Menetrend
Szavazás

Training Camp 2. nap

2009. 07. 31. 22:06
Szerző: GRAFI
Kategória: Hírek
A Training Camp második napjához értünk. A ma délelőtti edzés (nálunk délután. a szerk ) ismét teljes felszerelésben zajlott.
Az edzőtábort active/non-football injury státuszban kezdő cornerbeck, Shawn Springs is jelen volt már, azonban a délelőtti gyakorlatokat kihagyók tábora most is elég népes volt: # WR Randy Moss # DL Richard Seymour # OL Matt Light # OL Stephen Neal # DL Myron Pryor # OL Ryan O'Callaghan # OL Al Johnson # OLB Shawn Crable (sérült) # DL Ty Warren (sérült) # DL Darryl Richard (sérült) # OL Mark LeVoir (sérült) # OL Rich Ohrnberger (sérült) # WR Brandon Tate (active/non-football injury list) # LB Tyrone McKenzie (még nem írt alá) Lássuk Mike Reiss-nak milyen észrevételei voltak: 1. Túl sok labda a pályán Lehet, hogy a labdák csúszóssága volt az oka, de előbb az újonc Julian Edelman ejtett el egy puntot majd utána egy passzt, aztán Greg Lewis kezéből is kicsúszott egy hosszú bomba, és Wes Welkernek is gonja volt egy elkapható labdával a 11-a -11 elleni gyakorlatok során. 2. Szerelési gyakorlatok A Patriots először dolgozott a szerelésen (tackle) egy futó és egy védekező játékossal, valamint 4 narancssárga bójával. A gyakorlat célja a védőjátékosok számára a tökéletes szerelési technika elsajátítása volt, amihez megfelelő partnerek voltak a Pats gyors támadói. A védőknek megengedték, hogy a földre vigyék a támadójátékosokat, az edzőtáborban egyre inkább előtérbe kerülő testi kontaktok első jeleként. Herana-Daze Jones-nak volt egy nagyon szép szerelése Julius Edelman-on. 3. Sok speciális-csapat gyakorlat Aki kilátogatott az edzőtáborba, megállapíthatta, hogy a csapat sokat dolgozik a speciális csapategységgel. A punt coverage gyakorlása volt a reggeli edzés fő feladata. Néhány játékos sok időt töltött ezen feladatok gyakorlásával. Név szerint: Terrence Wheatley, Matthew Slater, Mike Richardson, Terrence Nunn, Herana-Daze Jones, Patrick Chung, BenJarvus Green-Ellis and Vinny Ciurciu. 4. Összetett blokkok gyakorlása A reggeli feladatok között volt a tight endek számára, az összetett blokkok gyakorlása. Velük szemben egy külső linebacker és egy safety dolgozott, hogy megnehezítse a dolgukat. Jó lehetőség volt nem csak a tight end poszt mélységének, hanem az újonc pozicionális edzők Josh Boyer (defensive backs) és Shane Waldron (tight ends) játékosokkal való munkájának megfigyelésére is. A Patriots nagyon jó munkát végez ez új edzők kiképzésében, világosan látszott, hogy mindketten a linebackereket edző Matt Patricia-val kiegészítve alapos, és körültekintő munkát végeznek. 5. Munkában az edzői stáb. Az edzés során George Bussey, az újonc támadó falember, és Russ Hochstein is kisebb pihenőre szorult. Előbbi játékosnak a bal térdén lévő térdgépet vették le, majd hosszasan vizsgálták, tornáztatták a lábát, míg Hochsteinnek a sisakjával akadt gondja. Ez a kis eset is példazza, hogy mennyire más az edzőtábor, ahol szabad, és gyakori az ütközés, kontakt a teljes felszerelésben gyakorlatozó játékosok között. Délutáni edzés A délutáni edzés a tervezetnél 15 perccel korábban ért véget, a már csütörtökön is tapasztalt villámlás és eső miatt. Randy Moss, Matt Light (Sebastian Vollmer helyettesítette mint left tackle az első csapatnál délelőtt) és Stephen Neal azután hogy kihagyta a délelőtti edzést, ismét pályára lépett. Joey Galloway, Jonathan Wilhite (az első három edzés során sok időt töltött az első csapattal) és Tedy Bruschi pedig a délutáni edzést hagyta ki. Ezúttal sem lépett pályára Al Johnson, Ryan O’Callaghan, Myron Pryor, Richard Seymour, Jarvis Green és a PUP (sérült lista: Rich Ohrnberger, Mark LeVoir, Darryl Richard, Ty Warren, Shawn Crable) illetve NFI listán (Brandon Tate) lévő játékosok. 1) Az első lépés a fejlődés felé vezető úton, hogy a fiatal játékos felismerje a hibáit, és dolgozzon azok kijavításán: Julian Edelman pontosan ezt tette. Ő volt az első a pályán délután, és Scott O’Brien special teams edzővel gyakorolta egyedül a puntok elkapását. A puntert ilyen feladatoknál az adogatógéphez hasonlító automata helyettesíti. Később a nap folyamán a teljes csapatos feladatoknál már látszódott is az eredmény. Sokkal jobban kapta el a puntolt labdákat, receiverként a nap egyik legszebb elkapása is az ő nevéhez fűződött. 