A New England Patriots a 2023-as előszezont a Houston elleni 20-9-es vereséggel nyitotta a Gillette Stadium-ban múlt csütörtökön. Nézzük mit tanulhattunk belőle, és mi várható a második héten.
A csapat két idegenbeli mérkőzéssel fejezi be az előszezont, mindkettő előtt a csapatok közös edzéseket is tartanak. A héten a Packers-höz utazik a csapat, a jövő héten pedig Green Bay-ből egyből Tennessee-be utazik a csapat a Titans-hez.
A Packers elleni mérkőzés magyar idő szerint vasárnap hajnali 2:00 órakor kezdődik.
A két csapat történelme
A két csapat utolsó előszezoni meccse Foxborough-ban volt 2015. augusztus 13-án, amikor Packers 22-11 arányban diadalmaskodott. Green Bay-ben utoljára 2005 augusztusában találkozott a két csapat előszezon meccsen, ekkor a Patriots nyert 27-3-ra. Ezen 2005-ös meccs előtti héten nem voltak közös edzések a két csapat között, az utolsó ilyen alkalom 1991-ben volt, ahol a közös gyakorlások utáni előszezon meccset a Packers 28-7 arányban nyerte meg. Összességében a Patriots és a Packers eddig 14 alkalommal találkozott egymással az előszezonban, és hét-hét győzelemmel áll a két csapat. Ebből az idegenbeli meccsein a Patriots 5-4-re áll a Green Bay ellen.
A két csapat utoljára tavaly október 2-án mérte össze az erejét, amely egy emlékezetes, hosszabbításba torkolló meccse volt a csapatnak, és az esélyek dacára csak hajszálnyival kapott ki a Pats, a 27-24-es vereséget hozó meccset a Green Bay egy Mason Crosby field goal-lal zárta le. Ez a meccs volt Bailey Zappe bemutatkozása, amely a vereség ellenére is várakozásokon felül sikerült.
A két csapat a rájátszásban egyszer találkozott, értelemszerűen a döntőben, az 1997. január 26-án megrendezett XXXI. Super Bowl-t 35-21-es arányban a Green Bay húzta be a New Orleans-i Louisiana Superdome-ban.
A két csapat találkozóinak egyik legemlékezetesebb eseménye volt, amikor a 2010 decemberi mérkőzésen az offensive lineman Dan Connolly szedte fel a Packers egyik kickoffját, és a maga 130+ kilós testével meglódulva, mint a bulldózer tört végig a pályán, amely egy 71 yardos kickoff visszahordásba torkollott úgy, hogy éppen a gólvonal előtt, a 4 yardoson tudták csak földre vinni. [érdeklődőknek : https://www.youtube.com/watch?v=Ac0YwM1fI70 ]
A Packers volt az első csapat, amely legyőzte a Patriotsot a vadi új Gillette Stadium-ban 2002. október 13-án, amikor is a Green Bay 28-10-es győzelmet aratott. Ezt a vereséget követően a Patriots zsinórban 14 győzelmet aratott az NFC North csapatai ellen, mígnem 2014. november 30-án 26-21-re kikapott Green Bayben.
A két csapat tavalyi statjai
Mit tanultunk az első előszezon mérkőzésből?
Hát nem sokat. Mármint mi, mezei szurkolók, nyilvánvalóan a stáb pontosan tudta ki miért mikor került pályára, és mit akart látni tőle. Látszólag a meccs a tavalyi folytatása volt, nagyjából értékelhetetlen támadókkal és romboló védőkkel, de értelemszerűen nem szabad elfelejteni, hogy a második, majd a meccs későbbi szakaszában már a harmadik sorok játszottak, valamint jellemzően az előszezon meccseken mindig is jobban dominálnak a védelmek.
Zappe és Cunningham osztozott a két félidőn, McSorley kevés szerepet kapott, várhatóan nem is lesz sok szerepe a jövőben. Egyikük se tudott igazán maradandót alkotni, de ezt elsősorban a támadófalnak köszönhették, bár Cunninghamnek volt pár szép futása, a TD futása kifejezetten látványos volt.
Aki kiemelhető volt, az talán Gonzalez, White, és Mills. Gonzalez jól mutatkozott be, összességében abszolút kezdő kaliber, tehetséges a srác, ha fejlődik, top corner lesz belőle. White egy állat volt (megint jegyezzük meg : a Texans második-harmadik vonala ellen), jól mozog, rendre nyomás alá helyezte a Houston irányítóit. Mills pedig safety-ként játszott, nem is rosszul. Szerencsére a secondary sokoldalúsága miatt több opciója is van még a csapatnak a DMC által hagyott űr betöltésére.
Az elkapóknál kisebb meglepetésre csak két snap-et kapott Douglas, ez azt jelentheti, hogy igen jó eséllyel fog helyet kapni az 53-as rosteren. Hogy Thornton elé került-e valóban a depth chart-on, az még nem biztos, pláne hogy utóbbi villantott egy gyönyörű hosszú elkapást is. A futószekció nem alkotott igazán maradandót, szenvedtek a támadófal mögött, amely nem tudott igazán hatékonyan blokkolni a futáshoz.
