Első benyomás: New England Patriots - Cincinnati Bengals

2016. 10. 16. 23:48
Szerző: lucas
Kategória: Cikkek

Tom Brady-nek jól sikerült a debütálása a hazai pályán is. A „Deflategate” eltiltás miatt most játszott először Foxboroban az alapszakaszban. Az irányító 3 TD passzt adott, elérte karrierjének 5000. sikeres passzát, ezeknek köszönhetően a Patriots 35-17 arányú győzelmet aratott Cincinnati Bengals ellen.

A meccs első támadását a Patriots vezethette, amely ugyan eredményesen, de „csak” mezőnygóllal zárult. A Bengals sokkal jobban játszott a mérkőzés első félidejében, mint a múlt vasárnap, a Dallas ellen. A támadójáték: a középső futások és a dobások működtek, volt olyan szakasza a meccsnek, amikor Dalton hiba nélkül passzolt. A védelem pedig meg tudta valósítani az egyetlen eredményes módszert a Patriots támadójátéka ellen, rendre odaértek Bradyhez, akinek így nem maradt ideje eljuttatni a labdát az elkapóihoz. A félidő előtt ugyan sikerült visszavenni a vezetést a Bengalstól, de a 3. negyed nyitódrive-ját ismét nem sikerült megállítani, a Bengals újra előnybe került.

A meccs fordulópontját a Hightower által elért sack jelentette, s mivel ezt a célterületen sikerült megcsinálni, a Patriots 2 ponthoz jutott. S innen mintha kicserélték volna a csapatot, a támadójáték is elkezdett működni, a 2 tight end aktivizálta magát, a futók is jól játszottak, White-nak 2 TD-je is lett, igaz mindkettő elkapás utáni futással.

A mérkőzés parázs hangulatú volt, néhol túlságosan is: Gronkowskit és Blountot is büntették emiatt a bírók. Blount futott TD-je végleg lezárta a meccset, a Patriots 2. félidei játéka nem sok esélyt hagyott a Cincinnatinek.  Végül Bradynek 29 sikeres átadása volt 35 kísérletből, 376 yardért. A tight end Rob Gronkowski 7 elkapással, 162 yarddal és egy TD-vel végzett.

A Cincinnati 2-4 mutatóval áll, ilyen rosszul csak 2010-ben kezdett a csapat, amikor is  4-12 –vel végeztek, ez volt a legrosszabb mutató Marvin Lewis edzői karrierje alatt.

De ami sokkal fontosabb ennél, a Patriots 5-1-gyel áll. A héten azt nyilatkozta Belichick, hogy minden játékrészben fejlődnie kell csapatnak – többek közt a red zone védekezésnek is javulnia kell. Ezen a meccsen láttunk erre szép példát, amikor 1 yardról kivédekeztek több támadást, de ellenpéldát is, amikor nagyon könnyen kapott TD-t a csapat. Bízzunk benne, hogy a fejlődés folyamatos.
Nagy meccsek jönnek, a jövő héten a Pittsburgh következik.

Hozzászólások

2016. 10. 17. 00:07
LasVegas
Azért ez egy picivel nehezebb volt, mint amit az eredmény mutat... :-) Nagyon nagy respect a védelemnek, hogy meccsben tudták tartani a csapatot, amíg a támadók magukhoz tértek. De ahogy mondani szokás, minden jó, ha a vége jó! Go Patriots!
2016. 10. 17. 00:28
boarder20
Gronknak amúgy a 162 yardja karrier csúcs volt! :) Úgy éreztem jár neki hogy ezt is megemlítsük :) Respect!
2016. 10. 17. 01:50
Burkus
De a tauntingért biztos hogy Belichick lekapja a tíz körméről, azon egy TD ment el. Amúgy parázs meccs volt, rengeteg volt a kakaskodás, Blount sem maradt ki belőle... A közönség búúúzott keményen a félidő előtti TD-t hozó drive előtti támadó drive végén, nagyon nem állt össze a játék az első félidőben. Szerintem nagy félidei elemzést csináltak, ez volt a siker kulcsa.