2) Tegnap már említettük Fred Taylor nyilatkozatát Laurence Maroneyról, amelyben megvédte a sérülékenynek bélyegzett futót. Amint a játékosok szép sorban érkeztek az edzésre feltűnő volt, hogy ők ketten mennyire összetartottak, és szabadon kommunikáltak egymással. Úgy tűnik Taylor nyilatkozata nemcsak tapintatos porhintés volt és jól kijönnek egymással. 3) Kevin O’Connell teljesítménye továbbra is hullámzó. 7-7 elleni gyakorlásnál Brandon Meriweather csípte meg az egyik passzát, amit – az oldalvonal mellől úgy tűnt – el se kellett volna dobni. Több védő is volt a célpontja, Alex Smith körül. A 2 perces támadás során azonban több szép passza volt a másodéves irányítónak. Egyik ezek közül Terrence Nunnt, az újonc elkapót találta meg, egy másik pedig Edelman kezében landolt, miközben ketten (Patrick Chung, Shawn Springs) vigyáztak rá szorosan. 4) A 2 perces támadások során Bill O’Brien diktálta a játékokat. Úgy tűnt a legfőbb hangsúlyt az irányító és az elkapók közötti kommunikációra fektették, amint előbbi kézjelekkel irányítja a támadókat. 5) Springs ma teljesítette az első teljes napját a Bill Belichick vezette edzőtáborban (csütörtököt betegés miatt hagyta ki) és a gyakorlás végére meglehetősen fáradtnak tűnt. Korábban a hosszú, mélységi passzokkal szemben nagyon jól védekezett, de a végén a 2 perces támadások alatt már nagyon kimerültnek tűnt, és volt egy pillanat amikor az oldalvonalhoz kocogott, és térdre borult. 6) Először az idei edzőtábor során hangos zenére folyt a bemelegítés, ami a korábban rendszeres alkotóelem volt. Péntek délután főleg AC/DC számokat játszottak. Az ausztrál együttes nem olyan rég adott koncertet a Gillette Stadiumban. 7) Terrence Nunn, Darius Butler, Mike Richardson és Matthew Slater special temas coverage alakulattal gyakorolt sokat mint gunner. Sam Aiken pedig egyre inkább úgy tűnik, hogy a Jetshez távozott Larry Izzo korábbi szerepét veszi át, mint a punter közvetlen védelmezője. 8 ) Wilhite távollétében Butler, az újonc cornerback kapott több lehetőséget az első csapatnál, és sokszor került szembe Randy Mossszal, amely során hasznos tapasztalatokat szerezhet. Nem volt látható nagy hibája, és meggyőző volt a teljesítménye. 9) Kevin Faulk továbbra is lenyűgöző, és kitűnő formában kapja el a labdákat, és rázza le/veri meg a védőjét 1-1 elleni gyakorlatok során. Egy alkalommal Adalius Thomas védekezett vele szemben. Utóbbi azért volt érdekes, mert Belichick említette, hogy Thomas a Ravensnél bizony volt hogy cornerback pozícióban játszott, bizonyos játékhelyzetben. 10) Ray Ventrone egyelőre elkapó poszton tűnik fel legtöbbször, annak ellenére, hogy defensive back az igazi posztja. Az átállás nem megy zökkenőmentesen. Az útvonalak futásával és a labda elkapásával is problémai vannak, és nem látszik természetesnek újdonsült pozíciójában. 11) Chung, az idei drafton elsőnek választott Patriots játékos a nickel (5 defensive back) felállásoknál kapott lehetőséget az első csapatnál. Legtöbbször a Meriweather, Springs, Bodden (mint jobb oldali cornerback, az ő pozíciója tűnik a legstabilabbnak), Butler négyessel lehetett látni, míg James Sanders a második csapatot vezette a feladatok során. A nickel felállásoknál számtalan különböző variációt próbálgatott a csapat, hogy minden alkalommal mást „mutassanak” a támadóknak. Már az edzőtábor előtt is az egyik legnagyobb küzdelem itt vol várható a sok jó játékos miatt, az eddigi napok ezt csak megerősítették. Szombaton két edzéssel folytatódik az edzőtábor. A csapat kérésére az edzőtáborról tudósító újságírók a következőket nem említik meg a beszámolóikban: 1) Részletes támadó és védekező stratégiák, vagyis konkrét felállások, trükkös játékok. 2) Edzők és játékosok között az edzés alatt folytatott beszélgetések, utasítások, kommentárok. 3) Csak az edzés végeztével adhatja le az újságíró a beszámolóját, különben el kell hagynia a pályát, és arra az edzésre már nem térhet vissza. Képek Forrás: patriots.com és Reiss’ Pieces

