Nagyító alatt: Will Campbell No Matter What...

Kép
Will Campbell

A draft közeledtével egyre kevesebb kérdőjel volt a Patriots idei első körös választása kapcsán. A legtöbb insider meggyőződve írt a célpontunkról, és a csapat nem is borította a papírformát, hiszen az 1/4-re Will Campbell nevét jelentették be.        

Alapvetően elégedettek lehetünk, de mégsem lesz minden szurkoló felhőtlenül boldog az ő draftolása után. Most mindkét oldal érveit megpróbáljuk összevetni, ezzel is kicsit teljesebb képet kapni a pick hátteréről.        

Scouting Report        

Kezdjük a szakmai rész könnyebbik felével, vagyis mint mond a tape, milyen játékos Will Campbell? Azt hiszem alapvetően a combine karméret mérésig sokkal jobban feküdt ő a teljes fanbase szemében, ami teljesen érthető annak fényében, amit a felvételeken látunk róla.        

Mivel cspeti már írt róla elemzést korábban a Discordon, így azt felhasználom és csak kiegészítem pár infóval:      

Campbell játékának két igazán meghatározó eleme van, az atletikusság és a mentalitás. Kezdjük utóbbival, mert az valami elképesztő. Igazi vezéralkatról beszélünk, aki élen jár a munkamorálban, rendkívül intelligens, a csapattársak bárhova követik és ordít róla, hogy ő egy jövőbeli csapatkapitány, igazi Vrabel-játékos. A tökéletes OL-mentalitás a játékstílusán is meglátszik, erőszakos, borzasztó kemények a blokkjai és amikor csak teheti földre küldi az ellenfeleket. Ezt kimondottan könnyen meg tudja valósítani egyébként, hiszen ahogy említettem brutális atletikussággal rendelkezik, ennek köszönhetően a nagy üres területeken kimondottan jól érzi magát, futójátékoknál élmény nézni ahogy közlekedik.       

A RAS mutatója az egyik legjobb a poszton amióta rendelkezésre állnak ezek az értékek.

A technikája rendkívül kiforrott, a kézhasználata parádés, érti, hogyan és hol kell megütnie a védőket és a lábmunkája is rendben van, igaz ott azért van még tér a fejlődésre.       

A passzsiettetés ellen oldalirányba rendkívül jól dolgozik lábon, szépen kivezeti a védőket, tisztán tartva ezzel a zsebet. Kontrollált és türelmes marad a dinamikus pass rusherekkel szemben. Ha esetleg megverték, akkor képes korrigálni a technikájának és a gyorsaságának köszönhetően, ezt az előny visszaszerzési készséget lenyűgözőnek találta minden szakértő. Nagyon erős kezekkel rendelkezik, akit megfogott annak meszeltek. Mechanikája meghaladja a korát. Ennek köszönhetően a kombinációs blokkoknál parádésan dolgozik, könnyen vált újabb célpontra.  Kényelmesen kezeli a stuntokat és loopokat, nehéz túljárni az eszén egy ilyen játékelemmel.        

Ha belegondolunk, hogy mennyit szenvedtünk ezek miatt az elmúlt években, akkor már csak a gondolati síkon történő előrelépés nagy segítség lesz a falnak, amikor a falemberünk felfogja mi is fog történni vele a playben. Az meg, hogy le is tudja reagálni, és nem csak "a tudtam, de nem sejtettem" szituáció fordul elő, már fényéveket lépünk majd előre az egységben.

Ha húzásokra használjuk, akkor sincs elveszve, hiszen atletikussága segíti a jó kivitelezésben. Mellé még nagyon agresszív is, szereti megütni az ellenfeleket. Zászló problémák akadtak ebből és a false startokkal is meggyűlt a baja. De amúgy nem egy veszett karakter, hanem pont a másik véglet. Ha ő beszél, akkor mindenki figyel. Olyan komoly becsben tartják emberileg is és karakterisztikájában is, hogy egy kultúra alapja lehet az ő hozzáállása. 

Az első támadó- vagy védőfalember, aki elnyerte az LSU áhított elismerését, vagyis a 7-es mez viselésének jogát. De a szabályok miatt ezen a poszton nem lehet ilyen mezben szerepelni, így a meccseken továbbra is 66-os számmal szerepelt.       
 


