Jerod Mayo kirúgásáról, annak okairól és körülményeiről már szót ejtettünk, következzenek hát a potenciális utódok.
Jelenleg három fő van versenyben, közülük is kiemelkednek ketten (a harmadik jelölt vissza is mondta az interjút), de valójában egy igazi favorit van, mindenki másnak nagyot kellene villantania a pozícióért. Mielőtt azonban rátérünk ezekre a nevekre, mindenképp ejteni kell pár szót az egész folyamatról, ugyanis bár sokkal biztatóbb és átgondoltabb, mint az egy évvel ezelőtti, továbbra sem a nagykönyv szerint végezzük az edzőkeresést. A gond az, hogy miközben Kraft utoljára 25 éve csinált ilyet, és a tavalyi buktája után sem hajlandó belátni, hogy a megérzései és a kedvencének a kinevezése nem elegendő, rendes, átfogó edzőkeresésre lenne szükség, amely során minden jelöltet meghallgatunk. Ezzel szemben azt látjuk, hogy bár nem adjuk oda azonnal a kedvencünknek a vezetőedzői címet, valójában ez Mike Vrabel állása, a többieknek hatalmasat kellene villantani ahhoz, hogy megkapják a posztot, és vannak olyan ígéretesnek tűnő jelöltek, akik esetében még csak arra sem vettük a fáradtságot, hogy interjúra hívjuk őket. Természetesen ez még megtörténhet, ha elhúzódik a keresgélés, de ha a pletykák, miszerint hamar lerendezzük a kérdést, igaznak bizonyulnak, akkor már idő sem lesz rájuk. Ennek ellenére azért ők is felkerültek a listára, hogy biztosra menjünk. Nézzük, kik közül kerül majd ki a Patriots következő vezetőedzője!
A tapasztalt franchise legenda: Mike Vrabel
Kezdjük a felsorolást a legnagyobb esélyessel, az egykori Patriots linebackerrel. Vrabel neve nem véletlenül merül fel elsőként a bennfentesek körében, hiszen messze ő a legkézenfekvőbb választás. Van kötődése a franchise-hoz, igazi vezető és kultúraépítő, amire nagy szüksége van a Jerod Mayo által leépített öltözőnek, elvileg már stábot is toborzott magának és vezetőedzői tapasztalattal is rendelkezik, pontosan tudjuk, hogy mire képes. Ez alapján ő a tökéletes jelölt, akit minél hamarabb ki kellene nevezni, csakhogy én mégsem tudnék maradéktalanul elégedett lenni vele. Hogy miért? Leginkább az utolsó pont miatt: pontosan tudjuk, mire képes. Szerintem Vrabel bár korántsem egy rossz edző, sőt, épp ellenkezőleg, inkább a jók közé sorolnám, csakhogy olyan korlátai vannak, amik miatt megalkuvásnak érezném a kinevezését. Félreértés ne essék, Vrabellel egyértelműen előrelépne a csapat Mayohoz képest, hosszútávon viszont nem ő tűnik a legjobb jelöltnek.
Ennek egyik legfőbb oka a rendkívül konzervatív hozzáállása, legyen szó negyedik kísérletekről – nagy meccseken rendszeresen a gyávább megoldást választotta ilyen helyzetekben – vagy akár az alapfilozófiájáról. A győzelem kulcsa nála a stabil futójáték, és a hajlik, de nem törik védelem, amelyek ideig-óráig működnek, a mai NFL-ben azonban nem ezek a topcsapatok jellemzői. Főleg előbbire lehetne mentség, hogy azért Tennesseeben volt egy Derrick Henryje, vele mégis mit kellett volna játszaniuk, csakhogy 2020-ban és 2021-ben nemcsak Henry, de Ryan Tannehill is igazán jól teljesített, a Titans mégis az egyik legritkábban passzoló csapat volt. Sőt, azokon a meccseken, amikor Henry hiányzott, pontosan ugyanolyan arányban hívtak futásokat, mint vele, mert ez volt a filozófiájuk. Természetesen nem lehet kizárni, hogy Vrabel fejlődött ezen a téren és megváltoztatta a felfogását, de azért én ezt mindenképp fenntartásokkal kezelném.
Titans average pass rate over expectation under Mike Vrabel:
-7.895%
Titans average PROE under Mike Vrabel (without Derrick Henry):
-7.886%— Boorish (@Boorish_Sports) January 9, 2025
A másik – egyébként sokkal nagyobb – probléma vele az, hogy nem támadóoldalról jön, és nem hív játékot. Bagatellnek tűnhet, de a mai NFL-ben egyértelműen versenyelőnyt jelent, ha a vezetőedző a támadóoldalról jön, és aktívan részt vesz a játékok tervezésében és a playhívásban. Utoljára 2019-ben jutott Super Bowlba olyan vezetőedző, aki a védelmi oldalról érkezett, egy bizonyos Bill Belichick, akinek az irányítóját Tom Bradynek hívták. Azóta csak támadóoldalról érkező HC-k voltak a döntőben, de ez a tendencia nemcsak a Super Bowlon figyelhető meg, általános jelenség ez a playoffban, 2016 óta folyamatosan magasabb a rájátszásbeli győzelmi arányuk.
The #Patriots meet Ben Johnson, Vrabel and Glenn the next few days & one will be Drake Maye's next HC.
Facts to consider: as NFL scores increase📈offensive HCs produce more playoff wins.
Postseason since 2006:
📍75% the last 5 yrs
📍65% the last 10 yrs
📍45% the first 10 yrs pic.twitter.com/2jDcpbDSzZ— ZeeBee (@BellinoZee) January 9, 2025
Persze ezt a problémát lehet orvosolni egy igazán kimagasló OC szerződtetésével, de ez igazából csak rövidtávú megoldás. Az offense oldalról érkező vezetőedzők jelentette versenyelőny miatt ugyanis a liga nagy része inkább őket keresi, igazán elit támadókoordinátorból pedig rendkívül kevés van, így egy idő után elfogynak, és muszáj egy középszerű, rosszabb esetben kutyaütő OC-t kinevezni. Pontosan ez történt Vrabel előző regnálása során. LaFleur az NFL egyik legjobb vezetőedzője lett, őt még sikerült pótolni a kicsit gyengébb, de elfogadható Arthur Smith-szel, az ő távozása után azonban az igazán pocsék Todd Downing következett, akit az átlagon aluli Tim Kellyre sikerült upgrade-elniük. Nem azt mondom, hogy egy Maye kaliberű irányítóval, és Vrabel kultúrájával ilyen kaliberű figurákkal ne lehetne rájátszásba jutni, komolyabb céljaink viszont csak akkor lehetnének, ha sikerülne belenyúlni egy elit OC-be a megfelelő pillanatban, de egy-két évnél tovább ez sem tartana, utána pedig újra jöhetnének a Downingok és Kellyk.
