Menetrend
Szavazás

Training Camp 4. nap

2008. 07. 28. 16:59
Szerző: bart
Kategória: Hírek
Vasárnap két edzést tartott a csapat, reggel és délután. Ezekről olvashattok egy rövid összefoglalót.
De először két hír a csapat háza tájáról: Lav Bauta offensive lineman waived listára került, mivel Nick Kaczur újra a csapat rendelkezésére áll. Tegnapi nap folyamán a csapat leszerződtette free-agent offensive lineman Pete McMahon-t, aki az edzésen a 64-es számú mezben lépett a pályára. 6. edzés, vasárnap délelőtt. 1. Fókuszban a red – zone. A csapat sok gyakorlatot végzett el a vörös zónában. Az előző szezonban ez a terület eléggé kiegyensúlyozatlan volt a csapat védekezésében, így itt volt a lehetőség, hogy új alapokra rakják le a 20 yardos vonalon belüli védekezést. Támadásban egy játék tűnt ki, amikor Matt Cassel TD-t dobott Davis Thomas (TE)-nak középen (Jerod Mayo volt a legközelebbi védekező játékos). Védekezésben, a linebacker Tedy Bruschi hallhatott egy “Bruuuuuuus!”-t a tömegből, amikor elütött egy Ray Ventrone-nak szánt passzt. A safety Brandon Meriweather, ezzel szemben, saját magát rúgta meg azután, hogy kihagyott Jabar Gaffney-nak szánt egy hosszú passzt – Matt Gutierrez-től – a red zone végén és így TD lett. Terrence Wheatly cornerback volt még a játék közelében. 2. Terrence Wheatley lehetőséget kapott. www.patriots.comMivel Jason Webster cornerback nem edzett, így Terrence Wheatley második körös választottnak lehetősége nyílt az első csapattal való edzésre, míg a túloldalon Fernando Bryant volt a CB. Jonathan Wilhite lett a harmadik CB. Wheatley nagyon akar, ami meg is látszik, hiszen nem lehetett visszaesést észrevenni, amikor a pályán volt. “Meg kell próbálnod megragadni a lehetőségeidet amikor az első csapattal vagy” mondta Wheatley az edzés után. “Képesnek kell lenned arra, hogy kimenj és megmutasd hogy mid van – ezt a mentálitást kell felvenned. Be akarod bizonyítani a társaidnak hogy tudsz játszani.” 3. Nézzük Bill Belichick-et gyakorlati szempontból. Régóta köztudott, hogy Bill Belichick nem olyan edző, aki csak felügyeli az edzést, gyakran beugrik közéjük, mintha egy pozíciós edző volna. Erre volt nagyon jó példa ma reggel, amikor a játékosok “felbomlottak” egyéni pozíciónkénti csoportokra és Belichick a linebackerekkel tartott. Az edzésen úgy tűnt a linebackerek a pass coverage-t gyakorolták – esetleg a bootleg pass elleni védekezést – és Bellichick egy az egyben gyakorolt az első körös választottal, Jerod Mayo-val. Ezen a ponton, Belichick rátette a kezét Mayo bal oldali válltömésére, miközben a mozgását irányította. Ez igazi pillanatfelvétel arról, hogy milyen a gyakorlatban New England-ben edzeni. 4. Elterelt passzok. Amikor a Patriots a vörös zóránában dolgozott, két esetben nem hagyta el a labda a line of scrimmage-et, mert a front 7-ből valaki le tudta ütni azokat. Az egyik esetben, a rookie linebacker Shawn Crable felemelte a kezét és ezzel megszakította a passz vonalát. A Patriots 3-4 felállásban volt és Crable jobb oldali LB pozícióból támadta Matt Casselt, mielőtt leütötte volna a passzát. Crable méretei révén hasznos lehet már idén a Patriots pass rush rendszerében. A másik leütött passz Jerod Mayo nevéhez fűződött. 