Soha nem hagyott ki meccset sérülés miatt, 38 egymást követő meccsen kezdőként lépett pályára bal oldali tackle-ként. Az LSU első konszenzusos All-American játékosa a támadófalban 2004 óta, ami elég komoly elismerés. Mint ezekből is látható egy komplex, jó, vezetőnek is kiváló játékost sikerült szerezni, akitől odáig voltak a szakírók a pályán és a pályán kívüli teljesítménye alapján is.      

A karhossz-mizéria      

Az egyetlen problémát a Discordon már milliószor körbejárt karhossz okozza. Tavaly Jordan Morgan kapcsán írt erről Peti, hogy nem kizáró ok a rövidebb kar, de tud hátrányt jelenteni. Campbell tape-jén pedig látunk példákat erre a hátrányra, még ha végül a Pro Day mérések után nem is annyira T-rex, mint a Combine alapján gondolhattuk. Nem véletlen, hogy már jóval a Combine előtt lehetett a karjáról olvasni. Feltűnő volt, hogy amikor egy edge rusher nagyon kifelé vagy befelé fenyegetett, Campbellnek rendszeresen túl kellett biztosítania abba az irányba, és amikor erre jött egy counter move a másik irányba, lábon már nem mindig tudta tartani vele a lépést. 

Az atletikussága persze még itt is sokszor kisegítette, de az NFL-ben már nem biztos, hogy ennyiszer elég lesz. Főként az olyan speed rusherek ellen szenvedett meg, akik a kezdeti külső fenyegetés után befelé és veszélyeztetni tudtak, ilyennel pedig jó eséllyel fog találkozni profiként is. Itt fontos azt kiemelni, hogy igen az egy valid érv, hogy helytállt és jól játszott a SEC legjobbjai ellen, de azért az NFL más kávéház. Mind a gameplan alapján, mind a skillsetek tekintetében.

A másik, és ez a nagyobb gond a fesztávja, ami konkrétan egy alulméretezett centeré. A probléma itt is az, mint a karhossznál, hogy feltűnik a felvételeken. Nem kell nagy dologra gondolni, de power rush ellen akadtak gondjai a lehorgonyzással, ami általános jellemzője az ilyen alacsony fesztávú játékosoknak, és szinte garantált, hogy ezzel az NFL-ben is meg fog szenvedni.        

Legtöbben itt tényleg csak a centiket látják és akkor valóban érthetetlen, hogy mit foglalkoznak ezzel ennyit, mit számít 1-2-3 centi? De ha ezt megfelelő kontextusba tesszük, akkor látjuk igazán, hogy miről van szó!      

Hasonlítsuk össze a fesztávját más NFL játékosok méretével és nézzük meg ezek a játékosok mire vitték, milyen poszton tudnak játszani?      
 


A felsorolásból jól látszik, hogy a karhossza és a fesztávja alapján még csak nem is guard, hanem center méretekkel rendelkezik. Vagyis, és ez egy tény, az NFL-ben korábban SOHA senki nem játszott kizárólag LT-t ilyen méretekkel. Olyan már volt, hogy valakiről azt gondolták megoldja, de aztán kiderült nem olyan jó terv ez és beljebb került a játékos, ahol a centik már nem okoztak jelentős hátrányt.      

De nézzük tovább azokat a játékosokat, akiknek a karméret vagy a fesztáv külön-külön egyezik vagy nagyon hasonló besorolásban van: 

A listán szereplő játékosok között van jó, közepes meg gyengébb is, de az közös bennünk, hogy soha senki nem lett All-Pro vagy Pro Bowler. Tehát mindenképpen ad egy limitációt a méret, nem véletlenül nincsenek ilyen alkat mellett All-Pro játékosok. És ami még fontos, hogy a felsoroltak közül majdnem mindenkit örömmel lehet fogadni a mi falunkba, de vajon melyikért adnátok 1/4-es cetlit?     

És ez okozza a legnagyobb megosztottságot, hogy Campbell nem feltétlenül 1/4-es értékű játékos. Ha LT lesz, és jó LT lesz, akkor ez egy zseniális pick és még stealnek is nevezhető. Ha viszont guard lesz belőle, akkor túl drága befektetésnek tűnik majd.     

