Ups & downs - Alapszakasz 1. mérkőzés

A New England Patriots  amerikai idő szerint hétfő este fél 7 órától (nálunk kedden hajnali 1-től ) lejátszotta a 2011-es alapszakasz első mérkőzését idegenben a csoportrivális Miami Dolphins ellen, amely végül 38-24 arányú Patriots győzelemmel zárult. Up Tom Brady - Franchise rekordot jelentő 517 yardot dobott, hatékonyan irányította a gyors, no huddle támadójátékot, végül 32 sikeres dobása volt 48 kísérletből, amely 4 touchdownt eredményezett. Nate Solder & támadófal - A meccs egyik meghatározó pontja, hogy a rookie falember, aki nem csak hogy élete első NFL meccsét játszotta, de ráadásul nem is a saját helyén a sérülések miatt, kiemelkedő szerepet kapott a QB védelmében. A fal általánosságban is dicsérhető, amelynek jó működése lehetővé tette Brady rekordját. "Hihetetlenül jó munka" - mondta erről Brady. Wes Welker/Aaron Hernandez/Deion Branch/Rob Gronkowski/Matthew Slater - Ők öten hoztak össze 29 elkapást Brady 32 sikeres dobásából 488 yardért. Welker, Branch, Hernandez és Gronkowski volt az alap elkapónégyes a támadó formációknál. Red-zone defense - Meg kell említeni a jók között a vörös zónás védekezést, amely néhányszor kulcshelyzetben állította meg a Miami támadását. Különösen fontos volt a harmadik negyedben az 1 yardvonalon történt védkezés, mert ekkor csak mezőnygólt rúghatott az ellenfél egy szoros meccsállásnál. Down Stephen Gostkowski - A kicker kihagyott egy fontos 48 yardos mezőnygólkísérletet az első félidő végén. Devin McCourty - A másodéves cornerback nem tudott megfogni egy interceptiont a harmadik negyedben, ami nagyon jó lehetőség lett volna a Miami támadásának feltartóztatására, a meccs egyéb részeiben hullámzó teljesítményt mutatott. 11 szerelést ért el, ami ugyan a legtöbb ezen az estén a csapatban, de ez nem túlságosan jó jel cornerback teljesítményét tekintve. Általában a passzvédekezés - Chad Henne 416 passzolt yarddal zárt, bár ennek egy jó része a meccs végén, már nem kiélezett szituációban született. Egészében ez az átalakított védekezés még nem tudott elég egyenletesen teljesíteni ahhoz, hogy az irányító életét végig megnehezítsék.