Ups & downs - Előszezon 2. mérkőzés

A New England Patriots lejátszotta az előszezon második mérkőzését hazai pályán Foxboroban a Gillette stadionban a Philadelphia Eagles ellen, amely végül 27-17 arányú vereséggel zárult.

A meccsen nem lépett pályára a Patriots alapemberei közül pl. Tom Brady, Brandon Lloyd, Wes Welker, Aaron Hernandez, Rob Gronkowski, Jerod Mayo, Vince Wilfork, Devin McCourty; a sérültekkel együtt 26 ember hiányzott. A snapek többségét Ryan Mallet kapta, és az első mérkőzéshez képest fejlődést mutatott a játéka: 20 kísérletből 10 volt sikeres, ezzel 105 yardot  és egy touchdownt sikerült elérnie, ebből 15/8, 87 yard, TD volt az első félidei teljesítménye. A mérkőzésen megsérült Michael Vick, az Eagles QB-e, és sajnos Patrick Chung safety is. A támadófal teljesítménye még mindig elég kritikus, e téren nagy javulásra van szükség a szezonkezdésig.

UP

Deion Branch - A veterán elkapó mind a négy negyedben játszott, és megmutatta, hogy még mindig elég jó  a futásban (elég gyors volt és jó route-okat futott), így számolni kell vele a 3. számú WR pozícióban a rosterre kerülésért folyó harcban. 3 szép elkapással 51 yardot hozott.
Nate Ebner
- Az újonc safety a 2. negyedtől játszott a meccs végéig. A második negyed végén elcsípett interceptionje jelzi jó labdás (elkapó) képességeit.
Stephen Gostkowski - A kickernek jó estéje volt. 3 mezőnygól kísérletéből kettő ötven yardnál hosszabb volt, de magabiztosan értékesítette mindet (51, 35 and 55 yardos FG-k).

DOWN

Brandon Bolden - Az újonc running back a második negyedben elejtett egy puntot, amit ráadásul az Eagles szerzett meg, ezzel könnyű helyzetbe hozta az ellenfelet a 11-0-as hátrány ledolgozására.
Marcus Cannon
- A jobb oldali tackle lassúnak mutatkozott, nem tudta tartani Phillip Huntot, ennek volt a következménye, hogy Brian Hoyert sackelték a második negyedben. Általánosságban is elmondható, hogy a támadófal szélei nagyon sebezhetőek.
Nate Solder - Matt Light feladatát nem lesz egyszerű átvenni Soldernek, a szerepkörbe való beletanulás problémás és még eléggé az elején tart. Ezt mutatja, hogy a 2011-es első körös választottat többször is megverték a meccs folyamán. Forrás: espnboston.com