Minden héten megpróbálom kitalálni, hogy a játék melyik elemét lenne érdemes bemutatni. Szerintem az egyik legfélelmetesebb mutatója a védelmünknek a harmadik kísérlet elleni védekezés. Ez 7 forduló alatt azt jelentette, hogy a 7 ellenfél 84 kísérletéből csak 12 volt sikeres. Ezen a mérkőzésen a Jets 12-szer futott neki a harmadik kísérletnek, amiből összesen kétszer jártak sikerrel. A 9 sikertelen próbálkozásból 3 INT lett. Mivel ezek a labdavesztő playek már be voltak mutatva a legszebb jelenetek között is, illetve vélhetően érkezni fog erről elemzés az "Ahogy Bill Belichick látta" cikkben, így ezeket kihagyom a bemutatásból. Helyette viszont bekerült két második és egy negyedik kísérlet, így összesen 9 jelenetet szeretnék prezentálni, amik közül meglepő módon mindegyik passzjáték volt.
1. Passz, 3&10, 1. negyed, 03:10, 5 yard
A Jets itt azzal próbálta összezavarni a védőket, hogy 3 elkapott állított fel balra, és 1 elkapó volt csak a jobb oldalon. Az összezavarás abból állt volna, hogy a 3 elkapó keresztezte az útvonalát, és megpróbáltak így elszakadni a védőktől, illetve inkább volt valószínűsíthető az, hogy a 3 elkapóból lesz valaki a célpont, mint a másik oldali solo játékos. Pirossal jelöltem az útvonalakat, lássuk:
A második képen a labda már a levegőben van, és az átadás sikeres is volt, azonban Jason McCourtey szorosan védekezett, és csak 5 yardot engedett a passzból, ami kevésnek bizonyult a 10 yardos célhoz képest.
2. Passz, 2&15, 2. negyed, 02:36, sikertelen passz
Három elkapó a pályán, kettő a jobb, egy a bal oldalon állt fel. A Patriots itt is, mint az esetek többségében emberezett. Múlt héten a Giants TD-jénél is felhívtam a figyelmet arra, hogy meglepő módon a Safety nem azon az oldalon állt fel, ahol a kevesebb elkapó volt. Ebben a jelenetben ez már szerencsére "javítva lett", és így a Safety be is tudott segíteni a passzvédekezésben.
A sárga nyíl jelzi a labda útját, és igyekeztem minden esetben pontosan bejelölni, hogy hol ért földet a labda. A kép egy picit csalóka, ugyanis amikor leért a labda, az elkapó már "csak" 3 méterre volt tőle, viszont Gilmore tökéletesen helyezkedett, és esélye sem volt az elkapónak átgázolni rajta, hogy elérje a labdát. (Egyébként a következő játéknál egy 17 yardos passzal abszolválták a 3&15-öt, ez volt a kettőből az egyik sikeres kísérlet).
3. Passz, 3&9, 2. negyed, 01:53, 5 yard
Ugyanaz a felállás, mint az első esetben, csak tükrözve, tehát bal oldalon 1, míg jobb oldalon 3 elkapó. Innentől kezdve sárga színnel jelölöm azt az elkapót, akinek a passzot Darnold szánta. (Sajnos utólag jutott eszembe ez a megkülönböztetés, és nem tudtam módosítani az első kettő játéknál a képeken).
Az első bemutatott playhez hasonlóan itt is az egyedül felálló elkapónak ment a passz, de most sem jutott 5 yardnál messzebbre. A passz jó helyre érkezett, de nagyon jó volt a védekezés is, így 4. kísérlet következett.
4. Passz, 4&4, 2. negyed, 01:18, sikertelen passz
Nagyot akart villantani a Jets, hiszen ahelyett, hogy egy rövid passzal operált volna, egyből egy 20 yard feletti passzt engedett el Darnold.
A kulcs szó az elengedett, ugyanis méterekkel az elkapó előtt ért a földet a labda, esélye sem volt az elkapásra. Ha ez egy pontos labda, akkor sima TD lett volna .
5. Passz, 3&17, 3. negyed, 02:30, sikertelen passz
Négy elkapó, 2-2 mindkét oldalon. Saját End Zone-hoz közel, hosszú játék kell(ett volna), veszteni való nem volt ekkora hátránynál. A kép alján lévő elkapó csak csaliként volt fent, nem lett volna sok értelme hozzá passzolni.
Itt látható a 4 páros pirossal bekarikázva. Esély sincs a jó passzra, hiszen hátul még Safety segítség is volt. Ennek megfelelően Darnold a legnagyobb zöld kupacot választotta, és bedobta az oldalvonal mellett álldogáló csapattársai közé.
6. Passz, 2&15, 4. negyed, 12:28, sikertelen passz
Ismét hosszú játékra lett volna szükség, ezúttal öten futottak útvonalat. Mivel emberezés volt, mindenkinek meg volt a párja, és nagyon jó ütemben sikerült is védekezni.
Senki sincs üresen. Mindenhol védők loholnak az elkapók nyakában, sehol egy elszakadás. A labda ezúttal a Patriots pihenő játékosai közé hullott, Jets elkapóknak esélye sem volt a játékban.
7. Passz, 3&15, 4. negyed, 12:23, sikertelen passz
Ez az előző játék folytatása, még jobban szorul a hurok, hiszen harmadik kísérlet következett. Darnold menekülni kényszerült a nyomás elől, jobbra tolódott, hogy legalább passzolni tudjon.