Összességében egy éles edzést láttunk lényegében a cseresoroktól, a stáb minden bizonnyal kielemzi a történteket. Aggodalomra nincs ok, a kezdőcsapat baromi jó lesz idén - még ha ezt élesben nem is láthattuk még. :)
Érdekességek
Tekintve, hogy a múlt heti meccsen a kezdők nemigen léptek pályára, Mac Jones, Judon, Stevenson, Marcus Jones és a többiek számai nemigen változtak, felesleges lenne itt újra felsorolni a statjaikat. Ehelyett most néhány csapat statisztikát dobok be ide, amelyből az eleje nyilván nem lesz senkinek meglepetés, mindenki álmában is fújja, de legyen teljes a sor :
- A Patriots csapata 11 Super Bowlban lépett pályára, ami az NFL történetében természetesen a legtöbb. A Dallas, a Denver és a Pittsburgh együttese van holtversenyben a második helyen, nyolc SB részvétellel.
- A New England Patriots a Pittsburgh Steelers-szel holtversenyben hat Lombardi trófeát tudhat a magáénak - természetesen ez is a legtöbb az NFL történetében.
- A New England Patriots 37 győzelmet aratott a rájátszásban, ami még mindig a legtöbb az NFL történetében. A Dallas, a Pittsburgh, a Green Bay és a San Francisco áll a második helyen 36 playoff győzelemmel.
- A Patriots 15 konferenciadöntőben lépett pályára, amivel a harmadik az NFL történetében, a San Francisco (18) és a Pittsburgh (16) mögött.
- A New England hét alkalommal szerezte meg az első kiemelést a rájátszásokban, ezzel a San Francisco (9) és a Denver (8) mögött szintén a harmadik 1975-öt óta, amikor is bevezették a kiemelés rendszerét.
- A Patriots 1990 óta 14-szer kezdte a rájátszást pihenőhéttel. A Pittsburgh és a San Francisco a második kilenc ilyennel. A New England az egyetlen olyan csapat az NFL történetében, amely kilenc egymást követő évben pihenőhéttel kezdte a playoffot (2010-18).
- A Pats 59 playoff meccset játszott, ami a San Franciscóval holtversenyben a negyedik legtöbb az NFL történetében a Dallas (66), a Pittsburgh (63) és a Green Bay (61) mögött.
- A Patriots 1970 óta 13 olyan szezont hozott le, amelyben 12 győzelmet szerzett az alapszakaszban. Ezzel a második helyen áll a San Francisco mögött, amelynek 14 ilyen szezonja volt. Hét alkalommal nyert a Pats 13 alapszakasz meccse, itt a 'Niners van előttünk, 10 ilyen szezonnal. Tizennégy vagy több meccset ötször nyert a New England, ezzel ebben a statisztikában az élen áll, megint csak a Friscó előtt, amelynek 4 ilyen szezonja van.
- A New England 2000 óta 28 veretlen hónapot tudhat maga mögött, ami a legtöbb az NFL-ben ebben az időszakban. A második helyen a Green Bay áll 21 veretlen hónappal ugyanezen időszak alatt.
- A Patriots 1970 óta mindösszesen 35 pozitív szezont tudhat maga mögött, ami a második a Pittsburgh 39 győztes szezonja mögött.
- A Patriots összesen 574 győzelemmel rendelkezik, ami a negyedik legtöbb győzelem az 1960-as alapítása óta, a Pittsburgh és a Dallas 586, valamint a Green Bay 575 győzelme mögött.
- A New England 2021. november 14-én a Cleveland ellen lejátszotta a franchise történetének 1000. mérkőzését (alapszakasz és rájátszás együtt), és ezzel az első lett az egykori AFL csapatok között, amely elérte ezt a számot.
- Azzal, hogy az újonc szabadügynökök közül a DL DaMarcus Mitchell és a DB Brenden Schooler bekerült az 53 fős kezdőcsapatba 2022-ben, a Patriotsnál már 19 egymást követő szezonban volt újonc szabadügynök a rosteren. Ez a Denver Broncos-szal holtversenyben a leghosszabb ilyen sorozat az NFL-ben.
- A Patriots védelme 2012 és 2021 között tíz szezonon keresztül végig a top10-ben volt az engedett pontok tekintetében - tavaly a meccsenként engedett 20,4 ponttal csak a 11. helyre futott be. Ez előtt utoljára a Tampa Bay volt képes ilyen sorozatra 1996 és 2005 között.
- A korábbi Patriots játékos Thadeus Jackson most a Packers edzői stábját erősíti. Játszott Green Bayben Lawrence Guy és Ty Montgomery is régebben, míg az új OL edzőnk Adrian Klemm 2005-ben a Packers támadófalát erősítette.
forrás : patriots.com
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Hozzászólás
Köszönet, ám az utolsó felsorolás kivételével, nem igazán értem az Érdekességek fejezet előszezoni meccs beharangozójába kerülését. Nem probléma, csak nem értem a célját. A szezonnyitó meccsnél érteném! :)
Igazad van, de a "célja" egyszerű : az előszezoni meccsekre annyira nincs semmi kapcsolódó, a statisztika is értelmetlen lényegében, hogy tényleg csak szó szerint, mint érdekesség kerül bele. Hogy legyen valami.
Végülis a semminél jobb. :)
Lehet, a harmadik meccsre már csak a vízállásjelentés marad... :D
Értelek, de nem baj, ha egy cikk rövid! Nekem elég lett volna, amit előtte írtál. Felvetődik az is, kell egyáltalán beharangozó egy tulajdonképpeni edzőmeccs előtt, amiről semmit sem tudunk és semmi jelentősége nincs, legfeljebb egyes részleteinek? :)
Értem, de hátha más talált benne újdonságot. Igaz, nem itt van a legjobb helyen. Most ilyen lett.
Lesz még így se... :)
Kinek a pap, kinek a papné.. Nekem akkor "kerek a világ", ha a meccs előtt van jól megszokott beharangozó - az meg pont ilyen szokott lenni :) (még ha "csak" előszezon meccs, akkor is)