Itt jöhet a képbe Josh McDaniels neve, akit elég sokan emlegetnek Vrabel egyik OC-jelöltjeként. Ráció lenne benne, hiszen vele ez a probléma nem állna fent, ő akármilyen zseniálisan működne OC-ként, garantált, hogy soha többet nem viszik el HC-nak. Ugyanakkor a pozitívumok ennyiben ki is merültek. Vrabellel mindketten rendkívül makacs figurák, akiknél csak idő kérdése, hogy összerúgják a port, de ha ez nem is történik meg, ott van a szakmai oldal. JMD sémája szép volt, jó volt, de eljárt felette az idő, túl merevvé vált, nem tud eléggé alkalmazkodni, ráadásul évek óta azon vagyunk, hogy West Coast offense-et építsünk, így sok értelme nem lenne visszatérni az Erhardt-Perkinshez. A másik OC opció ebben a forgatókönyvben Tommy Rees lenne, akitől szintén nem lennék elájulva, de azzal sem lennénk sokkal bentebb, ha rám cáfolna, a fentebb már említett okok miatt. Jól teljesít, elviszik HC-nak, jön valaki más, aki vagy gyenge, vagy ugyanígy járunk vele. Ez a probléma pedig Vrabel teljes regnálása alatt fennállna.
Drake Maye tökéletes párja: Ben Johnson
A Vrabelnél jelentkező legfőbb problémára tökéletes megoldást jelentene a másik nagy név a piacon, Ben Johnson. A Lions támadókoordinátora már sorozatban harmadik éve kezdi meg úgy a holtszezont, hogy ő az egyik főnyeremény az edzőpiacon, és idén már egész nyugodtan válogathat a pozíciók közül, nem kell minden helyre elmennie. A Jetset például kapásból visszautasította volna, így ők el sem hívták interjúra, hozzánk viszont szívesen jönne, hiszen óriási Maye-rajongó hírében áll. Egy éve voltak olyan pletykák, hogy a Washington ajánlatát azért mondta vissza szinte az utolsó pillanatban, mert ők inkább Danielst preferálták.
Aki látta az elmúlt években a Detroit támadójátékát, azok minden bizonnyal pontosan tudják, miért olyan népszerű jelölt Johnson évek óta. A Lions offense egy tökéletesen működő gépezetté vált az irányítása alatt, feltámasztotta Jared Goff karrierjét, de gyakorlatilag az összes alatta játszó játékos rengeteget fejlődött a kezei között, mindezek mellett pedig az NFL legkreatívabb zsenijéről beszélünk, akinél több trükk senki tarsolyában nincs. Semmi kétség nem férhet hozzá, hogy ő a legjobb elérhető opció Maye fejlesztésére, és elég nagy esély van rá, hogy ő a következő Sean McVay/Kyle Shanahan.
Shout out to Ben Johnson, man pic.twitter.com/o8Rw24Orwc
— Detroit Lions (@Lions) January 9, 2025
A leggyakrabban előforduló ellenérv Johnson kapcsán az, hogy nincs rutinja vezetőedzőként és kevésbé harsány figura, mint Vrabel, így sokan kétségbevonják, hogy képes lesz-e vezetni egy csapatot. Bár ezt biztosan megcáfolni tényleg lehetetlen, a játékosai elmondása – és a pályán látottak – alapján igencsak jól kommunikál és képes maga mögé állítani az öltözőt. Ráadásul ha valaki, akkor ő pontosan tudja, hogy milyen a jó kultúra, hiszen egy ideje már Dan Campbell mellett dolgozik, akinél nem igazán van jobb kultúrateremtő a ligában. Nem mellesleg rendkívüli kapcsolati tőkével rendelkezik, kiváló veterán edzőkkel tudja magát körülvenni (DC-nek például Lou Anarumo neve adná magát, mert jól ismerik egymást Miamiból), akik segíthetik őt ezen a téren. Végül, de nem utolsósorban az egész vezetőedzői pozícióhoz való hozzáállása példaértékű, minden olyan munkát visszadobott eddig, ami nem felelt meg tökéletesen az elvárásainak.
További kritika még vele szemben, hogy könnyű zseninek kinézni egy olyan erős rosterrel, mint a Lionsé. Csakhogy amikor Johnson 2022-ben átvette a stafétát az offense élén, akkor még éppen a liga egyik legrosszabb csapata voltak, Johnson vezetésével azonban még abban az évben top10-es egységgé váltak, azóta pedig kirobbanthatatlanok onnan. Bár a jelenlegi offense-ünk tehetség szintjén gyengébb, mint a 2022-es Lionsé, de hogy nem is azt a gyatra teljesítményt látnánk a vezetésével, mint a mögöttünk hagyott szezonban, az is biztos.
Az utolsó, akit interjúra hívtunk: Aaron Glenn
UPDATE: Aaron Glenn mégsem jön interjúra a Patriotshoz, visszautasította a felkérést.
Nagyon sokáig úgy nézett ki, hogy Vrabel és Johnson között fog eldőlni a verseny, aztán kicsit később megjelent Aaron Glenn neve is. A Lions védőkoordinátora 2021-ben került a jelenlegi pozíciójába, és bár egyáltalán nem olyan tempóban, mint Johnson, de szép lassan ő is a liga legjobb koordinátorai közé emelkedett, mindezt nehezített körülmények között. A Lions identitása ugyanis leginkább az agresszív támadójátékukra épül, ennek eredményeként Glenn legénysége gyakran került nehéz helyzetbe, és a játékosállománya sem mindig volt a legerősebb. Glenn mindezek ellenére mindig tudott megoldást találni, legutóbb például a teljesen elszabaduló sérüléshullámra, amivel kivívta a döntéshozók elismerését. Ahogy a legtöbb elismert védőkoordinátor, ő is remek motivátor hírében áll, akiért a játékosai az életüket adnák, így a kultúra felépítésére ő is kiváló jelölt lenne.
Get a leader on your team like Aaron Glenn. #OnePride pic.twitter.com/OyJvT9kaSy
— Sunday Night Football on NBC (@SNFonNBC) January 6, 2025
A legfőbb probléma vele is pontosan ugyanaz, mint Vrabellel, hogy a védelmi oldalról jön. Ennek ellenére mindenképp megéri meghallgatni, mert tényleg remek szakember, akit ha nem is feltétlenül nevezünk ki, a gondolatai, meglátásai hasznosak lehetnek a jövőben, interjúra hívni tehát egyáltalán nem volt hülyeség, bár nem túl valószínű, hogy reális esélye van az állásra.