Annyi szubjektív megjegyzést tennék hozzá, hogy az első meccsem volt élőben, fantasztikus élmény volt. Amikor a teljes stadion skandálta Brady nevét, kirázott a hideg. De az egésznek volt egy meleg, barátságos hangulata, jellemző, hogy mellettem két Cincy szurkoló állt, akik barátságosan elbeszélgettek mindenkivel - velem is - és bár nem mosolyogtak a végén, sőt az utolsó előtti TD után távoztak is, de messze nem volt olyan fenyegetett érzésem, mint pld. egy Fradi-Újpesten.
2016. 10. 17. 02:06
komzoz65
Nem volt egy varázslatos meccs, de végül azért kisimult. Az első félidő O részről az utolsó drive-ig rémes volt. A hívások is. TB se találta a ritmust. Aztán elkapták a fiúk a fonalat, kicsit túl is pörögték. Gronk végre régi formáját mutatta, kár volt a sok dumáért. White fejlődése egyértelmű, fontos játékossá vált.

A védelemben Branch, Roberts és Hightower extrát nyújtott, míg L. Ryant lassan ki kellene venni a csapatból. All in all azért megfelelt a játékuk.

Gost aggasztó továbbra is.

A Cinci szerintem idén nem kompoly csapat, így most ez a közepes játék is elég volt. A Steelers és a Bills ellen is több kell majd a győzelemhez.
2016. 10. 17. 02:10
nosbiglem
Valószínüleg emiatt volt a kakaskodás:
2016. 10. 17. 07:23
BaP
Emiatt is. Gronkon ugyanilyet ütött Kirkpatrick(?) 27, akkor szakadt el a cérna. Brutális szemetek voltak a cinci játékosai, mikor eldőlt a meccs

Viszont - kövezzetek meg- de ez megint egy gyenge meccs volt, komoly csapattal szemben ( ahol a D picit jobb) simán szét leszünk szedve.
Megpróbáltuk a sérülteket nem terhelni, de amíg Gronk és Bennett nem volt fenn, szatok voltunk támadásban. Megint nincs rendes futás, annyi plusz blokkoló kell még szaros 4 yardhoz is, hogy az már túlzás. Ráadásul ilyenkor kap a legtöbb ütést a lábára a két ( nélkülözhetetlen ) TE
A D meg, megint lesétálta a meccs nagy részét, ha nincs HT néhány extrája, ez szoros lett volna.

Ezúttal a bírók is up, 2-3 fontos szituban is nekünk tévedtek

De lesz ez jobb is, csak egészség legyen! Fejlődni kell, de a legjobb ha W-kkel teszed! :)
Go NE Pats!