Hozzászólások

2009. 07. 31. 22:52
Gabesz
Grafi: csak nekem tünik úgy, hogy 1 pont hiányzik? mintha Reiss cikkének második pontja kimaradt volna a "nyújtásos" rész. csak érdeklődés szintjén kérdezem. olyan fontos dolgok nincsenek benne, ha jól értettem
2009. 08. 01. 09:46
Gabesz: időközben korrigáltuk a hibát. Csak ellenőrizni akartuk, hogy mennyire figyelmesek az olvasók. :)
2009. 08. 01. 10:10
temp
egyébként a cikkek nem mindig 100%-os tükör fordításon alapulnak, sok esetben kicsit bővítjük, összevonjuk őket, vagy kimarad ez+az.
2009. 08. 01. 11:18
temp
összességében azért kincsen érnek ezek a beszámolók, hogy milyen vonalak mentén alakítgatják a csapatot az edzések alatt. Végre eg év, amikor a DB-k között tényleg van választási lehetőség.
2009. 08. 01. 11:42
re viito:

bizony, bizony ráadásul nagy szerencsénk van, hogy olyan újságírók tudósítanak a patsről mint Reiss és a pfw-s srácok. nagyon tartalmas munkát végeznek, és nem csak pár szavas klisékkel dobálóznak.

a TC-ről egyelőre két dolgot emelnék ki:

1-bármennyire is RT prospectnek tartják/tartották Vollmert a méretei miatt, amióta betette a lábá Foxboroughba folyamatosan LT-ként játszik, Light hiányában az első csapatnál is.

2-wilhite úgy tűnik élni tudott azzal a lehetőséggel, ami a tavalyi pocsék CB szerzemények és sok sérülés miatt előállt, és jól hasznosítja a tavaly szerzet meccs rutinját. a balodalon az egyik esélyese a kezdő posztért vívott csatának.
2009. 08. 01. 12:11
zolika26
2009. 08. 01. 12:36
matula
az első edzésnél a 4.es pont kimaradt :) nem kötözködésből

amúgy nagyon jó, köszi szépen :)
2009. 08. 01. 12:47
zolika26: ez a vick sztori egyszerűen nem történet. még pletyka szinten sem. amióta kijött a börtönből már minden csapattal összehozták a jól értesült források. belichick nyilván a szokásos se füle se farka választ adta a kérdésre, ami semmit sem jelent. a boston.comnál megereősítették, hogy
"Vick did not work out for the Patriots today, he is not scheduled to work out for the Patriots in the future, and he is not under consideration to be signed to the team." vagyis semmilyen formában nincs terítéken kérdés, és részemeről nincs hírértéke, különösen a training camp kellős közepén.
2009. 08. 01. 13:01
matula: és még sapka is van rajta...