Akiket nem hívtunk, pedig kellett volna
A három valós jelölt mellett még Byron Leftwich és Pep Hamilton voltak interjún, de ők egyedül a Rooney Rule miatt érkeztek, valós esélyük nincs a posztra, de Vrabel, Johnson és Glenn mellett számos remek opció lenne még, akiket legalább egy interjú erejéig meghallgathattunk volna.
A lista élén nálam Liam Coen áll, aki egy rendkívül fiatal és borzasztóan tehetséges támadókoordinátor. Korábban együtt dolgozott Sean McVay-jel, a Kentuckynál Will Levisből csinált korai draftválasztást, hogy a távozása után teljesen visszaessen, legutóbb pedig Baker Mayfield karrierévéből vette ki a részét. Ideális jelölt lenne Maye fejlesztésére, de nemcsak ebben kiemelkedő, a játékhívásai is egészen csodálatosak. És még kötődése is van a csapathoz, ugyanis Rhode Islanden született, így gyerekkorában minden bizonnyal Patriots-szurkoló volt, tehát eladható is lenne. Ha nem is tervezünk vele, egy interjút mindenképp megért volna, legalább azért, hogy tudjuk, ő mit gondol Maye ideális fejlesztéséről, mert ha valaki, akkor ő ért ehhez.
The Buccaneers were the only team in 2024 to rank in the top-5 in passing yards per game (250.4 - 3rd) and rushing yards per game (149.2 - 4th). pic.twitter.com/pvpEvyPJZt
— Buccaneers Communications (@BuccaneersComms) January 9, 2025
Coen után Joe Brady jön a képzeletbeli listámon, aki az LSU-nál Joe Burrow mellett végzett remek munkát, most pedig éppen Josh Allen kedvenc támadókoordinátora. Simán lehet, hogy még kicsit korai neki a vezetőedzői pozíció, de honnan tudjuk, ha meg sem próbáljuk kideríteni? Az már csak hab a tortán, hogy Allen és Maye igencsak hasonlítanak egymáshoz, nehéz elképzelni, hogy nem lenne ínyére a váltás.
Sokaknak nem tetszene, de Kliff Kingsburyt sem lenne hülyeség megcsörgetni. Korábbi játékosként ő is kötődik a franchise-hoz, Washingtonban pedig éppen bizonyítja, hogy mennyire tud alkalmazkodni a fiatal irányítója képességeihez. Az arizonai buktája és a szezon végére gyakran elfogyó támadósorai miatt óvatos lennék vele, de ha megfelelően interjúzna, gond nélkül kinevezném. A legrosszabb esetben kiderül, hogy nem őt keressük, és meghallgattunk még egy véleményt Maye-ről, ártani nem árthat.
Térjünk át a védőoldalra, ahol minden korábban felsorolt negatívum ellenére szintén vannak jelöltjeim. Brian Flores neve azonnal adja magát. Korábbi Patriots-edző, akinek a védelmei elképesztően szórakoztatóak – a mai napig ő a kedvenc Patriots DC-m – és az a benyomás róla, hogy abszolút képben van a modern trendekkel. A probléma csak az, hogy amikor legutóbb vezetőedző volt, a hatalom eléggé a fejébe szállt, és igazi diktátor lett. Azóta Tomlin és O’Connell mellett rengeteget fejlődhetett, de McDanielsről is sokáig azt hittük, hogy tanult a hibáiból. Ahogy JMD, úgy Flores is meg fogja kapni a második esélyét, ő kimondottan szeretné, ha ez nálunk történne meg, mi viszont interjúra egyelőre nem hívtuk, úgyhogy lehet le kell tennie erről az álmáról. Ha másért nem, azért elhívnám, hogy nézze meg a blitzcsomagjainkat, valaki pedig jegyzetelje le az összes meglátását, máris nyernénk vele.
Ryan Fitzpatrick says Brian Flores began his tenure as “likable” and “relatable” to the players back in his days with the #Dolphins, but as time went on, Flores was “unrecognizable” and became a “dictator” of sorts.
“If you ask the training staff, the equipment guys, the people… pic.twitter.com/ZRQW6gTFvc— VikingzFanPage (@vikingzfanpage) January 9, 2025
Zárásképpen pedig jöjjön egy talán kicsit ismeretlenebb név, Marcus Freeman. A Notre Dame vezetőedzője is a védelmi oldalról jön, de ő is kimondottan modern felfogású, így a támadókoordinátor kérdésen túl nincs vele problémám. A vezetői képességeiről ódákat zengenek, fiatal kora ellenére már most a legjobb motivátorok közé tartozik. Minimális az esélye annak, hogy őt el lehetne csábítani az Irishtól, de a meglátásai igencsak hasznosak lehetnének a megfelelő kultúra felépítésével kapcsolatban.
A Patriots következő vezetőedzője szinte biztosan a Vrabel-Johnson duó egyike lesz, és ugyan a közvélemény szemében mindkettő jó döntés lenne, nálam egyértelműen Johnson a favorit, a döntési folyamattal pedig még úgy is lenne problémám. Ennek a franchise-nak jelenleg minél több gondolatra lenne szüksége, ha vissza akar találni a nyertes útra, ehhez képest mi előre leszűkítettük a listánkat még mielőtt bárkit meghallgattunk volna. Ráadásul ahogy Mayo kinevezésénél, most is kapkodunk. Ott azért kellett szerződést írni, hogy ő jön BB után, mert Kraft megijedt, amikor interjúkra kezdték hívni, és gyorsan biztosítani akarta a következő vezetőedzőjét. Most ugyanez történik, valószínűleg Vrabel érdekében. A két Rooney Rule interjú is arról árulkodik, hogy gyorsan le akarták tudni, nehogy ezért maradjunk le róla, ahogy a további interjúk hiánya is azt jelzi, hogy nem akarjuk megváratni a favoritunkat (a Lions koordinátorain kívül mindenkire várni kellett volna legalább egy hetet), pedig mindenki tudja, hogy Vrabel a Patriotsot akarja. Ebbe esetleg még Brady és a Raiders kavarhat be, valamint az, ha Johnson lenyűgözi Kraftékat a virtuális interjún. Bár most erre van kisebb esély, kizárni nem szabad Johnsont. A szezon végi döntések ugyanis nem csak Vrabelnek szóltak. Azzal, hogy csak Mayo távozott és mindenki más maradt, nyitva hagyták az ajtót mindkét favoritnak. Vrabel a hírek szerint saját GM-et hozna – nem árt, Tennesseeben kettővel is összeveszett – így Wolf valószínűleg menne, vagy lefokoznák, az edzők közül viszont többet is megtartana. Johnson ezzel szemben szívesen dolgozna Wolffal, mert jó viszony van köztük, az edzői stábot viszont valószínűleg teljes egészében lecserélné. Azzal, hogy mindenki maradt, van mozgástér mindkét jelölt kinevezésére. A legnagyobb esélyes persze Vrabel, és mint írtam, rosszak egyáltalán nem lennénk vele, én viszont szeretném, ha ez nem egy előre lefutott verseny lenne, és a végén valahogy Johnson jönne ki nyertesen a dologból, mert vele a magasabb kockázat mellett sokkal magasabb a maximális haszon is.
