New England Patriots - New York Jets 19-10

A New England Patriots irányítója Matt Cassel lejátszotta élete első NFL mérkőzését, amelyen kezdőként lépett pályára, és 19-10 arányú győzelemre vezette a csapatát a csoportrivális New York Jets ellen a New Jersey-i Meadowlands-ben. A Patriots, az edzők és a játékosok mindössze ennyit vártak el a szezonnak ezen a korai mérkőzésén. Matt Cassel megtette, ami a győzelemhez szükséges volt. 23 passzkísérletéből 16 volt eredményes, összesen 165 yardot ért, ugyan nem dobott touchdownt, de ami sokkal fontosabb ennél, nem dobott interceptiont sem. Ugyanakkor LaMont Jordannek 11 próbálkozással 65 yardot sikerült teljesíteni a meccs késői szakaszában. Wes Welker és Kevin Faulk az egész mérkőzésen a QB segítségére voltak. Welker teljesítménye: 7 elkapás, 65 yard, Kevin Faulké: 4 alkalom 50 yard. A Patriots védelem is megoldotta a feladtát, kétszer sackelték Brett Favre-ot, Brandon Meriweather pedig a második félidő elején elkapott egy interceptiont, amely fontos lökést adott a csapatnak a győzelemhez vezető úton. A teljes védelem jól teljesített, a Rodney Harrison (8 tackle) vezetésével, közvetlenül a nyomában Jarod Mayoval (7 tackle). A győzelem a divízió élére helyezte a Patriotsot, a szintén 2 győzelemmel rendelkező Buffalo Bills-szel osztoznak a első helyen. Az első félidő a védekező egységek kiélezett küzdelmét hozta. A meccs eleji sorsolást a Pats nyerte, így az első félidő első drive-ját a Jets vezette. Ebben a támadássorozatban a Patriots 34-es yardvonalánál 3rd és 4 helyzet helyzetben Favre-nak sikerült egy 13 yardos passzot adnia Leon Washingtonnak. Ezután a 17-es yardvonalnál újra 3. downra kényszerült. Ekkor Favre nem talált szabad embert, ezért középen megpróbált maga előrefutni, de rosszul ítélte meg a távolságot, és a próbálkozása rövid lett. A mezőnygólt a helyettes kicker Jay Feely 31 yardról kihagyta. A Cassel vezette Patriots támadás a 21-es yardvonaltól indult. Maroney 2 yardot hozó futása indította meg a drive-ot, majd Cassel kevin Faulkot találta meg egy 14 yardos átadással. Welker megiramodása újabb 18 yardot hozott, majd 3 játékkal később ugyancsak ő kapott el egy 26 yardot jelentő passzt, amivel már a Jets ötösénél járt a csapat. Innen dobta Cassel az első sikertelen passzát, majd Faulk és Maroney futását is sikeresen tartóztatta fel a Jets védelme. Így a Patriots is field goallal kísérletezhetett, eredményesebben, mint ellenfele: Gostkowski 21 yardos rúgása 3-0 arányú vezetéshez juttatta a Patset. Cassel kezdése reményt keltő volt: 5-ből 4 passza sikeres volt, és 60 yardot ért el az első kezdőként vezetett drive-jában. A New England következő támadása is egy nagyon jó pozícióból indulhatott, lévén hogy a Jets mindössze egyetlen yardot tudott előre haladni 3 próbálkozásból. Gen Graham puntját Kevin Faulk a Jets 38-asáig juttatta el. Cassel úgy folytatta, ahogy az első drive-ját abbahagyta, kétszer találta meg Welkert. Az első negyed végén a Jets 30-as vonalán járt a Patriots támadása. A 3. és 4 szituációnál a szerencsére is szükség volt ahhoz, hogy Cassel passza Kevin Faulk kezében landoljon, a dobásba ugyanis Calvin Pace-nek sikerült beleérnie. Faulk - mint már annyiszor - kisegítette az irányítóját, és a Jets 21-eséről folytatódhatott a támadás. Két sikertelen passzkísérlet után megint Gostkowski következett, aki ezúttal 37 yardról rúgott mezőnygólt, 6-0-ra mósosítva az eredményt 13 perc 16 másodperccel a félidő vége előtt. Úgy tűnt, hogy a Patriots védelmének ismét sikerül feltartóztatni a Jets támadást, ám 3. és 9-nél Favre-nak sikerült időt nyernie, és megtalálta a védőktől elszakadó Laveranues Colest. James Sanders csak a Patriots 25-ösénél érte utol, így a Jetsnek sikerült 54 yardot előrehaladnia. Ekkor Favre megoldott egy 3. és 5 yardos szituációt egy 6 yardos passzal Chansi Stuckey-nak, majd Leon Washington 11 yardos futásával már 3 yardnyira kerültek az end zone-tól. Ekkor a Jets ultrakonzervatív playhívással mindhárom alkalommal középső futással próbálkozott, de a Patriots védelme állta a sarat, először Sanders és Bruschi, másodszor Rodney Harrison, végül Seymour állította meg őket. Feeley második mezőnygól próbálkozása már sikeres volt. A 21 yardos fieldgoallal az eredmény 6-3-ra módosult. 