Ráadásul Mike Vrabel egyszer már elkövette ezt a "hibát", amikor Skoronski esetében nem törődött a mérettel és kijelentette, hogy ő egy tackle. A ráolvasás még soha nem segített a növekedésben, így idővel be kellett látniuk a Titansnél, hogy bizony Skoronksi méreteivel nem tud tackle-t játszani és beljebb kellett mozgatni.      

Nagyon hasonló ez a helyzet is, hiszen megint jött egy kijelentés, hogy ő egy tackle, miközben történelmileg nincs ami igazolná, hogy ezekkel a méretekkel ígéretes NFL karriert lehet befutni. Márpedig 1/4-re olyas játékost szokás draftolni, aki inkább befutja azt, mint nem..     
 

Azért ez az adat lehet eljuthatott volna Foxboro felé is.    

164 OT 2011 óta az első két körben, ebből 26 volt hasonló méretekkel, de Campbell nagyjából mindegyiknél kisebb párosítással bír, és ebből a felhozatalból mindössze 3 darab RT lett karrier szinten. Ez kicsit árnyalja a hatalmas ovációt, hogy mennyire jól használtuk fel ezt a választási jogot.    

Campbell amúgy tehetség alapján kérdés nélkül top10-es játékos, aki az elit támadófalemberek minden attribútumával rendelkezik, kicsit jobb méretekkel pedig top3 lenne Hunter és Carter mellett. Csakhogy sajnos óriási outlierről beszélünk, nem pedig egy olyan kaliberről, aki éppen csak nem rendelkezik a poszt elvárt méreteivel. Messze elmarad a számoktól.    

De hogy jót is írjunk, ha valaki működhet az NFL-ben LT-ként ilyen méretekkel, akkor az gyakorlatilag csak ő, hiszen ahogy fentebb olvashattátok, brutálisan atletikus és mentálisan is eléggé rendben van. Egy Membou pick esetében nem ennyire rosszak a számok, hiszen egyetemi RT-ből már lett franchise LT, erre már volt példa korábban több is, míg a Campbell méretével bekövetkezett LT karrierre soha. Ráadásul, ha Raimann a mentőpélda, hogy bizony ő is eljátszadozik és ő sem egy nagy fesztávú fickó, akkor azt mondom ez igaz. De egy Raimannért adtunk volna 1/4-es cetlit és ennek felhőtlenül örültünk volna? Aligha..    

Szóval nem Campbell választását kritizálom, hanem a kiválasztás módját és helyét.    

A kiválasztás háttere    

Ez abszolút egy Mike Vrabel-pick, amiben több a személyes érzelem és benyomás, mint a szakmaiság. Először is ott a már korábban említett Skoronski szituáció, ahol szintén ő döntnökölt. Másodszor Vrabel kultúraépítő elsősorban és ehhez keres embereket, aminél a személyes benyomás fontosabb lesz, mint a centiméterek.

High character, leadership, workout warrior, team captain, ezek a hívószavak nagyon sok esetben visszaköszönnek scouting reportokban, ami nem véletlen. Nagyon fontos a kultúrateremtés, ne is becsüljük le ennek a szerepét bármilyen sportágban sem, pláne egy sokszor  "utcai hülyegyerekből" verbuválódott NFL öltöző esetében. Vrabel pedig ezt masszívan komolyan veszi, de azért adódik a kérdés, ha ő maga a kultúra teremtő, akkor mi szükség van ehhez kultúrateremtő játékosokra ennyire magasan? Mert amennyiben jön 2-3 ilyen fickó évente, akkor azért velük a kultúrát megteremti bárki. hiszen annyira markáns karakterek, hogy átveszik az öltözőt, befolyásolják a mindennapokat.

Állítólag Eliot Wolf már az 5. héten leutazott Campbellhez és ott eldőlt a sorsa. A fiatal játékos kijelentette, hogy a Patsben szeretne játszani. Szóval a GM is nagyon rajta volt ezen a vonalon, ami az elmúlt évek OLine mizériáját tekintve érthető. Kérdés mennyire vakultak meg a nagy elköteleződés közben?

 Mike Vrabel is elutazott hozzá egy hete, ahol konkrétan olyat kapott Campbelltől, ami seggre ültette.  Ez annyira mély, mondhatni a szó szoros értelemben vett mellbevágó élmény volt az új vezetőedző számára, hogy innentől már csak Campbell létezett számunkra.    
 