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Hozzászólás
Remek összefoglaló, köszönjük.
Az előző cikk alá tegnap ezt írtam és erre kérdeztem rá topinnál. Gyakorlatilag ugyanazokat a kifejezéseket használtuk Vrabellel (magas padló, alacsony tető) és JMD-vel (a rendszere felett eljárt az idő) kapcsolatban. Nagyon tartok egy Vrabel kinevezéstől, mert szerintem alacsony kockázat mellett hosszú időre középszerű lenne a franchise. :( Remélem erről inkább már Johnathen fog inkább dönteni és nem Robert Kraft, ő inkább analitikus gondolkodásúnak tűnik, hátha egy jó interjú meg tudja győzni pl. Ben Johnsonról.
És akkor a tegnapi kommentből a részlet, ma is ez a véleményem a cikk elolvasása után is :
"Másik topic: már most az látszik, hogy kapkodnak az edzőkereséssel, holott valószínűleg Ben Johnson meg februárban is érdekelt lehet a Super Bowlban. Én nagyon azt látom magam előtt, hogy a két Kraft (mindig ketten vannak, a nagyúr és a tanítványa) túlzottan bele fog folyni a folyamatba és nem szakmai alapon jön a döntés, hanem a biztosra mennének. Konkrétumokról beszélve szerintem Vrabelnél magas padló, de alacsony tető és vele nem fogunk Super Bowlba jutni, 3 közepes szezon után még majd kirúgják Maye meg eligazol máshova. Ráadásul nagy hiba lenne ugyanúgy CEO típusú culture guy-t választani. Ráadásul állítólag hozná magával Josh McDaniels-t, akinek a rendszere felett eljárt az idő vagy sosem működött igazán, ha nem kivételesen okos irányító van, aki kezelni tudja az összes feladatot, amit snap előtt, és után az irányítóra rak. Ráadásul JMD sokak szerint jó volt Mac Jones első évében, szerintem meg kb. a 6-8. hétig nem is dobott az end zone-ba, mert úgy féltették a mint a hímes tojást és év végére Jones nagyon leeresztett. Személy szerint előbb hoznám Ben Johnsont (Lions OC) vagy Joe Brady-t (Bills OC), még Brian Florest is, akin látszik a hogy annyira dühös védelme van, szimplán csak meg akarja semmisíteni az egész ligát. Érthető azok után, ami vele történt. Mi a véleményed erről? Elkapkodjuk és jön a szeretett Patriots Hall of Fame Vrabel vagy nagyot akarunk majd változtatni? "
Sziasztok
Nagyon tartok attól, hogy Vrabelt fogják kinevezni. Mind a cikkekben mind a kommentekben rendre elhangzik, hogy a kiválasztási rendszer nevetséges. Mayoval, majd most Vrabellel ismét görcsösen az elmúlt 20-25 évet akarja újraélni és újraalkotni Kraft csak azt nem akarja felfogni, hogy a trendek villámgyorsan változnak és szerintem Vrabel sem tudna/akarna 2-3 évente drasztikusan változtatni a trendeknek megfelelően.Én is Johnsont szeretném, de napról napra egyre kevesebb esélyét látom. Ahogy írtad is egy Coen ha mást nem interjúnak örülnék.
Más kérdés. Tudom, hogy költői kérdés, de a Rooney Rule-nak így mi értelme? Gyorsan lepörgetünk két fekete/kisebbségi "jelöltet" (nem csak itt, ligaszerte) aztán utána jöhetnek a valódi esélyesek. Szerintem ez rettentően kellemetlen eljárás, hisz az első perctől tudja mindenki, hogy mire megy ki a játék
Hogyan csinálnád másképp a Rooney rule-t? Ezt komolyan kérdezem, mert az én szememben nincs jobb megoldás jelenleg.
Adott egy többnyire idősebb korosztály a tulajok között, akik - valószínűleg - nagyrészt nem nyitottak kisebbségi vagy női jelöltek elfogadására, nem tartják őket jó vezetőnek mert életük nagy részében, főleg gyerekkorukban nem ezt a mintát látták. És a gyerekkori bevésődést nagyon nehéz felülírni vagy módosítani, kell hozzá az önismeret és az önkritika legyen szó szexizmusról, rasszizmusról vagy bármilyen vallási gyűlöletről.
A mai világnak az a trendje, hogy erőltetik a kisebbségi emberek szerepeltetését filmekben, támogatják vezetői pozíciókban stb. annak érdekében, hogy ez a fajta előítélet kikopjon a rendszerből minél előbb és egyre kevesebb előítéletes ember legyen vezetői pozícióban. Ez sokaknak visszás, de én úgy latom, hogy eddig nem találtak jobb megoldást az egyenlőbb feltételek biztosítására, mint a kötelező interjúk és a pozitív diszkrimináció, mert legalább kapnak egy esélyt olyanok, akiket egyébként lehet, hogy interjúzni se hívnának el.
Nem akarok ítéletet hozni, hogy ez jó vagy nem jó, mert én és szerintem még a világ nagy része se talált erre jobb megoldást.
Arra kérek mindenkit, aki hozzászól ehhez a témához próbálja félretenni a személyes érzelmeit és technikai oldalról közelítse meg a kérdést. Nem szeretném, ha a szerkesztőknek a felesleges gyűlöletkeltés miatt lenne dolga, tartsuk ezt tiszteletben. :)
A kisebbségnek is megalázó, hogy csak azért menj el, hogy meglegyen a kvóta. Én annak vagyok a híve, hogy erőszakkal semmit nem lehet elérni, az idő megoldja a dolgokat.
Ha megoldaná az idő, akkor ezekre és más lépésekre nem lenne szükség..És nem mindegy, hogy ha meg is oldaná, akkor ezer év kellene hozzá vagy pár..
