Pats-Jags számokban

A Patriots ezzel a győzelemmel megnyerte a AFC East csoportot. A New England 17.-szer jutott tovább a rájátszásba 50 éves történelme során. A 16 szezoból, mióta Robert Kraft megvette a csapatot 1994-ben, a Patriotrs 11-szer jutott a rájátszásba, ami erős ellentétet mutat  az előtte lévő 34 évnek, amikor ez csak hatszor sikerült összesen. A New England 12-szer nyerte meg a csoportját és négyszer Wild Card-osként jutott a rájátszásba (1998, 1994, 1985 és 1976). A Patriots még a 1982-es játékos sztrájk utáni 16 csapatos bajnokság során jutott rájátszásba. A tegnapi győzelem  10. volt a 2009-es idényben. A New England ezzel az utóbbi kilenc évben nyolcszor nyert legalább 10 meccset. A Patriots a veretlenul, 8-0-val zárta az alapszakaszt hazai környezetben. Ez volt a negyedik ilyen alkalom a csapat történetében 2003, 2004 és 2007 után. A Patriots összességében 60-12-es (83,3%) muatót tudhat magáénak a Gillette Stadionban. A stadion 2002-es megnyitása óta a Patriotsnak van a legjobb hazai mutatója az NFL-ben, a tökéletes 7-0-ás rájátszásbeli mutatóval együtt. Wes Welker megdöntötte saját elkapási rekordját, amikor a második negyedben egy 3 yardos játék során 113-ra javítota a 2007-es 112-t. 13 elkapással zárta a meccset, amivel már 122-nél tart idén. Welker birtokolja a dobogó mindhárom fokát a Patriots játékos által elkapott passzok számában (122 passz 2009-ben, 112 passz 2007-ben és 111 passz 2008-ban). Wes Welker hetedik olyan meccsét játszotta a szezonban, amikor legalább 10 elkapása volt és ezzel beéllította Andre Johnson (Houston Texans) tavalyi NFL rekordját. Ez volt a 11. 10+-os meccs Welker pályafutása során. Ez volt Wes Welker hetedik minimum 100 yardos meccse a szezonban (138 yard). Négy ilyen meccse volt 2007-ben és tavaly. Összesen 14 db 100 yardos meccse van pályafutása során. 13 elkapásával Wes Welker 9,4-es elkapási átlagot tudhat magáénak a 2009-es idényben. Ha megtartja ezt az átlagot akkor 131 elkapással zárja majd a szezont, ami a második helyhez lesz elég az NFL történetében a 143-as Marvin Harrison mögött. A 9,4-es átlag NFL rekord lenne, megelőzve Marvin Harrison 2002-es 8,9-es átlagát. (Welekr ugyebár két meccset kihagyott idén sérülés miatt). Ez volt Randy Moss 35. NFL meccse és harmadik idén, amikor legalább két touchdown-t ért el. Ez a második legtöbb az NFL történetében Jerry Rice 44 meccse mögött. Moss-nak 14 ilyen meccse van, mióta csatlakozott a Patriotshoz. Ez volt Randy Moss második olyan meccse idén amikor legalább három touchdown-t ért el. Szintén hárommal zárt a Tennessee (Okt. 18.) ellen. Így már kilenc 3+-os td meccsnél tart pályafutása során, beleértve azt a négyet, amit Patriots játékosaként ért el. Tom Brady 25. touchdown-ját dobta idén, amikor az első negyedben egy 2 yardos játék során Randy Moss kezébe dobdta a labdát. Ez az ötödik alkalom pályafutása során, hogy legalább 25 td-t dobott. Ez az ötödik legtöbb az NFL történetében Drew Brees-szel holtversenyben. A legtöbb 25+-os dobott touchdown szezonok száma: 12 Peyton Manning 11 Brett Favre 7 Dan Marino 6 Joe Montana 5 Tom Brady 5 Drew Brees Tom Brady harmadszor érte el a 4000 passzolt yardot egy szezon során, ami csapat rekordot jelent. Eddig holtversenyben Drew Bledsoe-val állt az első helyen 2 szezonnal. Brady 4110 yardott dobott 2005-ben és csapat rekordot jelentő 4806-ot 2007-ben. Ő a kilencedik NFL játékos kinek három legalább 4000 yardot dobott szezonja van. A meccs előtt 55 yard hiányzott ehhez, amit Chris Bakernek dobott 26 yardos td során lépett túl a második negyedben. Jelenleg 4212 passzolt yardnál tart a szezonban. Tom Brady négy touchdown-t dobott a meccsen. Ez volt a 12. olyan meccse karrierje során, hogy legalább négy td-t dobjon és a második idén, miután hatot dobott a Tennessee ellen. Ez volt Tom Brady hetedik olyan meccse 2009-ben, hogy legalább kettő, és a negyedik, hogy legalább három touchdown-t dobott. Brandon Meriweather karrier rekordot jelentő ötödik interception-jét szedte le az első negyedben. Eddigi legjobbja is öt volt tavaly. Brandon Meriweather-nek és Leigh Bodden-nek is 5 interception-je van 2009-ben. 2003 óta ez az első alkalom, hogy két Patriots játékosnak is legalább öt interception-je van. Ty Law-nak és Tyrone Poole-nak is hat volt 2003-ban. Sammy Morris második negyedbeli 55 yardos futásával beállította saját rekordját. Még a Miami szineiben 2006-ban Detroitban is volt egy 55 yardos futása. Ez volt a Patriots leghosszabb futó játéka 2009-ben, megelőzve Laurence Maroney 45 yardos touchdown futását a Tennessee ellen. Ez volt a leghosszabb futás Patriots játékostól Maroney a Miami ellen futott 59 yardos td-je óta (2007 Dec. 23.) Tom Brady 23. egymásutáni hazai győzelemre vezette a patriótákat beleszámolva a rájátszás meccseit is. Tom Brady 20. egymásutáni Gillette Stadionbeli alapszakasz meccsét nyerte és ezzel a holtversenyben Bob Griese-szel és Randal Cunningham-mel a harmadik legtöbb egymásutáni alapszakasz győzelemmel rendelkezik 1970 óta. Tom az ötödik QB akinek legalább 20 egymásutáni győzelme van az alapszakaszban 1970 óta. Tom Brady decemberi mutatója 29-5. Hazai pályán 17-1 a decemberi győzelmi aránya. Shawn Springs első interception-jét jegyezhette fel Patriots játékosaként a harmadik harmadban. A Patriots támadófala az utóbbi négy meccsen egy sack-et sem engedélyezett ellenfeleinek. Wes Welker pályafutása legtöbb elkapott yardját jegyezheti jelenleg (1336). Ez a harmadik legtöbb a csapt történetében. A hét szezononként legtöbb elkapott yardból három Wes Welker nevéhez fűződik. Wes Welker átlagban 102,8 yardot kap el meccsenként idén, ami a harmadik legmagasabb ebben az évtizedben és a nyolcadik legtöbb az 1970-es egyesítés óta. A legmagasabb átlagosan elkapott yard az NFL-ben: Wes Chandler (San Diego)  129.0 yard 1982-ben Jerry Rice (San Francisco)  115.5 yard 1995-ben Isaac Bruce (St. Louis)   111.3 yard 1995-ben Marvin Harrison (Indianapolis)  107.6 yard 2002-ben Torry Holt (St. Louis)   106.0 yard 2003-ban Herman Moore (Detroit)   105.4 yard 1995-ben Marvin Harrison (Indianapolis)  103.9 yard 1999-ben Wes Welker (New England)  102.8 yard 2009-ben Forrás: patriots.com