Ups & downs - Alapszakasz 8. mérkőzés

2012. 10. 28. 23:57
Szerző: Danna
Kategória: Cikkek
Ups and downsA Patriots lejátszotta a szezon 8. mérkőzését, ezúttal Európában, Londonban. Ezzel elérkezett a csapat a szezon feléhez. A mérkőzés nagyarányú győzelmet hozott, számszerint 45-7-re győzött.

Mit jelent mindez.
A Patriots a szezon feléhez érkezett egy meggyőző teljesítménnyel és 5-3-as rekorddal. A mérkőzés előtt Tom Brady irányító középszerűnek nevezte a csapata állását. A mai teljeítmény vitathatlanul az eddigi egyik legjobb volt, ami biztosíthatja a kellő lendületet a szezon második felére.

A látható keménység. A Patriots szárnyaszegett focicsapatként érkezett Londonba. 7 játékos el sem utazott, a kezdő baloldali guard Logan Mankins a mérkőzésre nem lett nevezve. Több fontos játékos is betegséggel küzdött a hét folyamán. Ezeket figyelembe véve, az a játék amit ma nyújtottak azt mutatja, hogy mentálisan és fizikálisan is szívós a csapat.

Tom fantasztikusan játszott. Pénteken Brady azzal viccelődött, hogy visszaveszi a régi sisakját, mert az elmúlt 2 hétben, az újban nyújtott teljesítményével nagyon nem volt elégedett. És tényleg visszacserélte és újra a régi Brady volt a pályán. Természetesen ez nem ilyen egyszerű. Ami alapvetően megalapozta az ő jó játékát az volt, hogy a támadófal nagyon jól megvédte őt, valamint hogy a Rams védelem képtelen volt tartani Rob Gronkowskit. Ez a kettő együtt halálos kombináció. Nagyon sokszor túl könnyűnek tűnt. A kulcs összecsapás az volt amikor a Patriots 3 elkapóval állt fel a Rams nickel védelme ellen. Egy igazi fordulat volt, amikor Bill Belichick úgy döntött, hogy nekimennek egy 4 & goal szituációnak a második támadásban, ez az agresszív hívás kifizetődött és ez megadta az alaphangját a mérkőzésnek.

Gronkowski mindent földhöz vág. Szombaton a Fan Fest eseményen a TE Rob Gronkowski földhöz vágta a show kedvéért a mikrofont. A vasárnapi mérkőzésen a labdával tette mindezt, kétszer is, amik után igazán kreatív ünneplést mutatott be. 8 elkapása volt, 146 yardért és 2 TD-ért.

Blitz és nyomás a védelemtől. A Patriots kellőképpen meglógott a Rams elől az első félidőben, ez főleg a harmadik down védelemnek volt köszönhető. A linebacker Brandon Spikes középen ment blitzre, ami sokszor eredményes volt, illetve a DE Chandler Jones is sokszor megzavarta az ellenfél támadóit. Igazi támadó, agresszív játék volt ez a védelemtől, amit nem sűrűn látni a Patriotstól. A védelem lenyűgöző volt.

Sérülések a középpontban. A kezdő jobboldali CB Kyle Arrington az első negyedben szerzett egy fejsérülést, később már nem tért vissza. Sterling Moore vette át a helyét... A slot CB Marquice Cole a negyedik negyeben szenvedett sérülést, bement az öltözőbe és nem tért már vissza... Az elkapó Wes Welker a 4. negyedben bicegett le a plyáról egy bokasérülés miatt. Még a mérkőzés alatt újraragasztották a kötést a lábán, de nem tért már ő sem vissza a pályára... A csere DL Ron Brace szintén a 4. negyedben sérült meg, a sérülésről nem tudni pontosan hogy hol is történt.

Mi következik. A Patriots legközelebb november 11-én játszik, amikor a Billst fogadja Foxboroban. A csapat hazatérése az időjárástól függ, lehet hogy kicsit több időt lesznek kénytelenek eltölteni Londonban, mint azt előre tervezték.

Up

Tom Brady - Miután visszacserélte a régi sisakját, egy másik Tom Bradyt láthattunk a pályán. Brady vezetésével az első 6 támadásban mindig TD született. Végső statisztika: 35 passzkísérletből 23 volt sikeres, 304 yardot ért és 4 TD-t.

Rob Gronkowski - A TE igazi szörnyeteg volt az első félidőben, amikoris 3 TD-t ért el a csapat. 8 elkapással zárt, 146 yardért és 2 TD-t.

Chandler Jones - Láttátok a harmadik negyedben a sackjét? Igazi védjegye lehet, köszönhetően a hatalmas kartávolságának.

Támadófal / a passzjáték támogatása - Logan Mankins, a kezdő baloldali guard nélkül volt kénytelen játszani a csapat. Dícséretet érdemel a baloldali tackle Nate Solder, a bal guard Donald Thomas, a center Ryan Wendell, a jobboldali guard Dan Connolly és a jobb tackle Sebastian Vollmer, amiért tökéletesen megvédték Bradyt.

Stevan Ridley - 3 hosszú futása is volt: 30, 20, és 41 yardért, ami nagy lehetőséget adott arra is, hogy a passzjáték is sikeres legyen.

Brandon Spikes ésa 3. down védelem - 3-szor egyms után sikerült a Rams támadójátékát egyből megállítani, ami nagyban segítette a Patriotsot abban, hogy növeljék az előnyüket. Spikes különösen megérdemli a kiemelést, mivel az egész azzal kezdődött, hogy ő elkezdett középről blitzelni.

Down

Daniel Fells - A TE-t kétszer is megbüntették, egyszer hibás start miatt, eyszer pedig mert szabálytalan volt a védőjátékossal szemben.

Matthew Slater - Egy olyan napon, amikor nehéz bármi rosszat is meglátni, őt megbünteték egy rossz start miatt egy kickoff alatt és ez az egyike volt annak a kevés hibának, amit a csapat ma elkövetett.

Tavon Wilson - Egyetlen 1 játék miatt került ide, amikoris Chris Evans 50 yardos TD elkapása történt az első negyedben egy hosszú bomba után. Később azonban javított, amikor volt egy labdaszerzése.

Forrás: ESPN Boston