2 perc 12 másodperccel a félidő vége előtt a Patriots támadása kedvező mezőnypozícióból indulhatott. Két sikertelen próbálkozás (egy rossz passz Welkernek, és Sammy Morris előrehaladást nem hozó futása után) Randy Moss először került játékba a meccs folyamán. Bár a 8 yardos passzt elkapta, ez azonban kevés volt a first downhoz, így 1 perc 14 másodperccel a félidő vége előtt a Patriots puntra kényszerült. A Jets azonban már korábban felhasználta mind a három időkérését. Ezt még megfejelték azzal, hogy Richard Seymour az első próbálkozásánál egy sackkel 9 yarddal szorította hátrább a támadást. Így a Jets elveszítette az esélyt egy gyors pontszerzésre, a félidő a 6-3-as Patriots vezetéssel zárult. A második félidőt mindkét csapat egy-egy meglehetősen ügyetlen drive-val kezdte. A Patriots támadását egy sack vetette vissza, a Jets próbálozásainak pedig a büntetések voltak az akadályozói: 6 snapből 3-t elrontottak, a hetedikben pedig Favre kockáztatott, megeresztett egy hosszú passzt Chris Baker felé, de Meriweather jól olvasta a playt, ügyesen belépett a passzsávba, és sikerült elcsípnie patriotsos pályafutásának első interceptionjét. Az irányítóra helyezett fokozott nyomás folytatódott Jets részéről, az első snapnél Chris Jenkinsnek sikerült Casselt földre vinni, és 5 yarddal visszanyomni a támadást. Ekkor ismét Kevin Faulk segítette ki a csapatot, amikor egy screen pass után 22 yardot tudott előre jutni, és 7 yardnyira jutott a gólvonaltól. A Patriots támadását Sammy Morris tette eredményessé: a 3. és gól szituációban egy gyönyörű berepüléssel touchdownt ért el. Ezzel a Patriots 13-3 arányú vezetéshez jutott. Az eredményesen záruló drive utáni Jets támadást a Patriots védelme azonnal feltartóztatta, sőt Graham puntját követően Faulk visszafutásával a Jets 39-es yardvonalától indulhattak. Ekkor LaMont Jordan pillanatai következtek, amelyektől új szikrát kapott a Pats offense. Jordan 5 kísérlettel a Jets 14-eséig jutott el. Itt a Jets védelmének ugyan sikerült megakasztania a támadást, de Gostkowski 3. mezőnygólja révén a Patriots 16-3-ra vezetett a harmadik negyed végéhez közeledve. A negyedik negyed elején tehát a Jets támadhatott, és ekkor Favre vezette alakulat meglehetősen jó játékkal egy eredményes drive-ot produkált. Dustin Keller elkapásával 20 yardot mozdultak előre a Pats 39-eséről. Itt Favre észrevette, hogy Hobbs rosszul helyezkedik, és áthívva a playt 10 yardos passzt dobott Coles-nak. Egy 8 yardos Thomas Jones elkapás után a touchdownt jelentő passzot Stuckey kapta el, 16-10-re módosítva ezzel az eredményt 10 perc 18 másodperccel a mérkőzés vége előtt. A Patriots támadása egy Randy Moss elkapással indult, majd David Thomast találta meg Cassel. A következő first down Patriots 48-as yardvonalától indult. Egy play action után Cassel Mosst felé indított egy mély passzt, de késlekedett, így a korábban nagyobb előnyt szerzett Mosst Revis utolérte, és sikerült elütnie a labdát. Majd ismét Jordan és Sammy Morris következett, s egy büntetés is hozzásegített a csaptot ahhoz, hogy a Jets 25-ös yardvonaláig eljusson a támadás. Innen még Jordan újabb 9 yardot tudott hozni, de ezután a Jets védelmének ismét sikerült megállítani a Patriots támadását az red zone-ban, és Gostkowski negyedszer is mezőnygólt rúghatott. Az eredmény így 19-10 lett. Ekkor a New York Jets legfőbb ellenfele már az óra lett. Favre-nak passzolnia kellett, de erre a Patriots védelme is számított. Adalius Thomas támadta az irányítót, és sackjével 20 yarddal, a Jets 7-es vonaláig sikerült visszaszorítani az akciót. A Jets-támadás így megakadt, és a punt után 3 pers 45 másodperccel a meccs vége előtt visszakerült a Patriotshoz a labda. Annak ellenére, hogy a a legtöbb munkát Jordan végezte a meccsen, most Maroney visszatért - nem túl eredményesen mert 1 yardot veszített a csapat a próbálkozásával. 2 perccel a mérkőzés vége előtt a Patriots támadása Jets 32-e vonalánál, 3. és 6-nál járt. Innen Sammy Morris 4 yardos futásával még nem volt elég a first downhoz. Ekkor az offense megpróbálkozott a 4. downnal, és Wes Welker 5 yardos elkapása bebiztosította a csapat első idegenbeli győzelmét a 2008-as szezonban. A végeredmény: New England Patriots- New York Jets 19-10. Forrás: patriots.com