Ahogy Alex Barth fogalmazott egy másik tweetben, gyakorlatilag ez bebetonozta a kiválasztását a 4. helyen. Ezt jól jelzi, hogy voltak olyan infók, miszerint Drake Mayenek már tegnap szóltak, hogy Campbell érkezik majd. Ami azért nagyon kérdéses, mert akkor még nem volt biztos, hogy Carter bent lesz-e negyedikre vagy sem, vagy kapunk-e bárkitől egy jó ajánlatot a hátramozgáshoz.  

Egyszerűen ezt eldöntöttük, hogy nekünk a negyedik helyen Will Campbell a BPA pick. Hiszen Wolf és Vrabel is kiemelte BPA lesz a vezérelv, vagyis az elérhető legjobb játékost fogják draftolni. Itt a csapatok boardja eltér egymástól, de azért az konszenzus volt, hogy Hunter és Carter a két blue chip player és mindenki más mögöttük van. Ezek szerint nálunk Campbell volt a legjobb játékos, hiszen amikor Maye megkapta az infót, akkor még nem lehetett tudni Carter sorsát.  

Ez meg vet fel kérdést a scouting teamről, ha tényleg ő volt az első helyen nálunk, vagy megint az van, hogy egy HC benyomása felülír minden szakmai érvet.  

Szóval úgy tűnik, hogy sokkal több karakterisztika, személyes elköteleződés volt ebben, mint kellett volna. Kicsit a Kevin Costner fémjelezte Draft Day jut eszembe róla, ahol a cetlire fel van írva:   

Will Campbell No Matter What  

Tavaly a Brissett kezdetés sejlik még fel, ahol az egy jó döntés lehetett volna, ha szakmai érvek alapozzák meg. De addigra Maye jobb volt nála, szakmai érv nem lehetett mellette. Campbell 6-10 között jön, mindenki elégedett, így meg ugyanaz a játékos az első választás, de a kiválasztás mögötti érv Brissett féle személyes döntést sejtet. 

Összegzés  

Campbell egy hihetetlenül intelligens és tehetséges játékos. Mindenképpen óriási lépés a csapatnak, hogy őt a sorainkban tudhatjuk. Nagy valószínűséggel remek karriert fog befutni, mindenki imádni fogja és a csapat egyik vezére lesz. 


Elég jó esély van rá, hogy nem LT-ként, hanem LG-ként fog kiteljesedni. És ha ott All-Pro lesz, egy rossz szavunk nem lehet majd rá. Ugyanakkor nem biztos, hogy ő volt a legjobb érték 1/4-en, pláne ebben a formában, ahol gyakorlatilag előre megálmodtuk ezt, bárhogy is alakult volna a board és semmi pénzért nem akartunk hátrafelé mozogni, hogy ott húzzuk be őt.  

Ennek ellenére szeretném kiemelni még egyszer, hogy senki ne legyen csalódott, hogy ő jött, mert egy elképesztően jó játékosról van szó, aki minden bizonnyal hamar közönségkedvenccé válik, hiányérzetünk azonban majd joggal lehet, ha kiderül tényleg beljebb kell tolni.  

A kiválasztás után elérzékenyült és egyből zsebre rakta a szurkolókat:  
 

 

Hozzászólás

Én azt nem látom pontosan, hogy egyébként lett-e volna reálisan más forgatókönyv?

Tegyük fel, hogy okosan kussba van az FO, nem kommunikálnak, vagy csak fals infókat, nem szeretünk bele Willbe, abszolúte a BPA alapon mennénk. De ezen a drafton, ahol nincs minőségi QB akiért felcserélnének, csak két blue chip játékos van, ellenben a derékhadban sok nagyon jó játékos is, egyszerűen nem látom, mi más lehetett volna így, hogy Hunter és Carter kimentek.

Értem, hogy a folyamattal van a baj, nem feltétlenül a pickkel, de más folyamat mellett sem érzem, hogy más lett volna a helyzet. Membou? Nem jobb ő sem annyival.

Igen, 1/4-re nem ideális húzás egy sokkal nagyobb eséllyel guardként elitté váló játékos, de itt most nem volt ideális húzás. Nem nagyon volt választási lehetőség szerintem.

Azért az éjszaka bizonyítja, hogy akinek kellett Hunter teljesen kézbecsapós deallel megszerezhető volt, szó sem volt wtf lehúzásról. Szóval választás lett volna, csak mi már előtte döntöttünk.

