Akik a 3. napra maradtak (válogatás)

Veröfényes napsütéses napot mindenkinek, az éjjeli baglyoknak meg kitartást kívánok.
A Draft 3. napja elött összeszedtem milyen needjei lehetnek még a Patsnek (van) és milyen lehetséges célpontok maradtak (szintén akad) ezekre a posztokra. -TORESPONT-

(elnézést mindkenkitöl az ö és ü hibákért, sajnos nincs magyar billentyüzetem itt külföldön)

7 pickje maradt a Patsnek az utolsó napra, így van lehetöség tovább fejleszteni a csapaton. 4/5, 3/30, 4/40, 6/3, 6/22, 6/30, 7/29

TE

Colt Lyerla (Oregon) – 6‘4, 242
Marcel Jensen (Fresno St.) – 6’6, 259
Arthut Lynch (Georgia) – 6’5, 258
Rob Blanchflower (Massachusetts) – 6’4, 256
Nic Jacobs (McNeese St.) – 6’5, 269

Sajnos a legjobb 5-ös után van egy kis törés, a további játékosok nem képviselik az elözöek szintjét. Persze itt is lehet jó játékosra akadni, de itt már vagy jelenleg elkapni tud valaki vagy inkább blokkolni (igaz tanítani mindent lehet nekik).
A csoport legtöbbet emlegetett neve Lyerla (5-7. kör), aki nagyon atletikus “move” TE-nek tökéletes lehet, amolyan Hernandez utódnak is említik, de erös személyiségbeli gondjai vannak. Jensen (5-6. kör) egy Gronkhoz hasonló nagydarab játékos, aki “Y” TE-ként kerülhet csapatokhoz. Potenciál van benne, fejlödnie kell még, de akár blokkoló-elkapó feladatokat is rá lehet késöbb bízni. Lynch (6-UDFA) inkozisztens és föleg blokkolni tud csak. Blanchflower (6-UDFA) is inkább blokkolni tud, de ö rövid elkapásoknál is veszélyes lehet. Jacobs (7-UDFA) méretei brutálisak, magas nagydarab, de sajnos ö is inkább csak blokkoló TE-nek vethetö be jelenleg.

OL

Cyril Richardson (Baylor) – 6‘5, 329
David Yankey (Stanford) – 6’6, 317
Anthony Steen (Alabama) – 6’3, 314
Bryan Stork (C, Florida St.) – 6’4, 315
Jonotthan Harrison (C, Florida) – 6’3, 304
Russel Bodine (C, North Carolina) – 6’3, 310

Yankey-t (2-3. kör) a második napra várták, de valami miatt kicsúszott onnan. Nagydarab, magas játékos, aki bár semmiben nem kiemelkedö, de húzásoknál ki lehet használni az erejét és tud OT-t is játszani. A 3. kör elején jó húzás lehetne. Richardson (3-4. kör) se kis darab, viszont kicsit husisabb, mint az ideális lenne. Ellenben erös, tud OT-t is játszani és alkalmas no-huddle, up tempo helyzetekben is. Steen (4-5. kör) iszonyat erös (állítólag a 250 kiló is megy fekvenyomásban), jó lehet zone-blocking csapatokhoz. Ami hátrány nála, hogy rövidek a karjai (30,5”) és kicsik a kezei (9 1/8”) az átlag OL-hez), ettöl független a negyedik kör végén akár még ö is jó húzás lehet. Harrison (4-5. kör) erös, jó futás blokkoló játékos, aki képes a nagyobb, erösebb DL-ek ellen is hatékony lenni. Hosszú kezei vannak, amiket azonban nem mindig használ megfelelöen, kicsit lassú. Bodine (3-4. kör) volt az idei Combine bench press bajnoka 42 sikeres kinyomással. Agresszív, jó pass blockban. Sajnos azonban lassú, neki volt a legrosszabb a 3 cone drillje (8,23), ami BB-éknél gondot okozhat. Stork (6-UDFA) szintén masszív, jó felépítésü játékos, aki akár OG-t is tud játszani. Nem annyira robbanékony és kellhet neki idö, amíg beletanul az NFL világába.

