logan Ryan jól védekezett Torrey Smithel szemben, aki így meg sem tudta kísérelni elkapni a labdát. Okos szituációs játék volt.

ST

Felemás teljesítményt nyújtottak. Danny Amendola majdnem elvesztette a labdát, amikor visszahordta az első kezdőrúgást. Szerencsére, Chris Jones gyorsan reagált és összeszedte. Amendolanak egyébként 25 yardos átlaga volt a meccsen, de semmi különlegeset nem csinált. Ugyanakkor, Julian Edelman bámulatosan teljesített, 15 yardos átlaga a punt visszahordások során kimagasló. Stephen Gostkowskinak nem volt mezőnygól kísérlete, a hideg időjárás pedig hatással volt a kezdőrúgásaira, rövidebbek lettek. Mind a hatot Jacoby Jones hordta vissza, 25 yardos átlaggal. Ryan Allen rúgásait is befolyásolta a hőmérséklet, 5ször puntolt a meccsen, 32.8 yardos átlaggal. Chris White elvesztette hidegvérét, ez 15 yardos büntetést eredményezett.

Edzők
osztályzat:          B+

A 4 falemberes felállás, amivel összezavarták az ellenfelet, zseniális döntés volt, és segítette az előrehaladást a második félidő 2. támadósorozata során. Josh McDaniels briliánsan időzítette a meccs játékát, a dupla passzt. Átváltani a rövidpasszos játékra a félidőben remek döntésnek bizonyult, mint ahogy a futás feláldozása is. A védelem meccs eleji zónázását szétszedte a Ravens. A futás elleni védelem borzalmas volt az első félidőben, a másodikban is csak kicsit javult fel. Három térdelést hívni és ezzel 14 másodpercet hagyni a Ravensnek a meccs végén, mérlegelés eredménye volt. Belichick nem akart kockáztatni futásokkal, amelyek több időt pörgettek volna le. Érthető döntés. De ha a Ravens a punt visszahordás vagy a Hail Mary során TD szerzett volna, a meccs után a magyarázatok követelése brutális lett volna.

A meccs legjobbjai:

Danny Amendola – Nagyot alkotott a kisember 2 TD elkapásával. De a legnagyobb játéka a vetődése volt, amivel megszerezte a csapatának az első kísérletet

Tom Brady – A kezdeti kudarc ellenére végül túljárt Dean Pees védőkoordinátor  eszén

Patrick Chung – Megcsinált 2 fontos játékot, amivel megakadályozott egy Ravens TDt

A meccs leggyengébbjei:

Darrelle Revis – Engedett egy TDt és összeszedett 2 büntetést kulcsszituációban

Védőfal – Legközelebb az sem baj, ha megjelennek a meccsen

Shane Vereen – Ne játssz Ridleyset. Csak szerencsével kerülte el, hogy elveszítse a labdát

Nézzük, ki mennyi időt töltött a pályán…

Kezdjük a támadókkal:

TE:

Rob Gronkowski – 65/65
Michael Hoomanawanui – 24/65
Tim Wright – 3/65
Nate Solder – 1/65

Wright 3 snapje a legkevesebb volt a szezonban. A meccs előtt arra számítottunk, hogy a csapat vele próbálja majd támadni a Ravens sub védelmét, de inkább Danny Amendola volt pályán 3. elkapóként, és jól teljesített. Az utolsó 5 meccsen amelyen játszott, Gronk mindössze 5 játék erejéig nem volt a pályán. A Patriots Gronkowskit és Hoomanawanuit használta a 2 TEs felállások során, és többet passzoltak ezzel a duóval annak ellenére, hogy ez inkább futást sejtetne.

WR:

Julian Edelman – 63/65
Brandon LaFell – 61/65
Danny Amendola – 37/65
Brian Tyms – 3/65

Amendola 37 snapje magasabb mint az átlaga a szezon során (29), és ez volt a legjobb meccse a Patriots színeiben. 36 játék során volt 3 vagy több elkapó a pályán, amiben Amendola volt a 3. számú.

QB:

Tom Brady – 65/65

Brady utolsó passza volt minden bizonnyal a legjobb, a 23 yardos TD Brandon LaFellnek a bal oldalvonal mellett, amit szűk helyre kellett bevarázsolnia.

RB:

Shane Vereen – 40/65
Brandon Bolden – 12/65
LeGarrette Blount – 11/65

A Patriotsnak nem volt egyetlen futása sem a 2. félidőben RB által. Összesen is csak egy volt, Tom Brady előre vetődése. Az többi futásnak elkönyvelt játék a meccsvégi 3 letérdelés volt. Egy meccsen, amelyiken ennyire passzközéppontú a támadás, a legtöbb snapet az elkapásokban legjobb futó tölti a pályán.

FB:

James Develin – 5/65

Miután 19 snapet átlagolt az alapszakasz első 10 meccsén, Develin játékideje lecsökkent az utóbbi 7 meccsen, ennek oka, hogy a Patriots kevesebbet használja a 2 futós felállásokat. Develin ez idő alatt 7.4 snapet átlagol.