Tommy a hét támadója

2009. 09. 17. 22:34
Szerző: Kole
Kategória: Hírek
A csapat a tegnapi nap folyamán jelentette be, hogy az NFL Tom Bradyt választotta a hét AFC támadó játékosának, köszönhetően a héfő esti rangadón mutatott teljesítményének, amikor is jelentős hátrányból vezette 25-24-es győzelemre társait, miután 5 perc 32 másodperccel a lefújás előtt még 24-13-as hátrányban voltak. Tommy karrierje során tizenharmadszorra érdemelte ki ezt az elismerést.

Brady 53 kísérletből 39 sikeres passzt és 378 yardot jegyezhetett a neve mellé. Ez a huszonkilencedik olyan győzelme, amelyet a negyedik negyedben hátrányból, vagy döntetlen állásból ért el. A Pats utolsó két -touchdownt érő- támadássorozatában Brady 13 passzából 11 volt sikeres 112 yardért, és mindkét touchdown is az ő kezéből indult. Az első egy 18 yardos passz volt Benjamin Watsonnak, melyet egy 11 playből állő 81 yardos támadássorozat előzött meg. Ezzel az állás 24-19-re szűkült és még 2:10 volt hátra a mérkőzésből. Majd miután a csapat megszerzett egy szerencsés fumblet a kickoff során, Brady egy újabb, ezúttal 3 playből álló, 31 yardos támadást vezetett, amire egy 16 yardos touchdown passz tette fel a koronát, mely ismét Watson kezében kötött ki. Ez a hátrányból való győzelem nagyon hasonlít a csapat 2002. szeptember 29-i, Dolphins elleni mérkőzésére, amikor szintén 24-13-as hátrányból (4:59-cel a meccs vége előtt) sikerült 27-24-es győzelemre fordítaniuk. Brady e 39 sikeres passza a legtöbb, melyet karrierjében hosszabbításba nem átlépő mérkőzésen dobott és holtversenyben a legtöbb minden mérkőzését figyelembe véve. Szintén 39 sikeres passza volt 2002 szeptember 22-én, mikor 41-38-as hosszabbításos győzelmet arattak a Kansas City Chiefs ellen a Gilette Stadiumban. 378 passzolt yardja pedig az ötödik legtöbb, élen azzal a 410 yarddal, melyet szintén a Chiefs ellen ért az előbb említett mérkőzésen.

Forrás: patriots.com