Mondjuk 4.helyről nem kellett volna annyit adni, illetve szándékunk sem volt felmenni senki másért. Sőt. ha lecsúsztak volna sem úgy tűnt, hogy kihagynánk Campbellt.

"Én azt nem látom pontosan, hogy egyébként lett-e volna reálisan más forgatókönyv?"

Ha ugyanez a pick végül, de a kiválasztási folyamat rendben van, akkor nincs miről beszélni. A Vrabel kinevezés volt ugyanilyen. Ott is előre eldöntöttük, nem pedig az volt hogy szakmailag végigmegy a folyamat és a végén ha Vrabel a legjobb, akkor kiválasztjuk.

Továbbra sem a döntések végeredményével van a baj, hanem a folyamatokkal. Nem professzionális, érzelem vezérelt. És nehéz mellélőni Vrabellel meg Campbell úrfival is, de önmagában az nem mutat jó irányt, hogy a Front Office így döntöget. 

"Tegyük fel, hogy okosan kussba van az FO, nem kommunikálnak, vagy csak fals infókat, nem szeretünk bele Willbe, abszolúte a BPA alapon mennénk. De ezen a drafton, ahol nincs minőségi QB akiért felcserélnének, csak két blue chip játékos van, ellenben a derékhadban sok nagyon jó játékos is, egyszerűen nem látom, mi más lehetett volna így, hogy Hunter és Carter kimentek."

Pont ez a baj, hogy azt kommunikálták BPA lesz, majd mielőtt ránk került a sor, már mindenki tudta ki lesz a pick. Ez azt jelenti Campbell volt a legmagasabbra értékelt emberünk, ezt is nyilatkozta le Vrabel, amit majd Ákos nyilatkozós cikkében olvashattok. Hogy tudták, ha rajtunk a sor és ő elérhető, akkor kiválasztják. Függetlenül ki csúszik le négyre. 

"Értem, hogy a folyamattal van a baj, nem feltétlenül a pickkel, de más folyamat mellett sem érzem, hogy más lett volna a helyzet. Membou? Nem jobb ő sem annyival."

Már többször hangsúlyoztam ezt a csalóka helyzetet, hogy a jó végeredményt rossz döntésekkel is el lehet érni, de az mindig a szerencsének, véletlenek egybeesésének a következménye lesz, hiszen maga a döntés rossz. És jó döntéssel is lehet rossz végeredményt elérni. Nem a végeredmény határozza meg a döntést, hanem a döntés pillanatában rendelkezésre álló információk helyes feldolgozása. Lehet ugyanazokat az infókat rosszul is feldolgozni, elcsúszni valahol közben érzelmi alapon és nem tulajdonítani jelentőséget fontos, döntést meghatározó szempontoknak.

Nem az a kérdés hogy Membou vagy Campbell, hanem hogy már év közben elköteleződtünk és egyre jobban belegabalyodtunk a fiúba. Már szemellenzővel néztünk rá és csak arra kerestünk indokokat, hogy miért ő a legjobb opció. Meg sem fordult a fejekben olyan szempont, hogy miért nem ő a legjobb opció. Illetve ezen alapon gondolom a többieknél valszeg pont fordítva volt, hogy mitől lehet ő jobb, mint Campbell? És mivel Campbell karakterileg, hozzáállással nyerte meg Vrabelt, így ezen a téren lehetetlen volt őt legyőzni.

Ezen a drafton ez mindegy, ha igaz, hogy nem volt lehetőség lecserélni. De egyáltalán nem lesz mindegy a további körökben, vagy jövőre, ahol nem ennyire üres a draft board mint az első kör negyedik helyén.

A zsörtölődésnek semmi köze nincs Campbellhez. Ő jó játékos. A többiek közül sincs senki, aki 1/4-re csettintős pick bármelyik csapatnak. Nem ez a probléma, hogy a 10-15 hasonszőrű közel mi őt vittük, hanem az, ahogy őt vittük. Ugyanígy kezdett Brissett, ugyanígy jött Vrabel. Ezek egy idő után konzerválják az előrelépést, mert nincs kiaknázva minden érték, ami előre vinne folyamatosan. Akkor is, ha éppen nem jön be a jó döntés végeredménye.

