Keserédes győzelem (frissítve!)

2009. 08. 29. 21:21
Szerző: Danna
Kategória: Meccsek
Az előszezon harmadik mérkőzését a Patriots 8 másodperccel a mérkőzés vége előtt rúgott FG-vel nyerte meg. Kétségkívül a mérkőzés legkritikusabb pillanata az volt, amikor az első félidő vége előtt nem sokkal Tom Brady a földre került és láthatóan megütötte az amúgy is sérült vállát. Később mutatták az oldalvonalnál ahogy mozgatja, nyújtja, a második félidőre kijött, azonban pályára már nem lépett, sőt, be is ment az öltözőbe.
Fontosabb megjegyzések a mérkőzésről: - A Patriots első támadóegysége 41 pontot szerzett, míg a védők 23-at kaptak. Az első csapat a Philadelphia ellen az 1. félidőben, a Cincinnati ellen az első negyedben, míg a Washington ellen szintén az első félidőben volt a pályán. - A Redskins első negyedbeli touchdown-ja volt az első TD, amelyet a Patriots első védőegysége kapott a 2009-es előszezonban. A Patriots első védőcsapata nem engedélyezett touchdown-t az első 9 ellenük vezetett támadásban (6 a Philadelphia ellen, 3 a Cincinnati ellen). - Az irányító Tom Brady 19 passzából 12 volt sikeres, ezzel 150 yardot és 2 TD-t szerzett, ami 122.7 QB rating-et jelent. A Brady által vezetett Patriots 17 pontot szerzett az első félidőben. - Brady mindkét TD passzát Randy Moss kapta el. Az első TD-t érő támadás 7 play-ből állt, 73 yardot haladtak és egy 26 yardos passz Moss felé zárta az első negyedben, míg a második TD-t érő támadás egy 9 play-ből álló, 84 yardos támadás volt, melyet egy 27 yardos TD passz Moss-nak zárt a második negyedben. - Moss, aki a 2009-es szezon kezdetén az NFL történelmi rangsorának a 2. helyen áll azon rangsorban, amely alapján az elkapó 1 mérkőzésen 2 vagy annál több TD-t kap el. A legtöbb Jerry Rice-nak van, 43, míg Moss-nak 32. - Ugyancsak a történelmi rangsor 2. helyén áll Moss abban a tekintetben is, ahol a WR-nek 100 yardnál több elkapása van. Moss karrierje során 59 ilyen mérkőzést produkált, míg az első helyen ezúttal is Jerry Rice található 76 ilyen mérkőzéssel. - A CB Jonathan Wilhite a harmadik negyedben elkapta a Redskins csere irányítójának, Colt Brennan passzát és egy 99 yardos futással TD-re vitte azt. - Stephen Gostkowski értékesített egy 43 yardos FG-t a második negyedben, majd 8 másodperccel a mérkőzés vége előtt egy 30 yardos, a mérkőzést megnyerő FG-t. A 2007-es előszezon végétől számítva ez volt a 12. egymás után értékesített hárompontosa. - A futó BenJarvus Green-Ellis mutatta be a három leghosszabb futást az előszezon mérkőzések folyamán. Az első két mérkőzésen volt 1-1 17 yardos futása, a Redskins ellen pedig egy 22 yardos a harmadik negyedben. - A rookie Pat Chung 4 punt utáni visszahordása összesen 48 yardot ért, a legfontosabb az utolsó volt, amely 30 yardot eredményezett kevesebb mint 2 perccel a vége előtt és ezzel segítve Stephen Gostkowski FG rúgásának lehetőségét. Az Oregon Egyetem kétszeres Special Teams of The Year győztesének mindkét megnyert mérkőzésen fontos szerepe volt. Az elsőn, a Philadelphia ellen blokkolta Davis Akers 44 yardos FG kísérletét. Az első félidő fontosabb gondolatai Mike Reiss-től: - Tom Brady és Randy Moss készen áll. Brady határozottan pontosabban játszott, mint múlt csütörtökön a Bengals ellen. - A védelem nem tűnt konzisztensnek. Gary Guyton többet játszott LB-ként, mint Pierre Woods. Tedy Bruschi a második csapattal is volt. Nemvolt sok meghatározó játék a védelemtől az este folyamán. Továbbra is vegyes felállásban játszanak, de még mindig nagyon ingadozóak. - Brady és Joey Galloway között többször is gondok voltak. Egyszer, amikor egy rossz passz után próbálták megbeszélni az esetet, Galloway széttárta a karját miközben Brady-vel beszélt. Úgy tűnt Brady egy teljesen más helyre várta az