ez se kötözködés lesz, de viito már leírta, hogy a cikkek különösen az edzés-beszámolók nem tükörfordítások, és általában nem csak egy forrásból készülnek. ha a cikk szerkesztője fontosnak érzi lefordítani megteszi. ha nem, akkor kihagyja. pont.

nem lehetséges az edzés minden egyes másodpercéről beszámolni, vhol meg kell hűzni a határt, ami mint már az előbb írtam, a bejegyzés szerkesztőjének a döntése.
2009. 08. 01. 13:26
matula
nem úgy értem.. a 3. után az 5. jön, számozásban mmint. de ha direkt akk sorry.
2009. 08. 01. 13:43
matula: bocs, félreértettük egymást. semmi gond. ;)
2009. 08. 01. 13:55
matula
igen, rosszul fogalmaztam :)
2009. 08. 01. 16:06
zolika26
Persze tudom én, hogy nem komoly, de érdekes csak belegondolni - nekem eddig még nem sikerült - hogy hol tudná segíteni a csapatot..
2009. 08. 01. 17:12
temp
Zolika: Vick ügy. Vegyük ki a képletből azt, hogy milyen körülmények között kerülne a csapathoz, hogy milyen embere stb, nézzük csak azt, hogy milyej játékos.

Szerintem egy olyan támadó alakulat, mint a mienk tudná hasznosítani Vicket, de elsősorban szerintem nem hagyományos QB-ként számítanánk rá, sokkal inkább mindenféle Wildcat és hasonló trükkös játékoknál lehetne jól hasznosítani, amikor elsősorban futóként/elkapóként áll fel, de bármelyik pillanatban kioszthat egy paszt is, és végszükség esetén csere QB-ként is bevethető.


Mindent egybevéve egyébként én nem szeretem, ha a QB#1 futós QB (Vick, VY), sokszor leírtam mrá, hogy szerintem a QB-nak kell leginkább észnél lenni egy csapatban, az ő teljesítményén látszik meg a legjobban az, ha kap 1-2 fájó/zsibbadó ütést (ha csak egy picit pontatlanná válnak a labdák emiatt, az esetében azonnali turnover veszély) ha egy kicsit összerázzák fejben. Márpedig a futós QB-nál ez alap.

Ennek ellenére DoM-nak igaza van, ez csak egy oltári pletyka, és mivel az emberi tényezőt, és a körülményeket nem lehet kivenni a történetből, ezért sokkal bonyolultabb a helyzet. Amúgy a pletykák szerint Edelman-t hoztuk pont ilyen posztra, mint amit fent írtam (már ha beválik).
2009. 08. 01. 22:53
zolika26
Én azt mondom, hogy egy hely az 53as rosteren túl értékes egy olyan embernek aki bár összetett, de külön külön megvannak az embereink ezekre a feladatokra, akár irányítónak akár futónak akár elkapónak. Az pedig, hogy wildcathez jó lenne, szerintem nem jó, mert jóformán csak ahhoz lenne jó, így ha fenn van a pályán akkor 90% a wildcat...Eléggé megkönnyíti a defense feladatát.
2009. 08. 03. 09:07
temp
zolika: ebben van is, meg nincs is igazság. Alapjában véve az 53 fős keret valóban a leginkább szűk keresztmetszet, de ha megnézed, akkor mindezek ellenére minden keretben vannak specialisták (pl olyan játékos, aki gyakorlatilag csak returner, esetleg emlékezz Izzora, aki ugye csak az ST-ben játszott, hiába volt LB).

Vick ilyen szempontból még felesleges sem lenne, hiszen 2nd, vagy 3rd QB lenne a rosteren, közben pedig pályára lehetne küldeni trükkös játékoknál. Jelenlegi tudásunk szerint pl Pat White-ot kb valami hasonló szerepkörbe szánja a Dolphins, míg nálunk Edalmannról pletykálják ugyanezt.
Hozzászólás a(z) Training Camp 2. nap bejegyzéshez