Ups & downs - 17. hét

A New England Patriots amerikai idő szerint vasárnap délután 13 órától (nálunk vasárnap este 19-től) lejátszotta a 2011-es alapszakasz utolsó, tizenhatodik mérkőzését hazai pályán, Foxboroban a Gillette stadionban a Buffalo Bills ellen, amely  végül  49 - 21 arányú Patriots győzelemmel zárult. Up Rob Gronkowski - Megdöntötte tight endként az egy szezonban elért legtöbb yard NFL-rekordját is, (az egy szezonban elkapott TD-k rekordját már ő tartotta a meccs előtt is), 8 elkapásból 108 yardot, és 2 TD elkapást ért el.   Aaron Hernandez – A másik nagyszerű tight end a meccs legdinamikusabb játékosa volt, különösen az elkapások utáni futásai voltak nagyon hatékonyak, (7 elkapás, 138 yard), de megmutatta a gyorsaságát az egyéb futójátékokban is (2 futás, 26 yard). Sterling Moore – A nickel felállásoknál átvette  Kyle Arrington helyét a jobb oldalon a második félidőtől, és 2 interceptiont szerzett. Down Kyle Arrington – A cornerbacknek kellett volna fognia Stevie Johnsont akkor, amikor elkapta 18 yardos touchdown passzt, és nem tudta megakadályozni Derek Hagan 29 yardos elkapását sem, ezért az edzői stáb a lecserélése mellett döntött a 2. félidőben. Antwaun Molden – A 47 yardos pass interference büntetéssel a Bills nyitótámadásában rendkívül kedvező helyzetbe hozta Fitzpatrickékat, hiszen a 4 yardos vonalról indulhattak, és végül TD-t értek el. A meccs végi interceptionnel viszont szépített. Punt return unit – Ez a speciális csapategység szintén a nyitódrive-ban történtek miatt kapja a megrovást. A Bills 4. és 1-nél eljátszotta, hogy puntolni fognak, de valójában a futónak dobták a labdát, és elérték a first downt. Ez meghatározta a meccs elejét, többnyire az ehhez hasonló dekoncentráltság eredményezte az első negyedben begyűjtött 21 pontos hátrányt. A unit tagjai: Sterling Moore, Malcolm Williams, Antwaun Molden, Matthew Slater, Sergio Brown, Gary Guyton, Lousaka Polite, Dane Fletcher, Niko Koutouvides, Stevan Ridley és Julian Edelman.