Nem mintha sokat jelentene, de az NFL.com-os gradeknél az utolsó 4ben van ez a pick.

Mindenki B vagy jobb értékelést kapott. A Dolphins és mi B-, a Panthers C, a WSH C+.

Oké, hogy a HOGYAN-nal van a baj. De ha ezt félretennénk, akkor ezek szerint egyetértünk, hogy ebben a helyzetben, most, itt, ezen a drafton, nincs konkrétan senki olyan játékos, akit jobban megérte volna választani. A két blue chip elment, és ide már senki nem akart cserélni. 

Nem azt mondom, hogy ettől lesz jó ez a választás. Utólag sem akarom értékelni. Egyszerűen csak azt mondom, minden értékítélet nélkül (se Campbell, se a stáb felé), hogy nem nagyon volt most itt mozgásterünk igazából.

Volt mozgásterünk, de nem éltünk vele. Felfelé lehetett volna menni ez egészen biztos, de nem akartunk, mert Campbell volt az emberünk. Azt meg jelenleg max elhisszük a stábnak, hogy nem volt bent ajánlat trade downra. 

Nem értem a problémákat a "hogyan"-ok meg a centik kapcsán.

Ez nem számtan, vagy matematika. Nem attól lesz valaki a legjobb játékos ha valakinek a leghosszabb keze. Oké, előny ha egy OT-nek minél nagyobb a fesztávja, de ez egy szempont a rengeteg közül. Készül kb végtelen számú értékelés, rengeteg adat áll rendelkezésre. Ha nem emberek, hanem gépek játszanának egymás ellen, akkor ezek alapján racionális alapon lehetne dönteni a drafton, hogy ki a jobb. És akkor mindig az a csapat nyerne, akinek a jobb számokkal rendelkező rendelkező kerete van. Akkor az AI draftolhatna, és le is játszhatná előre a meccseket. De emberek játszanak, emberek az edzők, ahol a játékosok ezer tényezője közül mindenki más prioritással választ a saját szempontrendszere alapján, amelyben nem számszerűsíthető tényezők is szerepelnek.

A számok alapján Brady-nek kellett volna a legjobb QB-é válnia? Vagy Edelman ilyen zseniális elkapó? Nem véletlenül hátsó körben lettek kiválasztva. Randy Mosst miért csak 21-re választották ki? Mert nem csak a számokon és a centiken múlik, hanem a hozzáállás, nyerni akarás és rengeteg emberi tényező legalább olyan fontos, ha nem fontosabb.

Ezek alapján én nem kritizálom Vrabelt, számomra racionális, hogy minden mérhető és nem mérhető szempontot figyelembe véve számára negyedik helyen Campbell volt a legjobb játékos, aki pont a mi legfőbb hiányposztunkra érkezett. (És nyilván azért is nyilváníthatták ezt ki előre, mert az 100%-ig biztos volt, hogy az első 3 pick-el elviszik a 2 legjobb játékost, így Hunter-rel és Carter-rel már nem kellett számolni.)

Vagyis az edző/vezetés hozott egy olyan racionális döntést, amiben voltak nem számszerűsíthető tényezők is, ami így természetes. Aztán hogy beválik-e vagy sem, az múlik sok mindenen: szerencsén, sérüléseken, a körülötte lévő csapattagokon és ezer más tényezőn.

Szokásos hibába esel, egyesekkel akarsz sokakat igazolni.

Szóval Brady meg Edelman..oké. Akkor légyszi sorold még a 6.-7.körös csókákat akikből bazi nagy játékos lett. És utána meg szedd össze azokat a 6. és 7.körös fickókat, akiket ugyanebben a két körben választottak ki és nem lett belőlük semmi.

Ugye ebben a két körben 2x32 pick van, meg a kompenzációs cetlik. Vagyis évente kb 70 játékos. Hány 6. és 7.körösből lesz az akit szeretnél sugallni? 70-ből lesz 5-6-7 darab? Az 10%.. és akkor azt mondod, hogy a másik 90% az nem akarja eléggé, nem elhivatott, nem alázatos?

Akármennyire is tiltakozik minden porcikád a számok ellen, azok tények. A drafton beválási esélyekre fogadnak a csapatok, ezt pedig scoutinggal, mérésekkel támasztják alá. És ezek mindig esélyek lesznek, csupán a szurkolók veszik készpénznek és sírnak a bustok esetén. A csapatok, vezetők, tudják hogy ez normális dolog. Mert nem lehet várható érték felett futni a végtelenségig.

