Pats-Panthers számokban

Wes Welkernek 5 elkapás hiányzott a Carolina meccs előtt ahhoz, hogy egymás utáni harmadik évben is elérje a 100 elkapást. Harmadik harmadbeli 6 yardos jétéka során érte el ezt a mérföldkövet. Welker jelenleg 105 elkapásnál tart ebben a szezonban. Tavaly 111, míg 2007-ben 112 elkapással zárta az alapszakaszokat. Welker, Marvin Harrison (4), Jerry Rice (3) és Herman Moore (3) után a negyedik olyan játékos, akinek megvolt a minimum 100 elkapás legalább három egymás utáni alapszakaszban. Wes Welker a 11. meccsén érte el idén a 100 elkapást, ami a legkevesebb az NFL történetében holtversenyben Marvin Harrisonnal. Harrison 2002-ben teljesítette a 100 elkapást az első 11 meccs során és 143-mas rekorddal végzett az év végén (Welker idén 2 meccset volt kénytelen kihagyni sérülés miatt). Wes Welker már a 11 egymás utáni meccsnél tart, amikor legalább hat passzt kapott el, ugyanis 10 elkapással zárt a Carolina ellen. A rekordot Marvin Harrison tartja 16 meccsel a 2002-03-as szezonokból. Welker az utóbbi 27 meccsből 25-ször kapott el legalább hat passzt. Wes Welker 10 elkapással és 105 yarddal zárt a Carolina ellen. Ez volt a 10. olyan meccse a pályfutása során, amikor lagalább 10 elkapása volt és a hatodik idén. Az 10+-os meccsek számának rekordját egy idényen belül a houstoni Andre Johnson tartja tavalyról 11-gyel. Wes Welkernek ez volt a második olyan egymás utáni két meccse, amikor legalább 10 elkapása volt, miután a múlt héten a Miami ellen ennyivel zárt. Ezt megelőzőleg idén a Tennessee és a Tampa Bay ellen sikerült ez neki. A legtöbb egymás utáni 10+-os meccs rekordját Andre Johnson (Houston 2008), Reggie Wayne (Indianapolis 2007-2008) és Brett Perriman (Detroit 1955) tartják. Wes Welkernek ötödször sikerült 100 yard fölé jutnia 2009-ben. Ezzel megjavította saját legjobbját, a négy 100+-os meccset egy idényben, ugyanis 2007 és 2008-ban is négy ilyen meccse volt. Ez volt a 13. Meccse pályafutása során, amikor 100 yard fölött kapott el. Wes Welker 1158 elkapott yardnál tart idén és csak 18 hiányzik ahhoz, hogy megjavítsa eddigi legjobbját, az 1175 yardot, amit 2007-ben ért el. Randy Moss és Wes Welker volt az első és a második helyezett az elkapott yardok tekintetében a meccset megelőzően az NFL-ben. Ha úgy zárják az évet, hogy maradnak az első két helyen, akkor ők lesznek az ötödik ilyen páros idők során. Kevin Faulk, minden idők legtöbb yardját teljesítő Patriotája (12014 yard a meccs előtt), 75 yardot szorgoskodott össze a Carolina ellen, amivel a harmadik helyre lépett fel, lehagyva Troy Brown-t (7003), a legtöbb „line of scrimmage”-ből teljesítő Patriots játékosok között. A Carolina meccs előtt a Patriotsnak volt a legtöbb (30) olyan támadása, ami 10 vagy annál több játékból állt. Ez egyel nőtt, amikor a harmadik harmadban egy 96 yardos, 13 játékból álló, Watson touchdownnal végződő támadást vezettek. Az NFL átlag egyébként 20. Ez volt idén a leghosszabb tamadás a Patriots részéről megelőzve egy Tampa Bay elleni 89 yardosat. Stephen Gostkowski a két fiels goal és két extra pont értékesítésével 100 pont fölé jutott idén és 106 pontnál tart. Minden egyes szezonja során 100 pont főlé jutott így (103 pont 2006-ban, 137 pont 2007-ben és 148 pont 2008-ban). Stephen Goskowski 47 yardos field goalja a a negyedik negyedben a 100. három pontosa volt karrierje során. Jelenleg a negyedik legtöbb field goal-t rúgó Patriots játékos. A Patriots-ot nagyon nehéz megverni decemberben a Gilette Stadiumban. A Carolina elleni győzelemmel 15-1 a mérleg a Gilette-ben decemberben. Tom Brady pedig 22-es győzelmi sorozatnál tart hazai pályán, ide számítva a rájátszás meccseket is. Forrás: www.patriots.com