Hihetetlen, de a labda megint kb. 5 méterrel a partvonalon túlra szállt, ismét a Jetses játékosok közé. Esélytelen játék. A védekezés pedig fenomenális.
8. Passz, 3&13, 4. negyed, 06:19, sikertelen passz
A meccs már rég eldőlt, de azért lehetne szépíteni. Ahhoz azonban túl kellett volna járni a védők eszén.
Illetve pontosabban kellett volna passzolni. A labda megint az elkapó előtt kb 8-10 méterrel ért földet. Ha ez a passz pontos, akkor szinte garantálható lett volna, hogy nem nulla lett volna a Jets pontjainak a száma. (Ennek ellentmondani látszik a 2 INT a Red Zoneban, de legyünk nagyvonalúak, hogy egy FG legalább összejött volna).
9. Passz, 3&4, 4. negyed, 01:18, sikertelen passz
Mindenki ment volna már az öltözőbe, a nézők nagy része a Patriots szurkolókon kívül hazament. A Védelem, így nagy betűvel! azonban nem pihent, és tette a dolgát bő 1 perccel a mérkőzés vége előtt is.
Senki sincs üresen. Szó szerint! A labda így az elkapó elé ment, elkapásra esély sincs.
Ha valamire büszkék lehetünk, mi, mint szurkolók, az az első 7 heti védelem. Ezeket az eredményeket már nem veheti el tőlünk senki, és bízzunk benne, hogy hasonló szép statisztikákat és nullázásokat tudunk bemutatni egészen februárig! GO PATS!
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Hozzászólás
Kiváncsian várom mit fogunk kezdeni hétvégén Myles Garrett-el a liga egyik legjobb passzsiettetőjével. Vele kapcsolatban elég nagy az esély, hogy lesz egy pár elemeznivaló a hövő héten. Meglepne ha a falunk meg tudná állítani.
Podcast végén "megválaszoltam" :)
És az mikor lesz hallgatható?
Ha valaki ezt olvassa:
Miről szeretnétek olvasni ebben a cikkben? Értem ez alatt, hogy milyen formátum a szimpatikusabb?
Az eredeti megoldás, gifekkel, elhibázott blokkolások, sackkek/labdavesztések magyarázata?
Vagy ez a jobb, ha kiválasztok egy témát, pl Brady sikertelen passzai, 3rd down védekezés, rövid futásaink okai?
Azért kérdezem ezt, mert most ebben a témában nem érkezett se kérdés, se vélemény, se észrevétel (és nem arra gondolok ezzel, hogy miért nem jött 100 db "köszi a cikket" hozzászólás!), ezért nem tudom, hogy nem tetszik ez a megközelítés, és térjek vissza a régihez, vagy mindenki látta ezeket a bejelölt útvonalakat már a mérkőzés közben is, és semmi új nem volt benne?
Nagyon örülnék pár javaslatnak, "szavazatnak", hogy melyik formátum és megközelítés a szimpatikusabb!
Köszönöm!
Szerintem legyen mindkettő, minden meccs után két cikk.... :o)
De komolyan, ez is - az is egyformán érdekes, informatív és tanulságos, nekem mindegy melyik jön. Mégha ezzel a véleménnyel most nem is vagy előrébb.
Egy biztos : nem, nem látom meccs közben ezeket az útvonalakat, nagyon jó így elemezve látni is és olvasni is őket.
Az én véleményem szerint a Gif-es megoldás és a rájuk illesztett szöveges magyarázatok jobban visszaadták a "Kinek a hibája volt?" lényegét. Valójában látszódtak az elváltások, elcsúszások, elrontott szerelések, stb. Eleinte voltak gondok a színekkel és a sebességgel, de párszor megnézte az ember és simán megértette egy átlag szurkoló is. Azzal, hogy kiválasztasz egy témát, vagy éppen a Patriots, a támadók, a védők, vagy az ellen hibáit vizsgálod az tök jó, egyszer ez egyszer az, számomra a gif-ek látványosabbak voltak és jobban visszaadták.
Mindenféle elemzés jól jön, hiszen ez vezet be Minket a játék igazi mélységébe, amit általában a meccs közben az izgulás miatt nem igazán veszünk észre. Én viszont elsősorban a saját hibáinkra vagyok kíváncsi. A tematikát pedig talán mindig a meccs szituk adják. Pl. több csapategység/egyéni hiba, fordulópontot eredményező hiba, játékhívás/megvalósítás, stb.
Köszönöm a válaszotokat!
Próbálok mindig olyan tematikát keresni, amiből több is volt egy adott meccsen. Pl sack, INT, rövid yardos sikertelen futások/passzok.
Hála égnek sackből keveset "kaptunk" most (1 db), illetve a dobott INT is elég egyértelmű volt, hogy ki rontott. Támadások egész jól ültek, illetve már az első félidő eldöntötte a mérkőzést, így nem tudom a másodikat mennyire vettük "komolyan", mennyire nyílt ki a playbook, vagy inkább garbage time volt, és csak legyen vége. (Ez persze csak a támadásra volt igaz, a védők ahogy írtam is, lefújásig 110 %-ot nyújtottak!).
Bízom benne, hogy nem sok saját hibát találok a mostani meccsen sem, de ha mégis, akkor előtérbe helyezem őket ;)