Ups & Downs - Patriots @ Dolphins

Csoportrivális otthonában szenvedett 22-21 arányban vereséget a Miami Dolphinstól a New England Patriots az NFL alapszakaszának legutóbbi játéknapján. Up Wes Welker --- 10 elkapás, 167 yard. Tom Brady biztonsági hálója, a támadóegység motorja. Minden körülmény között a maximumot nyújtja. Chris Hanson --- Igen, ennyire jó formában játszik a csapat, hogy ismét a pacsit érdemlők között kerül említésre a Pats hányatott sorsú puntere. 50 yardos átlagot rúgott 5 kísérletből, a koronát a teljesítményére a harmadik negyed végén tette fel, amikor 51 yardos puntjával a saját 3 yardos vonalához szögezte az ellenfelet. Nyitó támadássorozat --- A mérkőzések első támadásait minden csapat gondosan megtervezi előre. Különféle formációkat, játékosokat állítanak csatasorba, hogy minél több arcukat mutassák meg az ellenfélnek, hogy a mérkőzés hátralévő szakaszára kellő információt gyűjtsenek, hogy melyik felállásra, hogyan reagálnak. Randy Moss 58 yardos TD-jével végződött akciót elsőrangúan alapozta meg a csapat, és a végrehajtásba sem csúszott hiba. Másodszorra futásra alapozva majd hét perc alatt menetelt 6 pontért a csapat 80 yardot 14-0-ra módosítva az eredményt. Down Passz elleni védekezés --- Davone Bess 10 elkapásból 117 yardot és egy TD-t szerzett. A foxboroughi találkozón szerzett yardjaival együtt 173-at termelt a Patriots ellen két meccs alatt. Ez miért fontos? Idén a maradék 10 találkozón összesen 375 yardot. Ronnie Brownt és center Jake Grove-t is nélkülöző Dolphins futójátékához már nem voltak optimálisak a feltételek. Pánikhangulat a delfineknél? Dehogy. Chad Henne karriercsúcsot jelentő 335 yardot passzol 52 kísérletből (29 jó). Ezen idő alatt a védelem egy sacket gyűjt be, egy Sanchez legszebb napjait idéző INT-t és 2-szer érnek oda ezen kívül az irányítóhoz. Jonathan Wilhite helyett Darius Butler volt a kezdő Leigh Bodden mellett, de ő sem hozott minőségi javulást a secondaryben. Folyamatosan őt kereste a Miami passzjátéka (a negyedik negyedben 4th & 2-nél sikeresen zavarta meg az elkapót, aki így elejtette a labdát). A sorsdöntő 4th & 6 kísérletnél is rá játszottak. Sikerrel. Bess róla szerezte a TD-t. A tanulság? Pass rush nélkül teljesen kiszolgáltatott a secondary, és szinte mindegy, kit állítanak oda. Red Zone támadójáték --- Két perccel a félidő előtt 6 yardra a Miami gólterületétől negyedik kísérletre vállalkozott a Patriots a mezőnygól helyett, amivel 10 pontra növelhette volna előnyét. 3 TE, 1 FB, 1 RB felállásból Sammy Morris képtelen volt a szükséges egy yardot megtenni. Az ezt megelőző harmadik kísérlet során Laurence Maroney 1 WR, 2 TE, 1 FB formációból volt képtelen előre haladni. A negyedik negyed elején a Miami 5 yardos vonaláról második kísérletre dobott Brady Mossnak címzett passzát szerezte meg Vontae Davis. Mike Reiss és Extra Points