Menetrend
Szavazás

Menetrend 2008

2007. 12. 26. 17:43
Szerző: temp
Kategória: Hírek
A hétvégi Browns-Bengals meccs nem csak arról döntött, hogy ki lesz az AFC Észak bajnoka, de egyben a New England jövő évi menetrendjét is teljessé tette. Lássuk tehát, hogy kikkel mérkőzik a csapat 2008-ban.
Otthon Bills Broncos Cardinals Chiefs Dolphins Jets Rams Steelers Idegenben 49ers Bills Chargers Colts Dolphins Jets Raiders Seahawks Végezetül ejtsünk pár szót arról, hogy hogyan is áll össze a sorsolás. Elöször is leszögezhetjük, hogy az NFL-ben valójában nem is sorsolás a "sorsolás", egyszerű mateimatika határozza meg, hogy melyik csapatnak kik lesznek az ellenfelei. 17 meccsnap van minden évben, de az 1 bye week miatt 16 mérkőzést játszik minden csapat. Lássuk akkor a szabályt: 6db mérkőzés a saját divizión belül oda-vissza játszásos rendszerben (esetünkben ez a Bill, Jets, Dolphins) 4db mérkőzés egy AFC csoport ellen, 2 mérkőzés idegenben 2 mérkőzés otthon. Az, hogy melyik AFC csoport az ellenfél egy körforgás eredménye, tehát szépen mindegyik ellen játszunk 3 éves ciklusokban, 2008-ban az AFC West lesz az aktuális csoport (Chargers, Broncos, Raiders, Chiefs) 4db mérkőzés egy NFC csoport ellen, 2 mérkőzés idegenben, 2 mérkőzés otthon. Az AFC ellenfélhez hasonlóan az ellenfél csoport körbejár, a 2008-as az NFC West a soros (Seahawks, Cardinals, 49ers, Rams). 2db mérkőzés a konferencia azon két csapatával, akikkel azonos helyen végeztünk a csoportban, de nem találkozunk a 2. szempont szerint. Itt 1 mérkőzés idegenben 1 otthon van. Mivel a saját csoportunkat megnyertük, ezért az AFC North és South csoportgyőzteseivel is találkozunk (Colts és Steelers). Összesen 16 mérkőzés.

Hozzászólások

2007. 12. 26. 18:10
pittaba
Hát, az idegen mérkőzések nem a sétagalopp kategoriába tartoznak! :)
2007. 12. 26. 18:11
Pierre
Remélem nem várja majd el mindenki h ezt is 100%osan hozzáka srácok.
Azért próbálkozni szabad,de előbb nézzünk az előttünk lévő meccsekre.
jövőre is GO PATS!!
2007. 12. 26. 18:18
temp
Ez szerintem könnyebb sorsolás, mint az idei volt, sokkal könnyebb. Természetesen a 100%-ot nem várja el senki jövőre, de idén ugye megkaptuk az NFC legkeményebb csoportját, valamint az AFC-ből gyakorlatilag a 2. legkeményebbet.

Jövőre az NFC és az AFC csoport is igazi káosz csoport lesz. Az NFC szerencsére jelenleg nem túl erős, a Rams és a Seahawks is leszálló ágben a 49ersnél hatalmas gondok, a Cards meg fiatal felfelé törő csapat, de ott még nem az ő évük lesz a következő.
2007. 12. 26. 18:34
mkander
egyetértek viito, sztem is a leggyengébb csoportokkal játszunk majd keresztbe jövőre az AFC-ben és az NFC-ben is...
2007. 12. 26. 18:41
cset
Azért a Colts-cal és a Steereels.szel megint össze hoztak.(Nagy show,sok dohány)Mindenki ezt nézi:))))
2007. 12. 26. 18:51
nepats
Az érdekelne, hogy ezt a sorsolást mi alapján ejtik meg?
2007. 12. 26. 19:07
Gomboc_Arthur
Megpróbálom leírni, de nem biztos, hogy pontosan emlékszem rá.
Tehát, van a saját csoport, oda-vissza, ez 6 meccs
Egy NFC és egy AFC csoport, rotációs rendszerben, 1 mérkőzéssel: 4+4 = 8 meccs
A saját diviziód (AFC) két első csapata, akinek a csoportjával nem játszol: 2 meccs

Ez így: 6 + 8 + 2 = 16 meccs + 1 bye week.

