A történelem legjobb Patriots meccsei (az NFL Network szerint)

Kép
TOP 100

A Patriots több Super Bowl-ban szerepelt, mint bármelyik másik csapat a történelem során, így nem meglepő, hogy olyan sok meccsüket látjuk minden idők legjobb NFL meccsei között.

Az NFL Network péntek este befejezte a 100 legjobb NFL meccs listáját a liga története során, amelyben a Patriots meccsei kiemelkedő szerepet játszanak. Tíz New England Patriots mérkőzés került fel végül a listára.

Rendkívül nehéz feladat a nagyszerű pillanatok közül egyet kiválasztani, ami fölötte áll a többinek. Nyilvánvalóan mindenkinek beugrik a 6 Super Bowl győzelem, csakúgy, mint sok rájátszás győzelem, sőt néhány vereség is. A listát egy 80 fős szakértői csapat állította össze, amelybe végül a Patriots meccsei közül 7 győzelem és 3 vereség került be.

Kettő a legfrissebb trófeák közül lett a legmagasabbra értékelt győzelem, de a legjobb helyezést a listán a legkeserűbb vereség érte el.

A pozitív oldal: A Seattle elleni győzelem a XLIX Super Bowl-ban egy hajszálnyival megelőzte a két évvel későbbi Atlanta elleni Super Bowl győzelmet. A listán a két meccs a 8-9. helyen zárt. Az Oakland felett aratott varázslatos győzelem a Snow Bowl-on a 15. helyezést érte el, a Rams elleni győzelem a XXXVI Super Bowl-ban a 20. lett, a tavalyi Kansas elleni győztes AFC döntő a 36. helyen végzett. A Carolina elleni XXXVIII Super Bowl győzelem a 34. és 1982-ből a Miami elleni hírhedt Snow Plow (hóeke) győzelem a 94. helyen került még fel a listára.

A lista 5. helyén végzett és ezzel a legjobb helyezett a Patriots meccsei közül a már megemlített XLII Super Bowl vereség a Giants-től, amely elrontotta a tökéletes szezont 2007-ben. A másik két vereség a listán a LII Super Bowl az Eagles ellen (14) és a 2006-os AFC döntőbeli vereség az Indy ellen (21).

Egy ilyen lista összeállítása szinte lehetetlen, főleg ha figyelembe vesszük a csapat által elért sikereket, a lehengerlő játékkal megnyert meccseket, vagy a nagyszámú emlékezetes játékot, amelyekben a Patriots részt vett.

Személy szerint a Seattle elleni győzelem, mint a legjobbra értékelt siker, nekem tetszik. Ez egy adok-kapok meccs volt két nehézsúlyú résztvevővel, amelyben egy játék döntötte el a végkimenetelt. Ez a meccs akár a legjobb is lehetett volna a listán. Az Atlanta elleni feltámadás, amely a Super Bowl történelem egyetlen hosszabbításos meccse, rengeteg felejthetetlen, varázslatos megmozdulást hozott. Mindkét meccs megérdemelné az első helyet, így a 8-9. helyezésük logikus és alátámasztott.

Ha tényleg őszinték vagyunk magunkhoz, akkor a Giants elleni vereség megérdemli a legjobb helyet a Patriots krónikájában. A veretlen Patriots nagyon közel állt ahhoz, hogy az NFL történetének első 19-0-és szezonját produkálják, de csak nézték, ahogy a Giants mindezt felborítja egy varázslatos befejezéssel.

Ezt sokunk számára még mindig túl fájdalmas megnézni, de nehéz elképzelni azt, hogy valami ennél is emlékezetesebb legyen a Patriots részvételével.

Az utolsó mondatával csak részben értek egyet, az idei veretlen szezon el fogja felejtetni velünk azt a meccset!