Ha van 3 fickó aki 90% eséllyel válik be és sztár lesz mindegyik, akkor az 300% megvalósulás, vagyis túlteljesítettek. És lesz majd valaki aki 90% esély mellett is elhasal, mert ez a matek és a nagy számok lényege.

A centik kapcsán meg nem értetted amit leírtam, vagy nem akartad megérteni. Igazából mindegy. De az állításod itt is az az én olvasatomban, hogy a kiválasztott 164 OL játékos, akiket 2011 óta draftoltak ilyen méretekkel az első két körben, azok nem voltak jó karakterek, nem akarták eléggé, nem voltak elhivatottak. De akkor miért vitték ki őket ott?

És ezekből az első két körben elkelt 164 elitnek vagy jónak vélt sportolóból akik hasonló méretekkel rendelkeztek, egy sem lett elit LT. Biztos csak azon múlott, hogy nem akarták eléggé? Nem lehet, hogy azoknak a centiknek mégis van köze hozzá? Homokba dughatod a fejed, de nem véletlenül nem sikerült eddig senkinek.

De ahogy írtam is, ha valakinek sikerülhet az Campbell. Hiszen nem véletlenül volt 38 meccsen LT a SEC legjobbjai ellen. Ez azért minta, amit nem lehet lesöpörni az asztalról. Akkor is, ha az NFL-ben jobb játékosok jönnek majd szembe, jobban szét lesz cincálva a játéka, több fegyver van a repertoárban ellene mint az egyetemi játékosoknál. Ott ugyanis nem a játékosok fejlesztése a fontos elsősorban, hanem a győzelem, a program sikere. És ezért van sok egydimenziós játékos, mert azzal dominál, minek bármit variálni rajta.

Szóval jó dolog példálózni egyes játékosokkal, de akkor tedd mellé a többi draftoltat is ugyanazon körben, és akkor lesz mintád valós következtetést levonni.

Campbell jó lesz, de hogy LT-ként teljesedik ki, azt még Vrabel sem tudja megmondani. Nem is tette. Maga Campbell sem tette. Most ott számolnak vele, aztán lehet beljebb kell tolni, ahogy rengeteg más egyetemi OT esetében is megtörténik, akik előtte OT-t játszottak egyetemen és nagyon akarnak, nagyon jó hozzáállásúak is. De a méret nagyon sokat számít. Reméljük Campbell lejjebb viszi a méret okozta negatívumokat és lesz elit LT ezentúl ilyen méretekkel is.

Ha meg nem, akkor lesz egy jó/elit IOL játékosunk, aki vezére lesz a csapatnak, öltözőnek.

 

Azért nagyon jók a példáid, mert mindegyiknél voltak red flagek, amik miatt ott lettek kiválasztva, ahol. Brady gyenge Combine-ja, Edelman posztnélkülisége, Moss off-field ügyei. Campbellnél ez a red flag a karhossz és a wingspan, amire persze rá lehet mondani, hogy nem számít az a pár centiméter, de a történelem azt mutatja, hogy igenis számít. Márpedig Campbell esetében nem arról van szó, hogy kicsit rövidebb a karja meg a fesztávja, hanem arról, hogy egy alulméretezett center testalkatával rendelkezik, annak minden hibájával, és mi azt várjuk, hogy LT-t játsszon, miközben a hiányosságai már az egyetemi szinten is előjöttek (októberben már arról beszélgettem egy ismerőssel, hogy tuti átlag alatti karhosszt fognak mérni nála, mert látszott a meccsfelvételeken). Mindezt 1/4-re. Lehet, ő lesz a kivétel, az az outlier, aki megcsinálja és bejön neki (legyen így, mert borzasztóan szimpatikus), de vajon meddig lehet sikeresen outlierekre fogadni, mert jó karakterek? Nem sokáig. Ráadásul Vrabel egyszer már megégett ezzel, Skoronskiról is elmondta, hogy tud LT-t játszani, aztán kiderült róla, hogy mégsem, pedig ő jobb számokat hozott az egyetemen és jobb méretekkel rendelkezett, igaz, korántsem volt ennyire atletikus. 

EXECUTE ORDER 66