5. Első látásra LaMont Jordan-ről. Jól lehet szombaton már a pályán volt a délutáni pályabejáráson, ma reggel volt először látható az új futójátékos teljes felszerelésben. Ahogy azt várni lehetett, a 178 centis és 100 kilós Jordan alacsony súlyponttal és erősen fut. Ez a stílus kedvezőnek tűnt amikor a Patriots a red zone-ban dolgozott. Edzés után Jordan – aki azzal viccelt, külsőleg úgy néz ki, mint középiskolás korában, kopasz és oldalszakála van – elmondta: reméli hogy Randy Moss– szerű szezonja lesz. “Randy is az Oakland-ből érkezett és fantasztikus éve volt (2007-ben.) Remélem, hogy velem is hasonló dolog fog történni.” Ahogy Moss, Jordan is az Oaklandból érkezett a Patriots-hoz. www.patriots.com Extra pontok. Nick Kaczur újra edzett, a második csapatban kapott helyet az első training camp-béli edzésén mint bal oldali tackle… Mivel Matt Light az első csapat bal tackle-je nem edzett, Wesley Britt volt az elsőszámú bal tackle, míg Ryan O’Callaghan az elsőszámú jobboldali tackle… A defensive lineman Richard Seymour, a tight end Benjamin Watson, a cornerback Jason Webster és a rookie külső oldali linebacker Vince Redd is kihagyta az edzést… A QB Tom Brady sem csinált sok mindent ebben az időszakban… A rookie FA LB Gary Guyton bemutatott egy szép egykezes interception-t a vörös zónás edzésen: egyik kezével felütötte, a másikkal pedig elkapta Matt Gutierrez Marcus Pollard tight end-nek szánt dobását… A nézők körbe ülték a Gillette Stadion edző pályáját és végig hangoskodtak, gyakran szurkoltak… A tömeg kirobbant, amikor Bill Belichick elkezdett autogrammokat osztogatni az edzés után… A kicker Stephen Gostkowski 27 és 39 yard közötti távolságból 7-ből 7 field goalt berúgott… Mike Richardson CB magára vonta a figyelmet egy szép megmozdulásával – elütötte Kevin O’Connell, Sam Aiken elkapónak szánt passzát… A TE Marcus Pollard és Stephen Spach volt az utolsó két játékos akik elhagyták a pályát, az edzés után ők még extra munkát végeztek. 7. edzés, vasárnap délután. Az edzés a rossz idő miatt a Dana Farber Field House-ban volt. Hiányzók: Jason Webster, Vince Redd, Richard Seymour, Marcus Pollard, Mat Light + a 10 PUP listás. www.patriots.com 1. A Tom Brady/Randy Moss show Tipikusan olyan edzés volt, ami után a szakértők fejet hajtanának a 2 supersztár - az irányító Tom Brady és az elkapó Randy Moss- előtt. A csapat a vörös zónában gyakorolt 11 a 11 ellen, és hatalmas elszántsággal küzdöttek a játékosok. Brady és Moss nagyon érezték egymást. Egy alkalommal, mikor Moss ment vissza a huddle-hez, Brady megvárta és adott neki egy pacsit, ezzel mutatva hogy elégedett a játékkal. Moss továbbra is úgy játszik, mintha mi sem lenne egyszerűbb - Fernando Bryant, Terrence Wheatley, és Mike Richardson is "megkapta a magáét". Eközben Brady, aki limitálva dolgozott az első edzésen, nagy intenzitással dobálta a passzokat. 2. Az egy-egy elleni csaták növelik az edzés intenzitását Talán ez volt az eddig legintenzívebb edzés, különösképp azért, mert az ütközések és a kontakt magasabb szintre lépett, legalábbis úgy tűnt. Leginkább a támadófal került tesztelésre. Az edzés egy szakaszában a támadófal tagjai egy az egyben küzdöttek védőfalemberekkel és linebackerekkel egy pass rush gyakorlat során (Vince Wilfork egy alkalommal egyszerűen átgázolt Russ Hochsteinen) Később, a 11-11 játékosos gyakorlat során a támadófal ismét kapott néhány blitzet. Az edzőtábor ilyen korai szakaszában azonban még változó sikerrel ment a blokkolás, ahogy azt várni is lehetett. Néha jól védett a fal (Wesley Britt egyszer "eltakarította" Shawn Crable-t), de gyakran nem pozitív okok miatt kellett Dante Scarnecchia-nak közbelépnie. 