Nem erőszak ez, hanem használjuk azt a szót, hogy érzékenyítés. A másik kommentben már le volt írva, hogy nagyon zárt világ az NFL tulajdonosi és vezetői szinten is. A minták hozottak, a rendszerek nehezen nyílnak meg. Ezzel a mostani helyzettel azt szeretnék elérni, hogy legyen a mindennapos gondolkodás része, hogy ha egy alkalmazott kell, akkor az lehet kisebbségi is.
Ezeken az interjúkon találkoznak velük évente minimum kétszer, szépen lassan megszokott lesz, és nem az újdonság erejével hat. Kiderül, hogy tényleg vannak köztük rátermett és jó szakemberek, akik ezen érzékenyítés nélkül szinte sose kerültek volna oda.
Tehát azért van erre szükség, mert a rendszer alapjaiban kirekesztően viselkedik. ÉS ezt már bőven meghaladták a modern társadalmak. A sztereotípiák leépítése a funkciója és azért arrafelé más mélységet ad egy színes bőrű vs fehér konfliktus.
Nálunk Trianonon nem bírnak túl lendülni emberek, pedig már jó eséllyel nem él senki, aki azt megélte, és aki akkor gyerek volt is jó eséllyel meghalt. De még a harmadik generációnak sincs közvetlen kapcsolata vele. Ott meg a mai napig megy kicsibe az, amit aktívan megéltek és átéltek a még élő generációk. Mindkét oldalt értem ezalatt, tehát aki rasszistaként viselkedett és nevelte a családját, azok még nincsenek túl azon az identitáson, hiszen simán életben van a család teljes generációja mondjuk 1930-40-es születési kezdettel.
Hazánkban mondjuk ha nagyon hasonlítani szeretném valamihez, akkor a roma kérdés lenne. Számos helyen esélytelen munkát kapniuk, pedig biztosan lenne olyan, akire nem lehet ráhúzni azokat a sztereotípiákat, amik alapján megítélik őket. Nekem is vannak ilyen barátaim, akik közül van aki soha nem találkozott semmi hátrányossal, meg van köztük, akit egyértelműen ezért ért hátrány, anélkül hogy megmutathatta volna a kvalitásait.
De ha a tényleg rátermett romákat meg kellene hallgatni évente kétszer azoknak, akik ezt élből, berögződés szerűen elutasítják, akkor gyorsabban eljuthatunk oda, hogy elfogadja a tényt, hogy nem a bőrszín fog számítani, hanem a tudás. Nem kell azt megvárni, amíg vele hal a felfogása, akár tradicionálisan is, azzal hogy a családfáját is befolyásolja a saját nézeteivel.
Félreértés ne essék, nem rasszista oldalról fognám meg a dolgot. Nekem azzal van bajom, ami miatt magát a szabályt hozták és le is írtad, hogy kapjanak egy esélyt. A cikkben is szerepel és én is így gondolom, hogy minél szélesebb körből kellene ötleteket szerezni. Gondolom mindenkinek van egy top jelöltje a HC posztra és lehetsz te a legfelkészültebb jelölt akkor se fog megváltozni a véleménye.
A kérdésem nem arra irányult, hogy én tudom a tutit( a legáltalánosabb fotelszurkoló vagyok :) ), mert magam sem tudok jobb megoldást. Inkább azt akartam megfogalmazni, hogy kellemetlen az, hogy iderángatunk 2 embert semmi eséllyel a munkára csak, hogy mutathassuk, hogy mi például Leftwitch-ben potenciális HC-t látunk.
Nem tökéletes a szabály, és mivel nincs annyi jelölt minden évben, hogy az összes csapatot lefedjék velük, ezért mindig is lesznek töltelék meghívások. Ez amúgy pontosan azt mutatja, hogy mennyire nincs megalapozva az utánpótlásbázisa a kisebbségi edzőknek, és mennyire az út elején járunk. Pár éve még ennyi sem volt belőlük. Szóval szép lassan azért épülget a szabálynak hála a jó irányba a történet.
És amikor elérünk oda, hogy ez a szabály teljesen okafogyott legyen, vagy darabszámra lesz annyi kisebbségi jelölt egy offseasonben, akkor megszűnik az ilyen "alibi" interjú.
Most még rá vannak utalva a csapatok, hogy ilyen megoldáshoz nyúljanak. Ez lehet azért, mert megvan a tuti jelölt, gyorsan le kell zavarni a dolgot hiszen amúgy is formalitás, a valid kisebbségi jelölt naptára tele van interjú időpontokkal, és azt nem akarja kivárni egy csapat. Meg lehet azért mert nincs érdemi ember az adott évben.
Glennt most két okból hívják a csapatok. Egyrészt nagyon jó DC, és jó HC matériának tűnik. Előbb-utóbb az lesz belőle. Így ez szakmai érdeklődés. Másrészt aki okosan csinálja ezt, az a Rooney Rule-t is kipipálja 50%-ban vele. Megteheti, ha nem siet, ha érdekli egy jó edző, és kíváncsi annak a gondolataira.
Mi sietünk. Hogy hova azt ne kérdezd :)
Nem értettem úgy, hogy rasszista oldalról fognád meg, a dolgot. Bocsánat, ha valahogy az írással bármennyire is ezt sugalltam.
A véleményeddel maximálisan egyetértek, tényleg megalázó tud lenni a szituáció, de sajnos a kisebbségi jelöltek nem igazán lehetnek válogatósak.
Így ahogy mi csináltuk, hogy két esélytelen jelöltet hívtunk el az első két interjúra csak, hogy kipipáljuk a Rooney-szabályt megaláztuk a jelölteket és valószínűleg rosszul is érezték magukat. De például, ha az egyik jó benyomást tett Wolfra vagy Highsmith-re, aki tegyük fel 4 év múlva a Packers GM-je lesz és miatta kapja majd meg az ottani HC állást, akkor már megérte.
Ahogy Brian Flores interjúzott talán a Raiders-szel az volt hasonló. Állítólag másnaposak voltak a jelenlévők, késtek egy csomót a megbeszélésről és egy semmitmondó egyórás interjú miatt repülte át az országot.
Amit nekünk tenni kellett volna szerintem:
1. Több kisebbségi jelölttől is kérni interjút, ezáltal ők is azt éreznék, hogy nem csak kettő embert hívnak be a szabály miatt.
2. Nem velük kezdeni az interjúköröket és nem is a legvégére hagyni Vrabel után, hogy ne tűnjön kényszeredettnek.
3. Erről nem szólt a fáma, de el tudom sajnos képzelni, hogy nem olyan mélységű interjú történt, mint pl. Vrabellel vagy Johnsonnal. Tehát szerintem megérné rászánni az időt a teljes interjúfolyamatra, mindig tudsz tanulni más véleményéből, akkor is ha a tiéd szöges ellentéte. Legalább megérteni, ő miért gondolkozik egy adott módon.
