Preseason 2. hét – Pats @ Falcons - Első benyomások

2010. 08. 20. 08:36
Szerző: GRAFI
Kategória: Cikkek
Magyar idő szerint hajnali 2 órakor vette kezdetét a 2010-11es NFL szezon sorban második felkészülési meccse. A New England csapata 28-10es győzelmet aratott az Atlanta Falcons vendégeként.
A new englandi támadósor jónak tűnik, Wes Welker visszatért a sérüléséből, Tom Brady dobott egy TD-t, Fred Taylor futott egyet, a Falcons védelemnek van még min dolgoznia.....Akár ennyi is lehetne a csütörtök éjszaka összefoglalója a mi szempontunkból, de gyanúnk szerint a kedves olvasók ettől többre is kiváncsiak. Lássuk. Újabb határozott fellépés. A Patriots sorban második mérkőzésén ismét nagyon meggyőzően játszott. Támadásban a futó és a passzjáték tökéletes egyvelegét láthattuk, láthatóan kezd kialakulni az egység - kiegyensúlyozottak, erősek legyen szó futásról, vagy passzjátékról. Wes Welker figyelmere méltó visszatérése. A sérüléséből visszatérő elkapó először lépett pályára a tavalyi műtétje óta, és az első két playban egyből ő kapta a labdát - egy 6 és egy 14 yardos elkapása volt. Mindkét passzt középen kapta, így Welkert mindkét alkalommal szerelték. A második dobás, ami egyben first downt is ért, a háta mögé érkezett. Welker egy kemény ütést is kapott a harmadik felé irányuló passznál, egy screen passzt nem tudott elkapni. Veszélyes tight end-ek. Offenzív szempontból a tight end-jeink rengeteget sokat tettek le az asztalra mind a futó-, mind a passzjátéknál. A veterán Alge Crumpler hatalmas blokkot adott Fred Taylor touchdownjánál, még a rookie Aaron Hernandez-nek és Rob Gronkowski-nak 1-1 szép touchdown-elkapása volt. A tight end-ek végre ismét aktív részesei lettek a Patriots támadójátékának. Öreg seprű jól söpör. A két running back, Fred Taylor és Sammy Morris lépéseiben rengeteg erő látszott, sziporkázó futójátékot mutattak be mindketten. Összességében nem is lehetett volna jobb. Tökéletes összeállítás volt Bill Belichick-től, amiben a Patriots sok remek dolgot vitt véghez, de megfelelő videófelvételek is születhettek, amiből még rengeteg dolgot lehet tanulni. Nem létezik meccselemzés Mike Reiss Ups & Downs rovata nélkül. UP Alge Crumpler, Aaron Hernandez, Rob Gronkowski – Nagymértékben kivette a részét a sikeres támadójátékból a tight end trió. Crumpler hatalmas blokkal segítette Fred Taylor touchdown futását; a két újoncnak volt egy-egy lenyűgöző TD elkapása. Fred Taylor és Sammy Morris – Mindkét veterán futó határozott teljesítményt nyújtott, ellenmondást nem tűrően futottak. Taylor 11 futásból hozott össze 54 yardot, közte egy 28 yardos TD-t; Morris 6 futásból 52 yard és egy 20 yardos TD. Wes Welker – Csupán hat játékot töltött a pályán, de neki a puszta jelenléte is elegendő volt, hogy az este pillanata legyen. DOWN Ted Larsen – A hatodik körös újoncnak két „rossz rajt” büntetése is volt a harmadik negyedben left guard poszton. Brandon McGowan és Terrence Wheatley – A két védőnek nem sikerült megállítania Troy Bergeront 19 yardos TD elkapása során. Másodikszámú védelem – A Falcons 16 játékból álló 80 yardos TD menetelése során a negyedik negyedben az alap 34-es sémában volt pályán: Ron Brace, Kyle Love, Brandon Deaderick, Rob Ninkovich, Tyrone McKenzie, Eric Alexander, Pierre Woods, Jonathan Wilhite, Sergio Brown, McGowan és Wheatley. Videók az nfl.com oldalról A meccs jegyzőkönyve Forrás: Mike Reiss és ESPN Boston.