Újrajátszva: Patriots vs Saints

Mike Rodak most is elkészítette a mérkőzés alaposabb elemzését. Nézzük ő hogy látta a mérkőzést. 1. félidő Támadóegység: - A csapat egyetlen mezben lévő fullbackje Eric Kettani volt. Eléggé küzdött a feladatával a mérkőzés során. Az első 12 snapjében egy nagyon szép játékkal emelkedett ki, azonban 2-3 alkalommal csúnyán megverték őt a védők. Az egyik játéknál például teljesen más utat blokkolt Stevan Ridleynek, mint amerre az futott. - A nem draftolt rookie futó Brandon Bolden első futása elég bizonytalanra sikerült, de később már keményebb volt és egy szép, 6 yardos futást mutatott be a második negyedben. - A TE Alex Silvestro, aki DE-ből lett Te, nem mutatott be jó játékot a futás blokkolásában. - A TE Aaron Hernandez egy 3&8 alkalmával nem futotta meg jól az utat, így csak 7 yardot hozott az a csapatnak. - Összességében a támadófal sokkal jobb munkát végzett a futás blokkolásában, mint a passz támogatása terén. Különösen a T Nate Solderre igaz ez. A G Dan Connolly legalább 2 alkalommal is rosszul védte az irányítót (ebből született Ryan Mallett interceptionje), míg a G Donald Thomast sokszor megverték a futójátékoknál. - A negyedik támadójátéknál az 1&10 alkalmával Brandon Lloyd nem tudott elkapni egy labdát, amivel már korábban is bajok voltak, hisz a C Dan Koppen hamarabb adta fel a labdát Tom Bradynek, mint sem az készen állt volt erre (az egyik keze még a levegőben a védelem felállására mutatott). Ez a T Marcus Cannont is megzavarta, hisz ő várt Brady igazi jelzésére, még kiindulóállásban volt a snap pillanatában, ezáltal a vele szemben lévő védőjátékos nyomást tudott helyezni Bradyre, akinek muszáj volt hamarabb eldobnia a labdát Lloyd felé. Védelem - A DE Chandler Jones a hosszú karjaival nagyon jó volt a passz elleni védekezésben, de jól használta azokat a futójáték ellen is. Jól játszott futás ellen az első félidőben, de azért fejlődnie kell még ezen a területen. A passz elleni védekezésben, Jones megmutatta erejét és keménységét mint "bull-rusher", és nagyon veszélyes lehet a későbbiekben is az irányítókra. - A DT Kyle Love jól tartotta magát a kettőzés ellenére is. - Az LB Bobby Carpenter jól védekezett futás ellen. - Az LB Dont'a Hightower jobban nézett ki "downhill linebacker" pozícióban, különösen a labdát birtokoló elleni nyomásgyakorlásban, ahol bemutatott pár elképesztő védekezést a blokkolók ellen. Azonban amikor oldalra, vagy hátrafelé kell mozogni, akkor veszít erejéből, és hamar ledöntik őt a támadófal játékosai. Valószínűleg nem ezt a fajta technikát akarják látni tőle a csapattól, de Hightower jópárszor gyorsan körbefutotta az LG Ben Grubbs-ot. Párszor veszélyeztették h blokkoló játékosok, de Hightower sokszor nem hagyta magát. - A CB Devin McCourty és Kyle Arrington egyaránt erősnek tűntek a futójáték ellen, sokszor ők állították meg a futót. 2. félidő Támadók - Az irányító Ryan Mallett az első félidőben komolyan küzdött a passzainak pontosságával, és az elkapók sem segítették a munkáját a második félődben. Jeremy Ebert és Britt Davis is elejtett egy labdát. Mallett legrosszabb dobása ebben a félidőben egy 3&5 alkalmával volt, amikor a saját 35-ös vonaláról dobhatott, és ekkor túldobta Jesse Holley-t. Összességében 5 passzából 1v olt sikeres a második félidőben, az egész meccsen pedig 19-ből 8, 34.8-as irányítómutatóval. - Egy bizonytalan első félidő után, a második félidőben már sokkal jobban blokkolt a futóknak a fullback Eric Kettani. - A 4. negyedben az irányító Ryan Mallett céltábla volt mindegyik 3. próbálkozásnál. Az utolsón, 3&5-nél az RT Marcus Cannont belül megverte a DE Alex Daniels, aki ezáltal megtudta annyira sürgetni az irányítót, hogy végül nem sikerült célba juttatni a labdát. - Miután egy időt eltöltött tackle poszton Nick McDonald, a mérkőzés végén már centerként volt a pályán. Alapvetően jól játszott, de egyszer megverte őt a DT Akiem Hicks egy 2&4 alkalmával a 4. negyedben, emiatt az RB Brandon Bolden egy -1 yardos futást tudott csak bemutatni. Védelem. - A legjobb játékos a második félidőben a DE Trevor Scott volt. A harmadik negyedben, a veterán játékos kiosztott legalább 3 olyan blokkot, amivel megállította a futást. Ő volt a csapat legmegbízhatóbb pass rushere. Képes volt "magason" is játszani, amikor a passzolót kellett siettetni, és "táncolni" amikor a blokkolókat kellett kicseleznie. - Sem Justin Francis, sem Jake Bequette, a kezdő DE-k, nem voltak képesek átjutni a blokkokon, hogy elérjék az irányítót. Egyetlen kivétel a mérkőzés utolsó Saints támadásakor volt. Egy 2&10 alkalmával mind Francis, mind Bequette átjutott a Saints falán és nyomás alá helyezték a Qb Luke McCownt. - A futójáték ellen Bequette bemutatott jónéhány nagyon jó játékot, amivel negatív yardokat értek el. Egyébként Francis tűnt kevésé atletikusnak Bequette-nél, ez meglátszott akkoris, amikor próbálták elérni az irányítót. Francis DT-ként volt jó. - Scott mellett a legjobb védőjátékos az Lb Mike Rivera volt, aki egyre jobb lett ahogy ment előre a meccs. Rivera viszonylag magas, azonban alacsonyabbnak néz ki és a súlypontja is elé alacsonyan van. Kemény blokkokat osztott ki egymás utáni futásokban, ahol egyszerűen arrébb rakta az ellenfelet és megállította a futót. Egy korábbi blitz esetében pedig a fullbacket lökte felé és helyezett nyomást az irányítóra. Rivera atletikussága azonban kevés passz iránti védekezésben, amikor coverage-ben állt fel, simán megverte az RB Travaris Cadet egy 12 yardos futást elérve egy 3&2-nél. - Az LB Niko Koutouvides és Jeff Tarpinian között az előbbi volt erősebb futás ellen. - A csapat hosszú időt adott Ras-I Dowlingnak és Sterling Moore-nak CB poszton, a Saints utolsó támadásáig a pályán voltak (ekkor Ross Ventrone és Derrick Martint váltotta őket). A Saints főleg futásokkal próbálkozott a második félidőben, de egyikük sem mutatott túl jó játékot. Forrás: ESPNBoston