Füstölgő puskacsövek

Randy Moss - MNF Broncos @ Patriots 41-7 Szerencsére jól felkészültek a patrióta lövészek a hétfő esti rangadóra, és elegendő száraz puskaport tartottak a kezük ügyében, hogy öt alkalommal is füstfelhőbe burkolhassák a stadion egét egy-egy touchdown tiszteletére. 5 touchdown A pályán Matt Casselnek muskéta helyett a labdával kellett jól céloznia, és a mai estén néha már a fiatal Tom Bradyt idézte a játéka. A 185 yardos teljesítmény mellett dobott 3 touchdown passz és 136.4-es passer rating impozáns teljesítmény, és ennek főleg az elkapók örülhettek, elsősorban Randy Moss (69 yard, 2TD), aki megduplázva idei pontjainak számát, a pályán és az oldalvonal mellett is szórakoztatta a közönséget, ismét tavalyi önmagát idézve. Wes Welker meccsenkénti legalább 6 elkapásos sorozata továbbra sem szakadt meg, ez alkalommal a több mint 60 yard mellé egy touchdown is került. Bár a passzjáték végre működni látszott a támadók hősei mégis a futójátékosok voltak. Laurence - LOS dancer - Maroney sérült listára helyezése a jelek szerint rövid távon nem befolyásolta a futójáték hatékonyságát. Az első félidőben Sammy Morris kezdő futóhoz méltó teljesítménye (138 yard, 1TD, 8.6 yardos átlag) alapozta meg a jó kezdést, a második félidőben pedig az újonc BenJarvus Green-Ellis szerezte meg pályafutása első NFL pontját 63 futott yard kíséretében. Nem sok olyan "elmebeteg" OC akad a ligában, aki 3. és 10 mellett futójátékot hívna. Persze Kevin Faulk sem sok van, aki egy ilyen helyzetet gond nélkül képes 16 yardos futással first downra váltani (összesen 4 alkalommal futott first downt Faulk). 5 turnover A támadók 41 pontjához nagyban hozzájárult a védelem is az 5 labdaszerzéssel. A Broncos már az első támadásánál Hillnek köszönhetően elvesztette a labdát, amit LeKevin Smith (DL) gyors reagálásának köszönhetően sikerült megszerezni, és végül a támadó csapatrész egy 3 pontos mezőnygóllal váltotta pontokra az akciót. A rémálom azonban nem ért véget. Andre Hallnak 3 percre sem volt szüksége az újabb fumble-hoz, amit ez alkalommal az év újonc védőjátékosa címért is harcban álló Jerod Mayo gyűjtött be, hogy a támadók újabb 3 pontra válthassák. "Ha egy üzlet beindul..." gondolhatta a védelem, mivel Brandon Meriweather és James Sanders 1-1 INT-je mellett még Guyton is felszedett egy elejtett labdát. Denveri pontot is mindösszesen egy ex-Patriots játékosnak, a tight end Grahamnek engedélyeztek. Sérülések Sammy Morris és Rodney Harrison is térdsérülést szenvedett. Sajnos a veterán safety könnyen lehet, hogy élete utolsó mérkőzését játszotta. A másik oldalon a két Bailey, Boss és Champ sérülése érzékeny veszteség volt, míg Cutler 2. negyedben elszenvedett ujjsérülése az egész denveri passzjátékra rányomta a bélyegét. (kép forrása: www.patriots.com)