Statisztika: Támadók

Kép
Offense_edelman

Az elmúlt hetekben a védelem csillogása nagyban elhomályosította a támadók teljesítményét és többen kétségbe vannak esve, hogy ez nem fog jóra vezetni hosszú távon. Mivel a pontkülönbségünk az egekben van ezért gondoltam megnézem, hogy pontosan hogyan is állunk fél szezon után a támadó statisztikákban. Itt az eddig lejátszott 7-8 mérkőzés fog szerepelni csapatonként.

Ez a cikk NEM az esedékes statisztikai cikk, ami az aktuális mérkőzéssel lenne hivatott foglalkozni, az is menetrendszerűen érkezik a héten.

A táblázatokból igyekszem azt a metszetet kivágni, ami megmutatja, hogy hol áll adott statisztikában a liga eleje / hátulja, illetve kedvenc csapatunk.

Kérem figyeljétek a csapatok neve előtti helyezést, akár több "szakadás" is lehet benne

Akit a teljes listát szeretné böngészni, annak is lesz lehetősége, szerkesztés nélkül a cikk végén megtalálható.

32 Miami 7 11,0

Szerzett pontokban éreztem, hogy nem állunk rosszul, de azt nem gondoltam volna, hogy a liga első helyén van ez a megtépázott támadósor, ahol heti szinten cserélődnek az elkapók és nem akar beindulni a futójáték. Tudom, ezekhez a pontokhoz hozzá számolják a D# által elért pontokat is, de így tesznek a többi csapatnál is. Ha a D# által szerzett 4 TD-t és egy Safety-t (összesen 30 pont) akkor is az előkelő 5. helyen lennénk úgy, hogy a hasonló pontszerzéseket az ellenfelektől nem veszem el.

32 NY Jets 7 240,4

Összesített yard átlagban rosszabbul állunk, mint az előző statisztikában, hiszen itt a liga középmezőnyére a 15. helyre elég a mérkőzésenként átlagosan megtett 382,4 yard. Ennek okát több tényezőben vélem felfedezni. Egyrészt a kevés futott yard viszi le az összeget (később külön táblaként érkezik), másrészt, ha ennyi pontunk van ilyen kevés yard mellett az arra enged következtetni, hogy gyakran kell rövid pályát megtennünk a pontszerzésért. Ebben a második indokban látszik a D# teljesítménye a sok szerzett labdával, amik jó mezőny pozíciót adnak. Illetve megemlíthető még Olszewski teljesítménye, aki liga szinten 7. punt visszahordás átlagban (9,0 yard) és negyedik összes visszahordott yard tekintetében (179 yard).

32 NY Jets 7 176,6

Passz tekintetében a 9. helyen állunk, tehát ez 6 hely javítás az összesítetthez képest. Ebben a mutatóban elég sűrű a liga eleje, hiszen a harmadik hely mindössze 16,2 yardra van meccsenként. Ami annyit tesz, hogy 1-2 sikeres, nem kiemelkedő passz hiányzik mérkőzésenként egy dobogós helyhez a 42 éves Kecskének és játszótársainak. A lista első két helyén olyan csapat áll, akiknél ez a statisztika feltehetően romlani fog, mivel mindkettejük elveszítette a kezdő irányítóját hosszabb-rövidebb időre.

Team G Att/G Comp/G Pct
1 Minnesota 8 26,9 19,4 72,1
32 Miami 7 35,4 20,1 56,9

Passz pontosságban középmezőnyt képviselünk összességében 64,6%. Ehhez hozzá tartozik, hogy sok passzal próbálkozunk meccsenként, hiszen a 39,3 passz átlag a negyedik legtöbb liga szinten, míg az ebből szerzett 25,4 sikeres átadás hármas holtversenyben a harmadik.

Team G RusY/G
1 Baltimore 7 204,1
2 San Francisco 7 181,1
3 Minnesota 8 160,1
32 Cincinnati 8 59,5

Ahogy arról többször beszéltünk és érezzük is mérkőzéseken, nem tartozunk a liga elitjébe, ha futásról van szó. Futott yardokban mérkőzésenként 95,3 yardot tudunk felmutatni, mindezt úgy, hogy sok mérkőzést nyerünk nagy pontkülönbséggel és így sokat van „garbage time” amiben a fáradó védelmek ellen lehetne eredményesen futni. Ha másfélszer ennyi lenne a futott yardunk, akkor is csak az 5. helyre lennénk jók. A Baltimore futásának erősségét mutatja, hogy több mint dupla annyi yardot tesznek meg földön, mint a Patriots. Igaz ez akkor is, ha ennek nagy részét a QB futja meg.

