Patriots - Giants előzetes

www.patriots.com A New England Patriots a negyedik világbajnoki győzelmét szeretné elérni vasárnap, amikor a New York Giants ellen mérkőzik meg a XLII-ik Super Bowl-on. A New England csapatának ez lesz a hatodik Super Bowl szereplése az utóbbi negyed évszázadban, ami a legtöbb az NFL összes csapatát figyelembe véve.

NEW ENGLAND PATRIOTS (18-0) vs NEW YORK GIANTS (13-6) Vasárnap, 2008 Február 3 - 00:00 órakor, University of Phoenix Stadium (70,500)

Győztes utak A Patriots 18 mérkőzést nyert sorozatban 2007-ben, ezzel beállították az NFL rekordot a legtöbb győzelem számában egy szezon alatt. Az 1984-es San Francisco 49ers-hez és az 1985-ös Chicago Bears-hez csatlakozott ezzel a csapat, akik szintén 18 győzelmet értek el egy idényen belül. A Patriots lett viszont az NFL történelmének az egyetlen olyan csapata, amelyik három idényen is legalább 17 győzelmet ért el. A 2003-as és a 2004-es Patriots-nak volt még 17 győzeleme az adott évben. Ezt a bravúrt csupán a San Francisco-nek sikerült kétszer megcsinálnia. A Patriots beállította a legtöbb playoff győzelem rekordját egy évtizeden belül A Patriots-nak 14 playoff győzelme van eddig ebben az évtizedben, hasonlóan az 1970-es Steelers-hez és a Dallas Cowboys-hoz. Az utóbbi két csapat 1970 és 1979 között érte el a 14 győzelmet, míg a Patriots a 2000-es évtől mostanáig érte ezt a számot. Super teljesítmények Ez lesz a hatodik Super Bowl meccse a franchise-nak, amivel három másik csapathoz csatlakoztunk. Az előző öt Super Bowl-ból hármat nyert meg a csapat. A párharc eddigi mérkőzései 1970 óta ez lesz a kilencedik mérkőzése a két csapatnak. Az eddigi nyolc alapszakasz mérkőzésen ötször győzött a Patriots, 1996 óta négy meccsen zsinórban győzött a csapat. Utoljára pont ebben az idényben, a szezonzáró mérkőzésen, 2007 dec. 29.-én győztünk. Emlézetes Patriots - Giants mérkőzések 1971. aug. 15. - A Patriots 20-14-re verte meg a Giants-et a nyitó előszezon mérkőzésen a régi Foxboro Stadionban. 1996. dec. 21. - A Patriots 22-3-as vesztésre állt a negyedik negyedben, de végül 23-22-re győzött a Giants Stadium-ban. 2001. aug. 10 - Ebben az évben nyerte meg először a Super Bowl-t a Patriots és ez volt az idény első mérkőzése. Végül az előszezon első meccsén 14-0-ra vertük az NFC címvédő Giant-et. 2007. dec. 29. - A Patriots 38-35-re győzte le a Giants-et a szezonzáró mérkőzésen és ezzel teljesítette a hibátlan 16-0-ás alapszakaszt. Harmadik alkalommal A Super Bowl mérkőzés lesz idén a harmadik alkalom, amikor a New York Giants-el mérkőzik meg a Patriots. Érdekesség, hogy az előszezon, az alapszakasz és a playoff utolsó mérkőzését is az Óriásokkal játssza a csapat. Az elsőt otthon nyertük 27-20-ra, majd New York-ban is győztünk 38-35-re. Kapcsolatok * Bill Belichick 12 évet töltött el a New York Giants edzői stábjában. A védelmi koordinátor volt a XXI. és a XXV. Super Bowl-t nyerő csapatnak. Belichick a speciális egység edzői stábjában kezdte 1979-ben, majd három év múlva a linebackerek edzője lett (1980-1984), ezután a secondary-ban (1989-1990), majd pedig az egész védelem edzője lett (1985-1990). * A Patrits D-line edzője az a Pepper Johnson, akit eredetileg a Giants draftolt 1986-ban és részese volt a két Super Bowl győzelemnek. Ezen felül kétszeres Pro Bowl résztvevő a New York Giants színeiben. * A New York edzője, Tom Coughlin a Boston College(egyetemi csapat) edzője volt 1991-93 közötti időszakban. Coughlin és Bill Belichick egy edzői stábban dolgozott New Yorkban 1988-tól 1990-ig. * Az általánosságban elmondható, hogy a két csapat edzői stábjában rengeteg az összefonódás és a két város közelsége miatt sokan dolgoztak már mindkét város csapatában. * LB Mike Vrabel és WR Plaxico Burress csapattársak voltak 2000-ben a Pittsburgh Steelersben. * Giants LB Zak DeOssie apukája a Patriots csapatában fejezte be a pályafutását az 1994 és 1995-ös szezonban. Ezután Massachusetts államban telepedett le és a fia is itt született. * Giants G Grey Ruegamer 33 mérkőzésen játszott a Patriots színeiben 2000-től 2002-ig. Legnagyobb sikere az volt, amikor játszott a XXXVI Super Bowl-on a Rams ellen. * Giants CB Sam Madison csapattársa volt a Dolphins-nél Heath Evans-nek, Larry Izzo-nak, Junior Seau-nak és Billy Yates-nek. * WR Randy Moss és DT Fred Robbins csapattársak voltak a Minnesota Vikings-ben 2000-től 2003-ig. * LB Adalius Thomas és a Giants DE, Justin Tuck unokatestvérek. * A Giants veterán punterét Jeff Feagles-t eredetileg a Patriots szerződtette 1998-ban, de két év múlva elküldte a csapat. Feagles 20 éves pályafutása alatt nem hagyott még ki mérkőzést. 320 megszakítás nélküli mérkőzése van eddig. Marquise Hill emléke előtti adózás Ebben az évben a Patriots játékosai az idény előtt tragikusan elhunyt csapattársuk 91-es számát hordták a sisakjukon. Hill 2007 május 27.-én hagyta itt a földi életét, családját, barátait és csapattársait, akikkel 2004-től 2006-ig tartozott egy közösségbe. A Patriots 2004-es, második körös draftoltja tagja volt a 2004-ben Super Bowl-t nyert csapatnak. Érdekesség, hogy Hill szekrénye azóta is érintetlen a Gillette Stadion öltözőjében és Jarvis Green tiszteletből Marquise Hill védőfelszereléseit hordja a mérkőzéseken. Forrás: http://www.patriots.com/search/index.cfm?ac=searchdetail&pid=30526