Ups & Downs - Alapszakasz 9. hét

Up & DownA New England Patriots nagyon szoros és kiegyensúlyozott küzdelem után 18-15 arányú vereséget szenvedett az Indianapolis Coltstól vasárnap éjjel, az új Lucas Oil stadionban megrendezett mérkőzésen. Mike Reiss megszokott játékosértékelése e héten sem maradhat el.   UP Matt Cassel - A quarterback higgadtan irányította a támadásokat, sok pontos passzt adott, ( 25 sikeres passz 34 kísérletből, összességében 204 yard), az interceptiont a mérkőzés végén,  kiszorított helyzetben dobta. Kevin Faulk/BenJarvus Green-Ellis - Faulk  60 yardot futott 10 kísérlete során, és ezt megtoldotta 38 yardot hozó 5 elkapással, míg Green-Ellis 15 próbálkozással 57 yardot tudott teljesíteni és volt egy 8 yardot hozó elkapása is. Jerod Mayo - A rookie linebacker folyamatosan a labda közelében volt, 11 tackle-je (ebből 8 szóló) a legtöbb volt ezen a meccsen, amit védő teljesített.  Run defense (Futás elleni védelem) - A Patriots sikeres állította meg a Colts futójátékát, így ők mindössze  47 yardot tudtak teljesíten 21 próbálkozásból (ez 2.2 yard futásonként).  DOWN Jabar Gaffney - A harmadik negyed végén a receivernek volt egy csúnya drop-ja (kiejtette a kezei közül a labdát), amelynél teljesen üresen volt az end zonetól néhány yardnyira, tehát az elkapás minden bizonnyal touchdownt eredményezett volna. David Thomas -- A tight end szabálytalansága (personal foul) miatt a Patriots 15 yardos büntetést kapott 3 &1  szituációnál a negyedik negyedben , 3 gólos hátránynál. A büntetés miatt 3 & 16-os kísérletre kényszerült a csapat, amit nem tudott megoldani, ráaádásul a  mezőnygól-távolságból is kiszorultak,  így ez döntően befolyásolta a meccs végkimenetelét. Jonathan Wilhite -- A rookie cornerback nem tudta megoldani a  slot-szituációkat, ezért később  Mike Richardson állt be a helyére. Forrás: Reiss's Pieces