2016. 10. 17. 08:25
Arsenal
Undorító, gurulos fociban 1 év eltiltás!
2016. 10. 17. 08:56
racc88
A bengals mimdig ilyen, undorito az a bullfika gyerek... a második félidőben nem azért szurkoltam h nyerjünk, mert azt tudtam h meglesz, hanem azért h ne legyen sérülés. Mert Gronkot és Benettet nagyon kinézték maguknak a firgek ;)
2016. 10. 17. 02:19
respectlacika
Gyerekek Gronk magánszáma amiért a sárgát kapta zseniális remélem lehet rá szavazni a hét jeleneténél.Visítva hörögtem az a lightosság kajak vonyítottam egyszerűen érezte hogy mivél hogy és milyen stílusban kell beárazni Burfictéket.
2016. 10. 17. 02:30
hopi46
Nyögvenyelős első félidő után ledaráltuk az elején nagyon becsvágyó Cincit. A védelem fokozatosan javult Hightower safety-je forduló pont volt és beindult végre Gronk is.
A védelem előtt végig le a kalappal, Collins alig hiányzott. (E. Roberts félelmetesen gyors!)
Az offense jól váltott amikor abbahagyta az elején erőltetett 2 TE játékot (ld. White 1. TD-s drive-ját), majd némi "altatás" után visszahozta és aztán jól "keverte" a kettőt.
TB két csúcsát is megjavította:
1. 47. 3 v több TD, 0 INT meccs (Minden idők 2. Az 1. P. Manning 51 meccsel)
2.Megdobta 5000. passzát, ezzel minden idők 4. helyén van.
Gronk a 162 yardos karrier csúcsán kívül elérte 22. 100 vagy több yardos meccsét, amivel Pats csúcsot ért el és minden idők 4.helyére került a TE-eknél az NFL-ben.
Még egy jónak látszó dolog:talán nem sérült meg senki. (Pedig ettől végig nagyon féltem.)
2016. 10. 17. 05:56
racc88
Szerintem Benett az elejétől sérült volt. Vagy csak én láttam úgy, hogy valami nem stimmel vele?
polo62
szerintem Roberts is lehetne up, nekem nagyon tetszett a játéka, és jelentős szerepe volt abban, hogy félidőben nem a Bengals vezetett. azt sem nagyon értem, hogy Ryan miért nem down, egy jó meccse volt idén a többin majdhogynem alázták. Jones miért down? én hirtelen egy megmozdulására sem emlékszem.
2016. 10. 17. 07:52
hispanic
Az érdekes ha Brady nem up!
3 TD-vel, majd 400 yarddal, csúcsdöntésekkel.
2016. 10. 17. 08:06
racc88
Nem úgy volt, hogy c. Jones out?
2016. 10. 17. 08:41
Croaker
Épp ezért írják down-ba, hogy első draftunk idén, és kijátszotta magát a csapatból a múltkori meccsen.
2016. 10. 17. 08:49
racc88
Én azért még nem irnám le. Fejben kell a srácnak összeraknia magát, a képességeivel nem lenne gond...
2016. 10. 17. 08:52
Croaker
Nem írom le, csak kérdezted, hogy OUT, akkor hogyan down (gondolom ez volt a kérdésed)
2016. 10. 17. 10:25
racc88
Értettem mire gondoltál. Nem is úgy érzettem h te leirnád, csak a saját gondolataimat is kifejtettem. ;)
2016. 10. 17. 07:17
LasVegas
Kicsit OFf, de talán mégsem: Big Ben kisebb térdműtétre szorul hétfőn, ellenünk biztosan nem játszik.
2016. 10. 17. 07:56
hispanic
Big Bent nagyon tisztelem, világklasszis játékos, kiváló sportember.
El tudom képzelni mit érezhetnek ilyenkor a Steelers drukkerek.
Mindig azt kivánom minden csapatnak, h minden játékos egészséges legyen.
Akkor úgy is mi vagyunk a legjobbak!
2016. 10. 17. 08:11
dravait
Nekem az volt az érzésem az első félidőben, hogy Bradynek nem volt célpontja. A fal tartotta magát egy darabig, Tommy boy is szépen kimozgott a zsebből, de egyszerűen nem volt kinek dobni. Nézzétek vissza, alig kellett 2 mp alatt passzolnia, volt ideje bőven, de az elkapók nem látszottak. Nem tudom mivel és hogyan, de a második félidőre megtalálták a megfelelő routokat és onnantól lehetett gyorsan passzolni, ami működött is. Ebből kell tanulni, és GO PATS!!!!
2016. 10. 17. 08:14
dravait
Ja, és a scondary: A.J Greent 68 elkapott yardon tartani az elég szép teljesítmény szerintem. Ryan bénázás ide vagy oda. Esetenként szerintem sírtunk a benyelt yardoktól, de összességében nem volt ez rossz.
2016. 10. 17. 09:05
1976gabi
+2 aj-t ennyi jardon tartani az komoly.most nem kéne ryan-t ekézni.ha béna lett volna akkor többet csináltak volna az elején
2016. 10. 17. 11:01
hopi46
Az a 68 az 88 yard, de így is szép. :)
2016. 10. 17. 08:28
GhostLead
Végre játszott Rowe is. Nem is rosszul, az a levédekezett passz szép volt tőle.
racc88
2016. 10. 17. 11:11
MemphisM
Nem szoktam bírózni de most nagy szerencsénk volt velük. Lejtett a hazai pálya jó irányba.
2016. 10. 17. 18:06
cspeti98
Az elején fújtak két hülyeséget, ami a Bengalsnak kedvezett és utána mintha kompenzáltak volna.
2016. 10. 17. 18:28
anti pass
Úgy tűnt, mintha az első félidőben Brady-vel az esést-kelést gyakoroltatták volna! Amikor komoly volt a helyzet, akkor a védelem is a helyén volt.
Hozzászólás a(z) Első benyomás: New England Patriots - Cincinnati Bengals bejegyzéshez