Ups & downs - Preseason 2. mérkőzés

A New England Patriots  amerikai idő szerint csütörtök este fél 8-tól (nálunk péntek hajnalban fél 2-től) lejátszotta a 2011-es előszezon második mérkőzését idegenben a Tampa Bay Buccaneers ellen, amely végül 31-14 arányú Patriots sikerrel zárult. Up Tom Brady - Az irányító ott folytatta, ahol a 2010-es MVP szezonjában abbahagyta, határozottan jól, - előszezonhoz képest - nagy tűzzel játszott. A támadósort egy gyorsan elért 21-0-ás vezetéshez segítette már az első negyed végére, az első félidőt – melyet végigjátszotta – 28-0-lal zárták. 11 passza volt jó 19 kísérletből, ez 118 yard előrehaladást és 2 touchdownt eredményezett. Jerod Mayo - A linebacker két sack-jével emelkedett ki az egyébként általánosságban jól teljesítő védelemből. Danny Woodhead/BenJarvus Green-Ellis - A két futó együttesen 147 yard előrehaladást értek el 17 kísérletből, ami egészen kiváló 7,7 yard/kísérlet átlagot jelent, ami azért a támadófal munkáját és a tight endek blokkjait is dicséri. Down Rob Gronkowski - A TE idesorolása kissé „szőrözés”, hiszen az egész első sor jól teljesített a meccsen, de ha mindenképp hibákat keresünk, meg kell említeni, hogy Gronknak volt egy dropja, ami miatt Bradytől kapott egy kis fejmosást. Később egy szabálytalan blokkja miatt a bírók elvették Woodhead 10 yardos futását. Ryan Mallett - Amilyen jól játszott az előszezon nyitó mérkőzésén, annyira nem tudta most elkapni a fonalat a rookie irányító, pedig a második félidőben ő kapta a több lehetőséget. A harmadik negyedben az első drive-jában rossz dobása után 69 yardos interception TD-t ért el a Buccs. Az egész második sor elég halványan teljesített, nem sokat kamatoztattak az egy héttel ezelőtti jó meccsükből. Devin McCourty - A CB értékelése is hasonló a Gronkowskiéhoz, mert a védelem elég jól teljesített a meccsen, de hát mindenkit önmagához, a vele kapcsolatos elvárásokhoz képest mérünk. Azért sorolható ide, mert  kétszer is megbüntették a meccsen: egyszer egy a speciális csapatrész tagjaként elkövetett szabálytalan blokkért, egyszer pedig egy pass intereference-ért dobtak rá zászlót a bírók.