NFL Körkép: 2017 12. Hét

12 hét telt a szezonból ami azt jelenti, hogy 5 meccse van hátra minden csapatnak. Az alábbi cikkben összefoglaljuk a legfontosabb dolgokat az előző fordulóból, nehogy bárki is lemaradjon.-TORESPONT-
A hét támadójátékosa:

Julio Jones WR ATL (12 Rec, 253 yard, 2 TD)

Jonesnak ez a volt az idei szezonban az első igazán kirobbanó teljesítménye. A következő hetekben is nagy szüksége lehet a Falconsnak hasonlóan jó meccsekre, ugyanis jelenleg csak a csoport harmadik helyén állnak a New Orleans és a Carolina mögött.

További kiemelkedő teljesítmények:
Philip Rivers QB LAC (27/33, 434 yard, 3 TD)
Antonio Brown WR PIT (10 Rec, 146 yard, 2 TD)
Robby Anderson WR NYJ (6 Rec, 141 yard, 2 TD)

A hét védőjátékosa:

Chandler Jones DE ARI (6 tackle, 2 sack)

A volt Patriots játékos egy nagyon szoros meccsen ért el 2 fontos sacket, amelyek elengedhetetlenek voltak ahhoz, hogy a csapata az utolsó másodpercben berúghassa a győztes field goalt.

Cameron Heyward DE PIT (6 tackle, 2 sack)
Luke Kuechly LB CAR (9 tackle, 1 FR, 1 TD)
Stephon Gilmore CB NE (1 tackle, 1(.5) INT, 5 engedett yard)

A hét legrosszabb teljesítménye:

Chicago Bears futójátékosok (10 Att, -6 yard)

A Bears szezonja eddig sem alakult rózsásan, azonban a vasárnapi mérkőzésen az eddig látottaknál is kilátástalanabb volt a támadójáték. A három futójátékosnak -Jordan Howard, Tarik Cohen és Benny Cunningham- a meccs végére sikerült -6 yardot összehoznia a csapatnak.

Liga körüli események

Profi pályafutásának 10. szezonjában bejelentette visszavonulását Darren McFadden. Az Arkansas egyetemről érkező játékost az Oakland Raiders draftolta 2008-ban az első kör negyedik helyén, azonban soha nem tudott feléri a vele szemben támasztott elvárásokhoz a sok sérülés miatt. Pályafutása alatt egy szezonban sem tudott végig egészséges maradni. A 30 éves játékos 5421 futott yarddal és 28 touchdownnal a háta mögött intett búcsút az NFL-nek.

Újabb hét, újabb bunyó. Michael Crabtree és Aqib Talib rögös múltra tekintenek vissza, ugyanis a tavalyi évben a Denver védője letépte az oaklandi elkapó aranyláncát meccs közben. Az idei meccs során csupán 3 percet kellett várni, hogy ez újra megtörténjen. Egy játék során a két játékos összekapaszkodott, majd -miközben Talib letépte Crabtree láncát- földre vitték egymást. Ekkor már a csapatok is egymásnak feszültek, de két játékos harca itt mégsem ért véget, ugyanis 20-30 méterrel és 10 másodperccel később ököllel folytatták a harcot. Mondani sem kell, hogy mindkettőjüket azzonnal az öltözőbe küldték a bírók, és ezen kívül még egy 1 meccses eltiltást is kaptak az NFL-től.

A 13. héten Jimmy Garoppolo lesz a 49ers kezdő irányítója, ami azt jelenti, hogy mind a három az edzőtábor alatt a Patriotsnál lévő irányító kezdő lesz a következő játékhéten.