Nem értem, hogy Kraft, aki ennyire hiú és akinek ennyire számít az emberek véleménye, hogy követhet el ilyen marketing hibát.
Na látod, pont erről próbáltam (visszaolvasva elég bénán :D )értekezni. Csak azért hoztam ide a Rooney Rule-t, mert a mi álltalunk elkapkodott "interjúkat" elég megalázónak éreztem.
A 3. pont az amitől a legjobban, nem csak a kisebbségi jelöltektől, hanem ahogy volt is róla szó sok más jelölttől lehetne csipegetni ötleteket, elképzeléseket.
Attól félek a legjobban, hogy ez is egy előre lerendezett kedélyes kis beszélgetéssé silányult és hamar meglesz a Vrabel kinevezés. Ha Ő a legjobb jelölt az más kérdés, de félek, hogy nem elég nyitottak arra, hogy egy teljesen más irányból közelítsük meg a rebuildet.
Arra tudnátok válaszolni, hogy hogy néz ki egy egészséges franchise-nál az interjú folyamata? Arra láttok esélyt, hogy Wolfe mellé/fölé? érkezhet idén GM?
Normál esetben van egy cég, aki a recruitot elvégzi és prezentálja a jelölteket, amiket kiegészítenek a személyes jelöltjei a tulajoknak, FO tagoknak.
Természetesen ezen cégek között van differencia. Van reprezentatív minta, kiket ajánlottak be máshova, milyen lett a beválási arány, milyen infók alapján toboroznak.
A másik út, amikor nem kérnek fel külsős céget. Ilyenkor általában két dolog van a háttérben. Az egyik a saját kedvencek pozicionálása, ami a tévedhetetlenségből fakad, vagy mert azt hiszi ért hozzá a tulaj, döntéshozó. Nem mindig a tulaj ez, van amikor a GM hatáskörébe kerül a dolog. Neki is lehetnek kedvencei, elképzelései és csőlátása is.
A másik ilyen szitu, ha olyan kapcsolati tőkével rendelkeznek a döntéshozók, hogy megtalálják a számukra jó jelöltet. Nem minden jelölt fog passzolni minden csapathoz. Van ahova leader, motivátor vagy kultúra építő kell. Van ahova stratéga, vagy innovátor. De előfordul, hogy a rendszereket hozza a meglévő állományhoz az érkező ember, ami tökéletesen passzol oda.
Alapból a leghülyébb tulaj is megtehetné, hogy megnézi a többieket kiket hívtak el, beüti a google keresőbe ki az a csóka, megkérdezi a saját stábját, korábbi edzőit, játékosait, hogy hellóka mit tudtok róla? Tehát simán lehetne ez copyzva, és biztos van is benne ilyen, amikor egy hír után valakit még meghív egy másik csapat, de azért látható, hogy vannak páran akik jobban tudják és megvan valamilyen okból a saját emberük. Pl Mayo.
Ezek után elkezdik meghívni a jelölteket, akik a korral haladva, most először még csak online dumcsiznak. Ez egy 3 órás folyamat. Majd a második interjú már személyes és ott egész napos tevékenységre kell számítani. Mindenről is szó esik, mindent is megmutatnak a jelöltnek a komplexumban, mindenről kikérdezik. Az új érában biztos van csomó cucc laptopon vagy pendriveon, de azért biztos kézhez is kapnak prezentációs anyagot a mai napig a vendéglátók. Régen több 10 kilós paksamétával érkeztek az interjúkra, amikben a saját elképzelések, saját anyagok voltak dokumentálva. A felkészültséget mutatta, ha nem csak fejben, de tervekben is lehetőség volt vázolni a víziót.
Együtt ebédelnek, vacsoráznak, megmutogatnak pár dolgot a városban, elviszik ide-oda. Attól függően dobnak be mindent, mennyire akarják a jelöltet. Ezért húzom a számat ha igaz, hogy Kraft otthon fogadta Vrabelt. Azóta nem találtam azt a tweetet..
Szó esik a nap folyamán a játékosfejlesztésről, edzőkről, koordinátorokról, minden elképzelést átbeszélnek, ami a csapattal kapcsolatos. Gyakorlatilag mindenki nyílt lapokkal játszik, és mindent kitesz az asztalra.
Kivéve, ha annyira nem akarja a jelöltet, vagy a jelölt nem akarja annyira azt a csapatot. Vagy ha valamelyik fél felkészületlen, fókuszálatlan. Pl Mayo tavaly.
A Jets megbízott egy céget, és amíg azok nem hoztak embert, megkeresték pár régi emberüket. Most így fest az ő keresésük:
GM:
Thomas Dimitroff (korábbi ATL GM) - 1. körös interjú (2024.12.16.)
Jon Robinson (korábbi TEN GM) - 1. körös interjú (2024.12.17.)
Jim Nagy (Senior Bowl executive director) - 1. körös interjú (2024.12.19.)
Louis Riddick (ESPN NFL analyst) - 1. körös interjú (2025.01.02.)
Alec Halaby (PHI assistant GM) - 1. körös interjú (2025.01.08.)
Mike Borgonzi (KC assistant GM) - 1. körös interjú (2025.01.08.)
Ray Farmer (LA senior personnel executive) - 1. körös interjú (2025.01.09.)
Mike Greenberg (TB assistant GM) - 1. körös interjú (2025.01.10.)
Ryan Grigson (MIN senior VP of player personnel) - 1. körös interjú igény
Trey Brown (CIN senior personnel executive) - 1. körös interjú igény
Jon-Eric Sullivan (GB VP of Player Personnel) - 1. körös interjú igény
Brian Gaine (BUF assistant GM) - 1. körös interjú igény
Chris Spielman (DET executive assistant) - 1. körös interjú igény
HC:
Ron Rivera (korábbi WAS HC) - 1. körös interjú (2025.01.02.)
Mike Vrabel (korábbi TEN HC) - 1. körös interjú (2025.01.03.)
Rex Ryan (korábbi NYJ HC) - 1. körös interjú (2025.01.07.)
Matt Nagy (KC OC) - 1. körös interjú (2025.01.08.)
Aaron Glenn (DET DC) - 1. körös interjú (2025.01.09.)
Steve Spagnuolo (KC DC) - 1. körös interjú (2025.01.10.)