LB

Shayne Skov (ILB, Stanford) – 6’2, 245
Max Bullough (ILB, Michigan State) – 6’3, 249
Christian Jones (ILB, Florida State) – 6’3, 240
Yawin Smallwood (ILB, Connecticut) – 6’2, 246
Jordan Zumwalt (ILB, UCLA) – 6’4, 230
Telvin Smith (OLB, Florida State) – 6‘3, 218
Jordan Tripp (OLB, Montana) – 6’3, 234
Adrian Hubbard (OLB, Alabama) – 6’6, 257
Prince Shembo (OLB, Notre Dame) – 6’1, 253
Carl Bradford (OLB, Arizona State) – 6’1, 251

Talán itt a legnagyobb még a merítési lehetöség, ami engem is meglepett, mikor elkezdtem összegyüjteni a játékosokat. Amit lehet látni, hogy sokan nem ütik meg a Pats eddigi méret standartját, viszont ebben is lehet változtatás a csapatnál. Mivel sok sub felállást használ a csapat így az atletikusság felértékelödött.
Akit itt picit ki lehetne emelni, az Telvin Smith, aki 4,52-es 40 yardjával feltette magát a térképre a Combine-on és Collins-szal karöltve gyilkos duót alkothatnának sub felállásokban. A másik pedig Hubbard, aki nagyon nagy és nem is túl lassú (4,7 alatti 40 yard), simán felcsúszhat alkalmanként bal DE-nek is passz szituációkban.

DE

Jackson Jeffcoat (Texas) – 6‘3, 247
Michael Sam (Missouri) – 6’2, 261
Taylor Hart (Oregon) – 6’6, 281
Ben Gardner (Stanford) – 6’4, 275
Zach Moore (Concordia) – 6’5, 269
Ethan Westbrook (West Texas A&M) – 6’3, 267

Hát itt vért izzadtam mire pár játékost ki tudtam szedni. A tipikus Pats DE sémának szinte csak Hart és Moore felel meg, a többiek vagy alacsonyak vagy könnyüek. Gardner lehetne még jó, de nála volt egy mellizom szakadás elözö szezonban, ami sokat ronthat a pozícióján.
Hart (4-5. kör) magas, erös játékos, aki simán képes beomlasztani a falat az irányító körül, valamint a LOS körül jól kergeti a labdás embert. Szeret keményen ütközni, észreveteti magát a pályán. Ellenben nem kiemelkedöen atletikus és szabad területen el van kicsit veszve. Pass rush-a nem túl széleskörü és néha alkalmanként túl magasan van a testsúlya. Moore (4-6. kör) testi adottságai szintén jók. Ahogy rookie-ként Chandler Jones, Moore is inkább gyors, mint erös, de minden esélye megvan, hogy kis tömeget magára szedve igazi veszedelem legyen. Bár alacsonyabb osztályban edzödött, kis egyetemen, de ismeri a 3-4 és a 4-3-as rendszereket is. Kell a technikájának kis idö, hogy teljesen NFL kompatibilis legyen.

S

Dion Bailey (USC) – 6, 201
Craig Loston (LSU) – 5’11, 217
Ahmad Dixon (Baylor) – 6, 212
Brock Vereen (Minnesota) – 5’11, 197