3. Jerod Mayo vs. Kevin Faulk A safetyk és linebackerek alaposan tesztelve voltak amikor futókkal és tightendekkel kerültek szembe. Ez a gyakorlat általában a támadóknak kedvez, ahogy Jerod Mayo is néha áldozatul esett Kevin Faulk ténykedésének -egy újonc és egy 10 éve profi játékos(akinek a passzjáték az erénye) csatája. Azonban dícséret illeti Mayot is, aki rendesen megnehezítette Faulk dolgát - amennyire csak tudott közel maradt a futóhoz,- ám Faulk így is elkapott két passzt. Mindkettő után Mayo frusztráltan összecsapta a kezeit, ami mutatja, hogy a játékosok mennyire meg akartak nyerni minden csatát az edzésen. Antwain Spann bemutatott két interceptiont a gyakorlat során (Jonathan Stupar elől lekapott passzával 100 yardot is vissza tudott volna futni, és Ben Watsont is sikerült tökéletesen levédenie) A gyakorlat végén Dean Pees szalutálva ismerte el Spann munkáját. www.patriots.com 4. Belichick locsolkodása A nap folyamán Bill Belichick már megemlítette, hogy többet fogja a csapat gyakorolni a különböző szituációkat -vörös zóna, harmadik kísérlet, kevés yardos szituáció, csak párat említve. Ennek ismeretében érdekes volt figyelni a főedzőt amint a labdához sétált egy vörös zónás gyakorlatnál, majd lelocsolta azt vízzel. Nem tudni, hogy a támadók látták-e ezt(épp huddle-ben voltak), de úgy tűnt Belichick tesztelni akarja, hogy a csere falember Dan Conolly és a csere QB Matt Cassel hogy dolgoznak vizes labdával. A teszt sikeres volt, hiszen a snap gond nélkül ment. 5. A megfigyelők közelről figyelik a csapatot A Patriots legtöbb megfigyelője eddig minden edzésen ott volt, az oldalvonal mellől figyelve árgus szemekkel a csapatot. Ugyan ez csak egy kis részlet a nagyobb dolgok között, azonban nem szabad csak úgy elsiklani mellette. Tehetséges játékosok megszerzését nagyban elősegíti az, ha a stáb közös nézeteket vall arról, hogy kik illenek bele a csapat stílusába. Az az idő, amit most itt töltenek a megfigyelők akkor lehet majd igazán hasznos, amikor körüljárják az egyetemeket az új tehetségek után kutatva. Végül pedig Bill Belichick vasárnapi sajtótájékoztatójából pár részlet: LaMont Jordan leigazolásáról: „Úgy gondolom, LaMont minőségi változást hoz támadásban. Számtalanszor játszottunk ellene, rendkívül nehéz szerelni, kemény futó, jó a passzjátékban, jó a labdával a kezében. Rendkívül jó játékos, több lehetőségünk lesz így vele abban a pozícióban.” A sorozatban második évben alkalmazott több full padsos edzésről: „Egy kicsit visszamentünk a régi módszerhez, ahogyan 2000-ben, 2001-ben volt szokás, amikor sok időt szenteltünk az alapoknak és a technikának – mindannak, amit gyakorolhatunk védőfelszerelésben, főleg a futójátékban, a camp korai részében. Remélhetőleg ez végig megmarad az egész szezonban a játékosokban, és így „technikás” csapat maradunk idén is. A szezon közben ezzel nem töltünk annyi időt, mert olyankor a sematikus dolgokkal kell foglalkozni, ami hétről hétre vár ránk.” Nick Kaczur PUP listről való visszatéréséről: „Remek érzés, hogy újra köztünk van, rendkívül fontos játékosunk. Mivel kicsit kevesen vagyunk az offensive line-ban, jól fog jönni a sokoldalúsága, persze remélhetőleg előbb-utóbb mindenki visszatér.” A helyzetorientált munka megkezdéséről: „Elkezdtünk foglalkozni a különböző szituációkkal, red zone, third down, utolsó két perc, rövid yardos helyzetek, blitzelés, és ilyesmik. Minden nap foglalkozunk ezzel egy kicsit.” Forrás: Reiss' Pieces Fordította: Danna, bart és vidor