Team G Att
1 San Francisco 7 272
2 Minnesota 8 263
3 Baltimore 7 258
4 Seattle 8 251
5 New England 8 236
30 Atlanta 8 148
31 Miami 7 139
32 NY Jets 7 139

Futott yardokban finoman szólva sem vagyunk az élen, és ezt a megítélést tovább rontja az az adat, hogy ezt a kevés yardot úgy sikerült elérni, hogy az ötödik legtöbb kísérletet jegyezzük összességében a ligában, ami egy futás központú csapatra utalna. Ha mérkőzésre vetítjük, akkor a hetedik hely jön ki 29,5 futással mérkőzésenként.

Team G Y/A
1 Cleveland 7 5,6
2 Baltimore 7 5,5
3 Carolina 7 5,2
4 Minnesota 8 4,9
5 Dallas 7 4,9
30 New England 8 3,2
31 NY Jets 7 3,2
32 Cincinnati 8 3,2

A fentiek tükrében nem meglepő, hogy az átlagos futó távolsággal nem vezetjük a ligát, de talán meglepő, hogy ha holtversenyben is, de utolsó helyet foglaljuk el a szezon során mutatott 3,2 yardátlaggal.

Team G Pass TD Run TD SummTD
1 Green Bay 8 16 10 26
2 Houston 8 16 9 25
3 Minnesota 8 13 12 25
4 New England 8 13 12 25
5 Seattle 8 17 8 25
30 Washington 8 9 2 11
31 Miami 7 6 3 9
32 NY Jets 7 5 2 7

A csapat 13 passzolt TD (12. hely) és 12 futott TD-t (2. hely, holtverseny, Minnesota) ért el a szezon során. A kevés futott yard mellé kiemelkedő mennyiségű futott TD tartozik, ahol ismét tetten érhető Gronk vagy akármilyen magas red-zone target hiánya. Összetettben négyes holtversenyben vagyunk a második helyen, mindössze egy TD-vel elmaradva a Green Bay mögött. A Baltimore (22) és a Dallas (23) van még „lőtávolban”, hiszen ők ezeket a számokat 1 mérkőzéssel kevesebből érték el.

32 NY Jets 7 18 20,7

A fenti táblázatban az összes sikeres harmadik kísérlet száma látszik (!nem mérkőzésre átlagolva), de a sorrendet a harmadik kísérletek sikeressége adja ebben a felsorolásban. Az esetek kevesebb mint 40%-ban tudjuk első kísérletre váltani a harmadik down-t, amivel a liga rosszabbik felébe tartozunk. A „dobogóhoz” ca 10%-ot kellene javulnunk. Ez az adat nem olyan amire büszkék lehetünk, hiszen ez egy fontos mutató és látszik, hogy mennyire tudunk élesek lenni kiélezett szituációban. Viszont itt is kérdés, hogy mennyire torzítja az adatot az a sok szándékosan nem kreatív játék amit feltehetően azért hívunk, hogy pörögjön az óra, de ne mutassuk meg a playbookunk fontosabb oldalait.
Bízom benne, hogy a valóság jobb mint amit ez a statisztika jelenleg mutat.

32 Green Bay 8 0 0,0

Negyedik kísérletek terén hasonló a helyezésünk, de itt alacsony a minta, így egy-egy jól vagy rosszul sikerült kísérlet nagyban változtathatja a helyezést. Inkább csak érdekesség, hogy 4. kísérletre 10%-al jobbak vagyunk mint harmadikra. Ez betudható természetesen annak, hogy igazán fontos 4. kísérletünk még nem volt, így rövid yardokra tudtunk támadni.

Összességében az a meglátásom, hogy a támadó sorunk nem annyira elveszett, mint amennyire néha reménytelennek tűnik a helyzet a mérkőzések során. Nem szerzünk pontot minden támadásból, de a legtöbb pontot továbbra is a Patriots termelte a ligában, még akkor is, ha ebben nem csak a támadó sornak van szerepe. A kiemelkedő védelem segíti a támadásokat, hogy jó helyről indulhassanak. Ha a futásnak sikerül felnőnie legalább a passz szintjére, amellett, hogy a D# nem veszít a lendületből, akkor még inkább csodákat láthatunk majd a pályán. Illetve, magas, fizikális elkapni tudó játékosra is komoly szüksége van Brady-nek, ha nem akarja magát Down-ban látni minden héten, mert jelenleg a passz / futás TD mutatónk közel egál, így a QB ratingje sokat romlik.

A cikk az első 8 mérkőzést dolgozta fel, tudom most jön a Ravens. Az majd a kilencedik hét, nem a nyolcadik, azzal itt most nem foglalkoztam, bár éles szeműek sok helyen láthatták őket az elsők között.

9 Houston 8 26,5 412,5 278,9 133,6 24,1 48 48,0 6 66,7 64 525 31:24:00
10 Minnesota 8 26,4 409,8 249,6 160,1 21,6 40 44,0 4 57,1 61 590 30:40:00