Bailey (4-5. kör) linebackerként kezdte az egyetemet, aztán átállt safetynek. Kicsit lassú (4,66-os 40 yard), slot wr-ek ellen kevés. Viszont a boxban jól alkalmazható és remek a labdaérzéke. 3 cone drill-t 6,97 alatt terljesítette, így megugrotta BB-ék 7 mp-s szintjét. Loston (4-5. kör) sem fogja felégetni maga mögött a müfüvet a 4,65-ös idejével, de ö ezt erövel kompenzálja. Fizikális, nagy SS, aki gyorsan felismeri a játékokat és reagál is rájuk. Néha túlfut az emberen és egészségi problémái is voltak, ami gondot okozhat, ettöl független jó vezetö lehet belöle. Dixon (5-7. kör) gyors (4,41-es 40 yard), de nem fürge (7,55-ös 3 cone drill), kiváló box safety lehet belöle. Agresszívan lép fel futás ellen, biztos ütközö, sokan meg vannak gyözödve róla, hogy töle félni fognak a támadók. Mindezek ellenére sajnos nem a legjobb passz ellen, lassan vált irányt, így lecsúszhat az emberéröl man-to-man helyzetekben. Akadt baja a törvénnyel (bár vádemelésig nem jutott az ügy). Vereen (3-5. kör) minden tekintetben gyors (4,47-es 40 yard, 6,9-es 3 cone drill) és emellett erös is (25-ször tolt bele a 100 kilóba a Combine-on). Intelligens, atletikus és nagy területet be tud játszani, igazi csapatember. Azonban a testfelépítése miatt nem biztos, hogy TE-k ellen jó lesz, illetve nem is egy nagy ütközö.

WR

Martavis Bryant (Clemson) – 6‘4, 217
Jared Abbrederis (Wisconsin) – 6‘1, 195
Kevin Norwood (Alabama) – 6’2, 198
Brandon Coleman (Rutgers) – 6’6, 225
L’Damian Washington (Missouri) – 6’4, 195
Marcus Lucas (Missouri) – 6’4, 218
Cody Hoffmann (BYU) – 6’4, 223

Ide föleg a magasabb játékosokat néztem ki, alacsonyabból van már így is épp elég. Randy Moss óta nem volt égimeszelö a csapatban (emellett Garoppolonak késöbb a fal mögül látnia is kell az elkapóját, tehát újabb jó pont).
Bryant (4-5. kör) 4,34-es 40 yardja (a Pro Day-en) igazán kiváló a testfelepítéséhez, ami miatt remekül válik le a corneréröl és képes megnyújtani a pályát. Jó redzone célpont és nehéz elkapásokkal is boldogul. Viszont sokszor a könnyüeket is elejti, ami nem túl biztató, emellett a route-okat sem futja túl jól. Kell még neki betanulási idö, de jók az adottságai. Abbrederis (4-5. kör) 4,5-ös 40 yardja nem túl acélos, de 6,8-as 3 cone drillje már figyelemfelkeltö, valamint jó futás blokkolásban is. Nem egy erös alkat (bench pressen 4!!!-szer volt képes kinyomni a 100 kilót) és nem is ugrik túl jól, emellett több agyrázkódása is volt már. Norwood (3-4. kör) sebessége remek (4,48-as 40 yard és 6,68-as 3 cone drill), elkapásai szintén jók, érti a feladatát, folyamatosan dolgozik, hogy szabaddá tegye magát. Rövidek a karjai és nem blokkol túl jól. Coleman (4-5. kör) erös (21 a bench pressen) és kiváló redzone célpont lehet. Technikája nem a legkiforrottab és nem is egy veszett gyors játékos. Kis csiszolással viszont jó játékos lehet, aki a számokon kívül igazi veszélyt jelent.
Többiekröl röviden: Washington (6-7. kör) jó fizikai adottságokkal rendelkezik, de még ö is csiszolatlan gyémánt, akiben nagy potenciál van. Lucas (6-7. kör) remek felépítésü játékos, aki nem fél a kontaktól és zavaró körülmények ellenére is elkapja a labdát, de nem elég gyors, ki tudják billenteni a koncentrációból. Hoffmann (6-UDFA) kemény játékos, aki sokat dolgozik, messzire ki tud nyúlni a labdáért. Press coverage ellen nem igazán jó és nem is ugrik túl magasra.