elkapót. Bradynek volt egy hasonló szituációja Fred Taylor-al is. - Matthew Slater-nek már a második mérkőzésen sikerült egy fair catch interference (fair catch jelzése után is nekiment a játékosnak) büntetést összeszednie. Ez egy nem indokolható büntetés, azonban várhatóan ez nem fogja befolyásolni a rosterhelyét. Slater utána is tagja volt az összes speciális csapat felállásnak. - Az újonc Jake Ingram úgy tűnik, előnybe került az LS posztért való küzdelemben. Brady sérülése A hivatalos közlés szerint fáj a válla. Amikor a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Bill Belichick-et kérdezték csak annyit mondott: "Szerzett néhány ütést és zúzódást ahogy mindenki más aki játszott ma a mérkőzésen". Ezután megkérdezték Belichick-től hogy csak az első félidőben tervezték-e Brady játékát, amire annyit válaszolt: "Igen, mi látni akartuk Kevint (O'Connell) és Andrew-t (Walter)." Azonban az újságírók nem hagyták ennyiben és újra rákérdeztek, hogy ilyen hamar pályára akarták-e O'Connellt küldeni, amire Belichick újra kitérő választ adott: "Andrewt és Kevint is látni akartuk a második félidőben." A Tight End Chirs Baker közel volt az esethez, ő a következőt mondta: "Mindig, amikor látod az irányítódat megsérülni aggódni kezdesz, ahogy mindenki másért is. Ez történt. Ő egy kemény srác. Láttam őt már korábban is ütést kapni és mindig visszatért. Ez csak egy volt azon esetek közül, amikor odamész és "Gyerünk, segítsük fel őt és vigyük le a pályáról." Hozzátette: "Felkelt, rendben volt, és odament az oldalvonalhoz, ennyi." Az ütést Brady a Redskins nyáron szerződtetett Albert Haynesworth-nek "köszönheti", aki a mérkőzés után elmondta: "Nem Gisele-t ütöttem meg, ő egy irányító. Jó volt, rendben volt. Úgy értem, én csak próbáltam földre vinni őt, de nem akartam hogy megsérüljön. Én nem vagyok olyan játékos. Valójában én egy nagy Tom Brady szurkoló vagyok. Egy nagy Patriots fan. Én mindigis kedveltem a Patriots-ot, mindig is kedveltem Belichick edzőt, ahogy Bradyt is. Remélem rendben lesz. Ha újra lehetőségem lenne földre vinni őt, ugyanúgy megtenném. Ez az én munkám, ezért fizetnek itt engem. De ez messze van attól, hogy bárkit is szándékosan megsebesítenék, sosem akartam ezt tenni, különösen most, mert én kedvelem ezt a csapatot. Ha elvonatkoztatunk a footballtól, én mindig is kedveltem a Patriots-ot. Nem tudom miért. Mindig kedveltem a Patriots-ot." Szombaton egy konferenciahívás keretében lehetőségük volt az újságíróknak Bill Belichick-el interjút készíteni. Természetesen mindenki Tom Brady-re volt kíváncsi. Ha ez egy alapszakasz mérkőzés lett volna és sérült listát kellene készíteni, Tom még mindig mint "probable" lenne a jobb válla miatt? Nos, ezt nehéz megmondani. Kifogjuk adni ezt a listát amikor ki kell. Nem hamarabb. Van valami újdonság Tom ügyében ma? Nem tudok semmi többet mondani a tegnapihoz képest. Tomnak készült röntgenfelvétel a válláról? Nem érzem szükségét hogy nyilvános diagnózist állítsak fel bármiről. Nézzétek, mi egy kemény mérkőzést játszottunk egy kemény csapat ellen. Biztos vagyok benne, hogy a mérkőzés végén nagyon sok srácnak volt fájdalma, kaptak ütést és zúzódást, vagy bármi mást. Mindenki, aki a mérkőzésen játszott beletartozik ebbe. Ez egy abszolút normális dolog egy ilyen mérkőzés után. Akkor ez Tom esetében is csak egy normális ütés és zúzódás, semmi több? Ahogy már mondtam is, látni akartuk játszani a második félidőben a többi irányítót is. Ugyanez igaz lesz a Giants elleni mérkőzésre is. Tom játszani akart, de mi hoztunk egy footballt érintő döntést, hogy a többi játékos is játsszon, mert szükségünk volt arra, hogy lássuk őket különböző pozíciókon és tudjunk dönteni az ügyükben. Ennyi amit elmondhatok erről. Forrás: Reiss's Pieces és patriots.com