Hozzászólások

2008. 07. 28. 18:05
ati
hi.
Csak ismételni tudom magam megint hogy remek kis cikkek ezek a Training camp-ről!!!
De nem készülnek véletlenül olyan videok ezekről az edzésekről ,amiket fellehetne tenni az oldalra????
2008. 07. 28. 18:25
ati: mivel senki nincs kinn tőlünk a TC-n, így videót nem tudunk készíteni. A youtube-on vannak fenn szurkolók által készített videók, írd be a keresőbe: Patriots Training Camp. Ki ad majd jópárat. Illetve a hivatalos oldalon (www.patriots.com) ott a Patriots Today, nagyon jó kis összefoglalók vannak fenn minden napról. :)
2008. 07. 28. 18:29
Gabesz
Danna: én szívesen feláldozom magam és kimegyek videózni a TC-re.Az utazási hozzá járulást az alábbi számlaszámra kérem ...... :D
2008. 07. 28. 18:31
ati
danna:Nagyon köszi az infot!
Gondolom hogy ti sajnáljátok a legjobban hogy nem lehettek kint hogy videot készíthesetek a TC-ről!!!:):)
Egyébként melyik héten játszottunk az elmúlt szezonban a Steelers-el?????
2008. 07. 28. 18:44
Gabesz: azt hiszem ezt házon belül is megtudnánk oldani, ha lenne rá keret! :D :D

ati: gondolhatod... :) így viszont mi is csak irigykedve és nagyokat sóhajtva fordítjuk Reiss összefoglalóit. :D
A 14. héten játszottunk a Steelers ellen.
2008. 07. 28. 18:51
ati
Danna:Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!!
2008. 07. 28. 19:33
Gabesz
Danna: azt hittem hittem nincs jelentkező gondoltam beáldozom magam értetek :D
2008. 07. 28. 20:05
Bulow
Gratula a cikkekhez és köszi.
2008. 07. 28. 21:01
ati
hello fan-ok!
Egy kis segítség kellene!
Az elmúlt szezonból érdekelne 3 meccs!
A Steelers, Giants(Tom Brady 50TD passz rekordos)és a Jaxonville elleni.Ezeket szeretném leszedni valahonnan ha lehetne, természetesen magyar kommentárosan!!!!Nem tudom pontosan, de ugy rémlik hogy a Steelers és a Jax elleni meccset a Sport tv is adta.( A Ginats meccs nem rémlik hogy adta vola a Sport tv, de azért megkérdem:) )
Elöre is köszi mindenkinek!!!!!
2008. 07. 28. 22:07
prsz
utána néztem a nagyobb magyar torrent oldalakon nem találtam meg sajna egyet sem. többin meg nem hiszem hogy pont magyarul lenne fönt. giants-ot meg jól emlékszel nem adták sport tv-n.
2008. 07. 28. 22:33
Ati: nekem megvan a szezon összes ránk vonatkozó meccse. Természetesen eredeti kommentárral. :)
Ha érdekel keress fel msn-en.
2008. 07. 29. 09:27
Szabotomy
Nagy forma ez a Bill! :D

Szerintem jó az angol,eredeti közvetítés is,sőt a reklámok 1Nesen durvák! :)
2008. 07. 29. 12:45
Elias26
Sziasztok!

A kezdetektől nyomon követem a pats.hu-t, de csak most vettem a fáradságot, hogy regisztráljam magam. Nagyon jó, hogy van egy ilyen profi hazai rajongói oldal, gratula érte.

fotoGRAFI: engem is érdekelne néhány 2007-es meccs. Tudnál segíteni? Előre is köszi!
2008. 07. 29. 13:11
ati
fotoGRAFI:Mindenféle képpen érdekel!
Megadom az egyik E-mail címmem, ide el tudod küldeni az msn címed:seatboy23@freemail.hu
Aztán megbeszéljük a többit!
2008. 07. 29. 13:48
bradyfan
Hello. fotoGRAFI a mecsek engem is érdekellnének ha tudsz mondani egy msn cimet akkor ott megbeszélhetnénk.
2008. 07. 29. 14:45
ati
hello all!
Nem tudja valaki hogy hol van az a cikk ahol a pats nyári programja van felsorolva??????????
2008. 07. 29. 19:05
ati: http://pats.hu/az-elottunk-allo-par-honap-fontosabb-idopontjai/

Akit a meccsek érdekelnek, itt megtalálnak: fotografi kukac msn pont com
2008. 07. 29. 19:17
ati
Hozzászólás a(z) Training Camp 4. nap bejegyzéshez