Villámreakció és Ups & downs - 15. mérkőzés

2014. 12. 22. 11:52
Szerző: lucas
Kategória: Cikkek
New England Patriots lejátszotta az alapszakasz utolsó idegenbeli mérkőzését a csoport rivális New York Jets ellen. A meccsnek már csak a Patriots számára volt igazi  tétje, hiszen ők az AFC első kiemeléséért állnak harcban. A Jets  maximum a „borsot törni a Pats orra alá” célért küzdhetett különösebb lelki teher nélkül, és ezért mindent meg is tettek.  Így egy nehéz mérkőzésen szoros eredmény született , de végül a Patriots 17-16 arányú  győzelmet aratott.

A meccs jelentősége: A Patriots ugyan nagyon nehezen, de megnyerte a  találkozót. A csapat tompa volt, és messze elmaradt a legjobbjától, a Jets viszont jobban játszott, mint a korábbiakban, ez vezetett a szoros küzdelemhez. A győzelemmel a Pats rekordja 12-3 lett, és már biztos, hogy a rájátszás első körében nem kell mérkőzést játszaniuk. Az első kiemeltséghez, azaz a hazai pálya előnyének megszerzéséhez, azonban még szükség van az alapszakasz záró mérkőzésén Buffalo Bills elleni győzelemre is.

A meccslabda: Danny Amendola- nak jár. A csapat első számú elkapója, Julian Edelman nem tudott játszani agyrázkódása miatt, ezért Amendolára az eddigieknél sokkal nagyobb szerep hárult. 44 támadó playben játszott, 11 dobás ment felé, és abból 8-at el is kapott, ezzel 63 yardot hozott. A visszahordásokat is neki kellett megoldania.

Az offensive line (támadósor) gyengélkedése : A nagyon szoros küzdelem egyik oka a támadósor gyenge teljesítménye volt. Nem ez volt a legjobb napjuk, a Jets védelme erősen próbára tette őket. A félidőben a csapatvezetés kénytelen volt változtatást is végrehajtani, és Josh Kline helyett a rookie  Cameron Fleming helyettesítette a sérült Dan Connolly-t, aki jobb oldalra került, míg Ryan Wendell-t átették a bal oldalra.

Wilfork megakadályozta a mezőnygól szerzését:  A Jets 19-17-es 17-16-os állásnál,  Tom Brady interceptionje után mezőnygól lehetőséghez jutott, amivel fordíthatott volna. Nick Folk 52 yardos kísérletébe azonban Wilfork beleért, így az rövid lett. Ez már a harmadik blokkolt mezőnygólja a csapatnak ebben a szezonban, ami jó szemlélteti, hogy mindhárom csapategység jó teljesítményére szükség van a sikerhez.

A játékterv korrigálása meccs közben

- a támadóknál:   A Patriots támadójátéka akadozott, de a harmadik negyedben megtalálták azt a módot, amivel hatékonyabbá váltak. 2 WR, 2 TE, 1 RB felállással up-tempo-ra váltottak, és ez bevált a Jets base (alap) védekezése ellen. Elég nehezen jöttek rá, hogy mi lehet a nyerő stratégia, de még éppen idejében.

- a védelemben:   Hasonlóan a támadókhoz, a védelemnek sem ez volt a legjobb meccse, de amikor nagyon kellett, akkor meg tudták állítani a Jets támadását. Ebben a fő szerepet Wilfork és Jamie Collins vitte.

A sérülésekről: Egy Patriots játékosnak sem kellett elhagynia a pályát sérülés miatt. Ez nagyon fontos a rájátszáshoz közeledve.

Ami következik:  Az alaszakasz utolsó mérkőzése következik jövő vasárnap, hazai pályán egyelőre a kora délutáni (nekünk a kora esti)  idősávbe jelölve, de ez még változhat. Ha a Denver nem szenved vereséget, akkor kötelező a győzelem az AFC első kiemeléséért.

Ups

Danny Amendola – Edelman távolléte miatt nagyobb zerep hárult rá, de ő felnőtt a feladathoz, és eredményes volt mind a elkapásokkal, mind pedig visszahordásoknál.  A második negyed elején a 39 yardos visszahordása megalapozta az Pats első TD-drive-ját.

Brandon Bolden – 17 yardos futása által sikerült megmenteni a támadást a meccs végén, így  csapat győzelmet aratott.

Tom Brady mozgékonysága – Immár harmadik hete tapasztalhatjuk,  Brady rájött, hogy a lábai futásra is használhatók, és ezzel még mindig képes meglepni mindenkit. És még TD-t is dobott. (Szerk. : Én már nem tenném ezért up-ba. )

Jamie Collins – Egészen kiválóan játszik már meccsek óta, gyors, bárhol feltűnhet a pályán, és ezt most még egy lehető legjobbkor jövő inreceptionnel is megfejelte.

Chandler Jones futás elleni védekezése – Bár a Patriotsnak hatékonyabb pass rushra is szüksége lett volna, de Jones inkább a futás ellen védekezett, jól tömte be a réseket, és türelme néhány fontos és jó játékot eredményezett a futások megállításánál. A védelemből  még így is csak őt lehetett észre venni a puss rush terén.

Vince Wilfork – A  defensive tackle  jól játszott a védelem közepén, és nagy jelentőségű volt a mezőnygól blokkolása is.

Down

Malcolm Butler  - A rookie cornerback nem vette észre Jeremy Kerley fair catch jelzését a harmadik negyed elején, és a játékos megérintése miatt 15 yardos büntetést kapott miatta a csapat. Ez elég nagy butaság volt a részéről.

Patrick Chung - A safety az egész meccsen nagyon tompán, nagyon rosszul játszott, sokszor az ő területén tudta megoldani a Jets a playeket, pl. Jeff Cumberland 20 yardos TD-jénél is.

Josh Kline – Eredetileg neki kellett volna helyettesítenie a sérült Dan Connolly-t, de nem tudta megoldani e feladatot. Nemcsak ő játszott gyengén a támadósorból, de mivel az edzői stáb az ő cseréjével próbálta orvosolni a gondot, valószínűleg úgy gondolták, hogy ő a leggyengébb láncszem.

Logan Ryan – Sajnos a cornerback sem állt a helyzet magaslatán, így sokkal sebezhetőbb volt a Pats secondary, mint a korábbi meccseken. Különösen Kerley-t tartotta nehezen, és kapott egy sokba kerülő büntetést is a második negyedben.