Ups & downs - 6. hét

Vasárnap délután helyi idő szerint 13.00.tól a New England Patriots lejátszotta 5. alapszakaszmérkőzését a Baltimore Ravens ellen hazai pályán, a Gillette stadionban. A rendkívül szoros küzdelemből a hosszabbítás után a Patriots került ki győztesen 23-20 arányban. A meccsre az egy hetes "pihenés" (by week) után került sor. A legnagyobb kérdés az volt, hogy a tavalyi rájátszásban elszenvedett csúfos hazai vereségért tud-e revansot venni a Patriots: a liga legjobbjai közé sorolható Ravens védelem ellen mire képes a támadójáték Randy Moss nélkül, és a nagyon fiatal, tapasztalatlan védelem képes-e ellenállni Flaccoék rohamainak. A mérkőzés nagy részét a várakozásoknak megfelelően a Ravens uralta, de a 4. negyedben a Patriotsnak sikerült egyenlíteni, sőt egy utolsó drive-vel akár a rendes játékidőben is megszerezhették volna a győzelmet. Ezt a lehetőséget azonban elmulasztották, ráadásul a hosszabbításban sorsolás a Ravensnek kedvezett, ők vezethették az első támadást. A meccs nagy részén gyengélkedő Patriots defense a mérkőzés vége felé magára talált, és az utolsó 5(!) drive-ot  (ebből hármat a hosszabbításban) megállították , amivel újra és újra megadták a lehetőséget a támadóknak a győzelem elérésére, ami végül Gostkowkski 35 yardos  mezőnygóljával sikerült is. A támadójátékban kiemelkedőt nyújtott a Seahawkstól hazatérő Deion Branch és a Kevin Faulk-utód Danny Woodhead. Sokat köszönhet a csapat Meskó Zoltánnak is, aki 65 yardos puntjával hozta nehéz helyzetbe Flaccoékat. Stephen Gostkowski is megtalálta a jó fieldgoal-rúgó cipőjét, a szezon eleji kihagyások után újra biztos pontnak számít. A hibák közül most csak a secondary katasztrofális teljesítményét említjük, valamint azt, hogy a megszokottnál jóval több drop (kiejtett labda) nehezítette a Patriots támadójátékát. És akkor nézzük , kit lehet egyénileg is kiemelni: Up Deion Branch - Visszatérése utáni első mérkőzésén a veterán WR 98 yardot hozó 9 elkapást mutatott be, ezek között kettő a hosszabításban különösen fontos volt a győzelem elérésében. Meskó Zoltán - A punter az egyike a győzelem meg nem énekelt hőseinek, 6 puntjának átlaga 47 yard volt. A hosszabításban rúgott 65 yardos puntja nem is jöhetett volna jobbkor a csapat számára. Danny Woodhead - A running back a mérkőzés nagy részén pályán volt. Amellett, hogy 11 futással 63 yardot (5,7 yard/kísérlet)) és 5 elkapással 52 yardot ért el, nagyon hasznos munkát végzett blitz pickup terén is, kiválóan helyettesíti Kevin Faulkot. Down Aaron Hernandez - A rookie tightnek tőle szokatlan módon két csúnya dropja volt a hosszabításban, amelyek akár sokba is kerülhettek volna a csapatnak. Devin McCourty - A meccs korai szakaszában rendkívül sokat hibázott, ráadásul pass interference büntetést is kapott és a special team tagjaként is dobtak rá zászlót. Brandon Meriweather - A safetynek a második negyedben volt egy csúnya (ráadásul feleslegesnek is tűnő) ütközése a Ravens tight endjével, Todd Heappel, ami azon túl hogy büntetéssel járt, sérülést is okozhatott. A Patriots ezzel a győzelemmel bentmaradt az AFC elitcsapatai között, 5 lejátszott meccs után 4-1-es mutatóval áll. S bár a tegnapi győztes meccsen nem játszottak csillogóan jól, de megmutatták, hogy szoros küzdelemben is képesek a győzelemre. A Ravens jelenleg a liga egyik legjobb formában lévő csapata, s a Patriots - minden hiányosság ellenére - sikerrel vette fel ellenük a küzdelmet, és képes volt vesztes állásból fordítani. Vince Wilfork szerint ez az utóbbi idők legfontosabb győzelme volt, és ezzel teljes egészében egyet kell értenünk.