RB

Lache Seastrunk (Baylor) – 5’9, 199
Devonta Freeman (Florida State) – 5’8, 205
Rajion Neal (Tennessee) – 5’11, 220
Marion Grice (Arizona State) – 6, 208
Andre Williams (Boston College) – 5’11, 230

Eszméletlen kevés RB ment ki az elsö 3 körben, így itt még igazán jó játékosok is elérhetöek.
Williams egyike azoknak akiket elörébb (2-3. kör) vártak a szakértök. Nagyon erös, robosztus játékos, aki ennek ellenére nem kifejezetten lassú (4,54-es 40 yard). Jól fut, megtalálja a lyukakat, képes átgázolni az arm-tackle-ökön. A blitzeket is jól veszi fel, ami a Patsnél fontos. Elvileg jó elkapásoknál is (ProDay-en bizonyította), de éles helyzetben nem kapott sok passzt még. Seastrunk (4. kör) hivatalosan 4,51-et futott, de nem hivatalos próbálkozásoknál volt 4,37-es 40 yardja is, ami igen kellemes. Arm-tackel-ök ellen jó, alacsonyan tartja a súlypontját és a pályán jó a sebessége. Ügyesen vált irányt (cutback). Sokszor nem várja meg a blokkokat és néha el tudják kapni hátulról is, ha nála a labda, ami nem veszélytelen. Freemant (2-3. kör) a szegény ember Frank Gore-jának is hívják. Erös futó, akinek jó a szeme is, észreveszi a lyukakat. Emellett pass protectionben is megállja a helyét és elkapásokban is lehet rá számítani. Ami negatívum vele kapcsolatban, hogy nem rendelkezik túl nagy végsebességgel, szabad területen a gyorsabb védök levadászhatják, illetve nem egy igásló típus. Neal (5-6. kör) termetéhez képest gyors, viszont nem annyira, hogy szabad területen ne lehetne levadászni. NFL kompatibilis a testfelépítése, erös, jó futó. Elkapásokban szintén konzisztens, valamint blokkolásban sem utolsó. Ami miatt nincs elörébb, hogy bár mindenben jó, de mégsem egy kiemelkedö játékos. Grice (5-7. kör) robbanékony játékos, aki jól veszi észre a kínálkozó lyukakat. Dobni is lehet felé a labdákat, nem sok gondja lesz vele. Ami fontos, két év alatt 1-szer ejtett labdát csak. Nem túl konzisztens, pass protectionben nem igazán jó és aránylag könnyü levinni.

DT

DaQuan Jones (Penn State) – 6‘3, 322
Daniel McCullers (Tennessee) – 6‘6, 348
Justin Ellis (Louisiana Tech) – 6’1, 342

Itt nem nagyon írnék semmit ugyanis nagyon meglepne, ha húzna ide a csapat (aztán ki tudja). Jelenleg elég telített a roster DT-kkel, de ahogy látni lehet van még lehetösége BB-nek egy nagy NT-nek való játékost kiválasztania.

CB

Keith McGill (Utah) – 6‘3, 218
Pierre Desir (Linewood) – 6‘1, 198
E.J. Gaines (Missouri) – 6, 191
Terrance Mitchell (Oregon) – 5’11, 192
Dontae Johnson (N.C. State) – 6’2, 200

CB sem egy need, itt maximum akkor lehet értelme húzni, ha elméletben fel akar készülni a csapat Revis jövö szezon utáni távozására. McGill és Desir is jók a fizikális press coverage-ben, de öket már a 4. körben be kéne húzni, a 6-ban egyik sem lesz már elérhetö.

QB (TenkRew kedvéért kifejezetten)

AJ. McCarron (Alabama) – 6‘3, 220
Tom Savage (Pittsburgh) – 6‘4, 228
Zach Mettenberger (LSU) – 6’5, 224