Azt hiszem így néz ki.
2007. 12. 26. 19:08
Gomboc_Arthur
Hopp, megelőztek. :)
2007. 12. 26. 19:14
temp
nem baj Artúr, azért jár az ingyenjegy az első pats.hu szervezésű magyarországi Patiots meccsre :P
2007. 12. 26. 19:20
Gomboc_Arthur
Ohhh! Meghatódtam!
Köszönettel élnék is a lehetőséggel!
Mikor is lesz pontosan? ;)
2007. 12. 26. 19:20
Gabesz
szerintem sem olyan nehéz ez a sorsolás, de sok minden függ attól mekkora változások lesznek a keretben.ilyen sorsolással azért a PO a minimum ha nem is 100%-an mint idén
2007. 12. 26. 19:25
temp
Artur: komoly előrehaladást értünk el a tárgyalásokban. A kinti fél már hajlik rá, hogy 2135 helyett valamikorra a 2100-as évek elejére fixáljuk az időpontot ;)
2007. 12. 26. 19:28
temp
Korai még az AFC Eastet elemezni így a draft és a preseason előtt, de azthiszem hatalmas mázlink van ezzel a divizióval. A Jets nekem egy egyre reménytelenebb csapatnak tűnik. A Dolphinsnál igazából innen már felfelé vezet az út, és tettek is jó lépéseket előre már most, de nem hiszem, hogy jövőre már komoly eredmények látszódnának. És végül a Bills. Ők lehetnek a legnagyobb ellenfeleink. Nagyon jó kis védelmet építenek Buffaloban, és mellé van egy szolid támadójátékuk jó futással. Ha megnézitek ez például a Ravensnek egészen jól működött pár éven keresztül. Szóval egy szó mint száz, hiába fogunk esetleg gyengülni az idei évhez képst (például, mert újonc védőket kell beépíteni a csapatba) az AFC East megnyerésére mindenképpen esélyesek leszünk.
2007. 12. 26. 19:51
Gabesz
viito és mikortól lehet jegyet rendelni a mérkőzésre? :)
2007. 12. 26. 20:09
nepats
Köszönöm szépen az infókat
2007. 12. 26. 20:40
patriots
Aminek lehet előre is örülni az az, hogy jövőre is tuti a play off. Go Pats!!!
2007. 12. 27. 07:33
pat68
Lehet még jegyet rendelni?
2007. 12. 27. 21:39
Pierre
azt hiszem így hirtelen 2110 kürül van még hely a határidőnaplómban.
2007. 12. 29. 18:18
lupus
Szerintem nincs semmi gond a sorsolásban!
Sőt!!Gondolkozzunk csak egy kicsit!Jó,lehet,hogy jövőre nem lesz "csak" 14-2, vagy 13-3.ÉS??? Igen, néha kell, hogy rossz napjuk legyen az alapszakaszban,pl. ott volt a Dolphins elleni mérkőzés, vagy hogy mást ne mondjak a Baltimore (akik nevét azóta is tisztelettel lehet még leírni is). Ezekből nagyon sokat tanultak a srácok és be kellett lássák, hogy ők sem Supermanek!!És ez így van rendjén,ez kell ahhoz, hogy mi, nézők,szurkolók,elmebeteg-elfogult emberek minden meccsen vért izzadjunk... és ne "csak" Ők tegyek meg mindent.
Persze most nem prédikálni szeretnék,de tegyétek a szívetekre a kezeteket!!Néha kell egy lépést hátra tenni, hogy utána kétszer több erőd legyen előre!
Egyébként a sorsolásról még csak annyit, az idei szezon előtt a Green Bay mindenki leírta(mármint a "Szakma") és láss csodát!Vagy a Falcons.Mi is lett a nagy ígérettel??Ja, tudom már sitten van...stb
Ez az NFL!!És ezért rajongunk érte.
Aki ezt nem tudja át érezni és mindig nyerni akar az csak divatból nézi és divatból szurkol a "legjobb csapatnak"!
Hozzászólás a(z) Menetrend 2008 bejegyzéshez