Bobby Slowik (HOU OF) - 1. körös interjú igény
Arthur Smith (PIT OC) - 1. körös interjú igény
Joe Brady (BUF OC) - 1. körös interjú igény
Vance Joseph (DEN DC) - 1. körös interjú igény
Brian Griese (SF QB coach) - 1. körös interjú igény
Brian Flores (MIN DC) - 1. körös interjú igény
Josh McCown (MIN QB coach) - 1. körös interjú igény
Darren Rizzi (NO interim HC) - 1. körös interjú igény
A mienket meg ismerjük:
Vrabel, Johnson, Hamilton, Leftwich
Valszeg nem ugyanaz a mélysége a két döntésnek. DE!!!! legalább a két legforróbb név van nálunk, és ha az egyik jön, akkor azért annyira rosszul nem választunk. Ha egyik se jön, mert mindegyik megy mindenfele is még rajtunk kívül, akkor aztán mélytorokra vették Krafték. Szóval valszeg tényleg tudják, hogy Vrabel igent mond majd nekik, és max Johnson a surranópályán beelőzheti. Ezért Vrabel sem ülhet a babérjain és megy intézi a saját dolgát, ha mégse ő lenne a befutó.
Ez a Jets lista amúgy baromi erős.
Köszi a választ :D
Érdekes nézni, hogy mi mennyire másként gondolkodunk mint mindenki más.
Azért azt is figyelembe kell venni, hogy a Jets szezon közben kirúgta a HC-t, így már több hete gyűltek náluk a nevek. A GM-el nem tudom mi van, de gondolom nem véletlen van már 2024-es interjú is. Egyébként látva a hosszú listákat, ott meg egy kicsit " a sok bába közt elvész a gyerek" érzése van az embernek.
Azért hívhatsz olyan kissebbségi jelölteket bőven, akikkel nem tolod fullba a kretént - Flores, Freeman pl -, mert olyanokat “berendelni” akik 2-3 éve a ligában sincsenek, na. Bár kezdő edzőkeresők vagyunk az nyilvánvaló, bizonyára ez az ok 😃
Ha nem akarod megvárni, amíg rád kerül a valid jelöltek sora, és gyorsan akarsz haladni, akkor mindegy ez. Főleg, ha ez nyílt titok is..
Amúgy egy ilyen interjún nem csak az a lényeg, hogy HC jelöltként hallgatták meg Hamiltont vagy Leftwichet. Simán szóba jöhettek valami asszisztensként (nyilván sokadik opcióként), esetleg valami más szerepben, csak éppen HC meetingbe volt csomagolva a Rooney Rule miatt. Ez a több legyet egy csapásra. Nem hiszem hogy ezzel megaláztuk volna őket, ők is tudták nem azért jönnek, mert esélyük van. Mégis eljöttek, mert valamiben megkérdeztük őket. Lehet ez egy játékos, egy pozis edző, vagy egy szertáros, akit majd hozunk a lasztikat leengedni..
Ahogy egyre tobbet hallok es olvasok Johnsonrol ugy valik egyre szimpatikusabb valasztasnak. Pedig, en az a fajta hulye vagyok, aki szereri a "regi modi focit", az azzal jaro nincs demokracia felepitessel. De be kell latni, hogy ez a mai footballban nem mukodik.
Minden jel arra utal, hogy itt igazabol csak Vrabel jatszik. Es ez adja a legtobb eselyt Johnsonnak. 😁 Mayo 2 hettel a kirugasa elott lett megerositve a helyen es lass csodat...a tobbit tudjuk. Szoval, a mit kommunikalunk es mutatunk a kulvilagnak es kozben valojaban mi tortenik most lehet pozitivum lesz.
Nagyon nehéz kérdés, hogy Johnson vagy Vrabel mert tudjuk, hogy Ben Johnson egy offense zseni, de nem tudjuk milyen HC. Amit tudok róla, hogy analitikus gondolkodású a csávó, nagyon statisztika hívő, szereti alátámasztani a döntéséit advanced statokkal és imádja a focit. Amúgy engem Evan Lazarra emlékeztet a Patriots újságírójára, aki egy elkepesztően okos fickó.
Innentől kezdve Kraften és az interjúkon múlik kit jelöl ki: Vrabelt aki kultúrát és egy erős mentalitást hozna, de ha azóta nem változtatott, akkor nagyon tradicionális, számomra néha már-már gyáva focit. Vagy Johnsont aki nagyobb kockázattal járna, de pár éven belül lehet, hogy Drake Maye-ről MVP várományosként beszélgetünk. Én legtöbbször az ismeretlent választom az ismert rossz vagy középszerűség helyett.
Halkan megjegyzem az elmúlt években több olyan OC, DC volt, aki főállásúként megégett. Valahogy mikor a te kezedben van az egész, kiderül, hogy valami hiányzik.
Mert teljesen más skilleket igényel a két munka. Ezt csak a szurkolók gondolják úgy, hogy jó, akkor most HC feelinggel megy be az edző az épületbe azt ugyanaz a dolga. Ráadásul egy másik csapatba kerülve a saját rendszerét is nehezebb egyből megmutatni, hiszen az előző melóhelyen arra volt szabva a keret, most meg szanálni kell és telibe trafálni az érkezőknél.
Más a döntési mechanizmus, más a felelősségi szint a döntéseknél. Itt jön ki az, hogy a meetingen valaki 20-ból háromszor mond jót, és amikor az bejön, akkor veri a mellét, hogy én megmondtam azt kellett volna tenni. HC-ként meg neki kell eldönteni kire hallgat és mi a jó, aztán ha a 17 rossz válaszos a súgó, akkor kalap-kabát.
Erdemes Belichicket kovetni - COACH a youtube-on
Nem mindig mond olyan nagy butasagot
Azért Vrabel nem középszerű, túlzásokba se essünk :)
Mike Tomlint se nevezzük annak, hiszen nem véletlenül nem tudja utána csinálni senki gyakorlatilag bármilyen rosterrel..
Vrabel is a felső polc közelében van, nem véletlenül a legforróbb nevek egyike most.
Szóval ha ö jön Mayo helyett, akkor is átültünk egy nagyon jó kocsiba. Max nem megyünk vele 300-zal sosem az autópályán. Vagy csak akkor ha a körülmények full ideálisak.
És nekünk nagyon kell egy kultúrateremtő, leader a csapat élére. Ezt Vrabel tudja, ebben nincs zsákbamacska. Maye nagyon megemelheti a plafonját, ha képes ezt belátni és a támadóknál megfelelő embert hozni. Amit Peti leírt negatívumot minden valid, a folytonosságot és magas frekvenciát nehéz lesz fenntartani állandóan kiürülő stábbal. És nem csak az OC fog menni alóla, hanem a QB coach is megy majd OC-nek valahova.
Szóval ott 2-3 évente teljes reset lesz, emiatt ad magasabb plafont Johnson, aki újító, designer, trenddiktáló. És nem menne sehova. Ráadásul ha marad a trend, akkor a DC-k továbbra is nehezebben kelnek el, és azért ott a DC mögül ritkán visznek el másokat is. Meg azért idővel lehet olyan arcokban gondolkozni akik idősebbek és már nem lesznek HC-k sose. Támadóoldalon azért ez ritkább lesz.
Én is jó edzőnek vagy nagyon erős közepes edzőnek tartom őt. A középszerű jelzőt azt már a saját életemre használtam, hogy én inkább belemegyek az ismeretlenbe, mint hogy az ismert rosszat válasszam.
Egyetlen ellenérvem van Vrabel-le kapcsolatban: az itteni múltja. Valahogy azt szeretném (és úgy érzem, hogy itt a többség velem van:-)), hogy jönnie kell egy új kornak, tiszta lappal. Racionális érv ez? Nem tartom annak, csak a csalódottságunk mondatja velünk.
Szerintem Mike Vrabel egy kiváló edző, azt bizonyította, hogy egy nagyon ergya frencsájzból is képes kimaxolni a rendelkezésre álló erőforrásokat.
A Tenessee futott, mit lehet tenni egy Henryvel a fedélzeten és egy nagyon mélyről érkező Tannehillel a fedélzeten. Sőt, ki hitte volna, hogy Tannehillből valaha is Pro Bowler lesz.
Azt az érvet, hogy ha Ben Johnson azért lesz jobb edző, mert ő támadó oldalon kontinuitást hoz és nem fog kiürülni a coaching room minden sikeres év után. De, ki fog ürülni, ha sikeresek leszünk. Viszik az OC-t, a DC-t, a QB coachot. Ez a sorsa a sikeres csapatoknak.
Azt sem tartom nagyon erős érvnek, hogy a nagy zseni OC-k korát éljük, ezért BJ a nyerő.. McVay, Shanahan- 8 év alatt egy SB győzelem és mostanra inkább leszálló, mint sikeres szakaszban vannak a csapataik. Az alapszakasz győzelmi % kettejükre vonatkoztatva valahol 55-60% (ez olyan, mintha folyamatosan 10-7-es szezonokat produkáltak volna).
Pl. Tomlin hozzájuk képest egy félisten és karrierje jelentős részében egy nagyon lelassuló Big Bennel, majd azt követően Rudikkal, Pickettekkel küzdött/küszködött. 18 pozitív szezonon egymás után. Hasonlóság még az, hogy a Rooney família sem spilázta túl az interjúztatást az elmúlt 40-50 évben :-)
Szóval a kultúra teremtő exLB-kből átvedlett edzők világát ne becsüljük le.
Nálam, ha az eszemre hallgatok, akkor Vrabel a nyerő, ha a szívemre, akkor Ben Johnson.
De pont ez az, hogy amikor nem volt Henry, vagy amikor telenyomták a boxot, és nem ment a futás, akkor sem engedett belőle, mert ezt a régimódi filozófiát vallja.
Senki nem állította, hogy nem visznek el edzőket, ha támadóoldalról jön a HC, de a legfontosabb embert nem tudják elvinni, így a séma, a rendszer marad, ez pedig stabilitást jelent. Ráadásul az OC-k vonzóbb HC-jelöltek, így a DC-t ritkábban kell pótolni, és mivel a korábbi DC-k nagyobb arányban buknak meg HC-ként, valamint több minőségi DC elérhető, mint OC, a pótlásuk is egyszerűbb.
Lehet, hogy szerinted nem a zseni OC-k korát éljük, csak minden elérhető adat ennek az ellenkezőjét mutatja. Többet nyernek az alapszakaszban és a rájátszásban is, mint a defenzív HC-k. Shanahan például az első két szezonja után, amikor a rostere az NFL egyik leglepusztultabbja volt, mindig eljutott legalább konferenciadöntőig, amikor nem halt ki a fél keret az év közepére, pedig az ő QB helyzete sem ideális, ha már ez mentség Tomlinnak. De McVaynek sem volt mindig elit irányítója, mégis elment a döntőig Goff-fal, aztán amint lett neki, meg is nyerte. Azóta átvezette a csapatot egy komplett rebuilden, és megint PO csapat lettek. Ketten együtt 15 PO győzelmet, 6 konferenciadöntőt, 4 SB-t és 1 bajnoki címet tudnak felmutatni 2016 óta. A félisten Tomlin ebben az időszakban egyetlen meccset nem nyert a rájátszásban, a PO vereségeiknél pedig rendszeresen visszatérő motívum, hogy outcoacholják őket, nyilván sok más problémával együtt, mint például a QB hiány. Előtte volt 10 éve egy elit/elitközeli Big Bennel, az akkori PO pedigréje pedig nagyjából megegyezik Shanahanével meg McVayével, csak utóbbi kettő ezt kevesebb idő alatt és nagyrészt rosszabb irányítókkal hozta ezt össze.
Ettől még persze Tomlin jó edző, csak közben erősen limitálja a Steelerst, azzal pedig, hogy mindig összehozza a pozitív mérleget, esély sincs a változásra, úgyhogy sok hasznuk nincs belőle. Ennél a közepes, vagy annál kicsit jobb állapotnál egyszerűen nincs rosszabb, mert ha rossz a HC, legalább könnyű észrevenni, és megszabadulni tőle (Mayoról kiderült, repült is, ha nyer 6-7meccset, még 2-3 évig a nayakunkon marad), de ha nem rossz a HC, viszont nem is teszi hozzá az extrát, akkor soha nem leszel elég jó ahhoz, hogy contender legyél, de soha nem leszel elég rossz, hogy változtass. Mi Vrabellel most erre nevezünk be. Lesz jó sok pozitív mérleges szezon meg sok korai PO búcsú.
Nehez ez, mert nincs biztos valasz.
Vrabelrol tudjuk, amit lehet, de csak egy csapattal es egy rovid ido intervallumbol. Raadasul, az a csapat is erosen tele volt lyukakkal az edzoktol a jatekosokig. Ha Vrabel lesz en abban bizok, hogy az elmult 1 evben csinalt egy kis self scoutingot es igy kaphatunk egy jobb HC-t, mint Tennesseeben volt. Es tul tud lepni a sajat arnyekan.
Johnsonrol meg nem tudjuk, hogy HC-kent mit tud. Nagyon jo OC es jatekos fejleszto. Es szerintem keves helyen emelik ki, hogy jol latja meg a jatekosok erossegeit es epit ezekre. Ha Johnson lesz a kivalasztott csak remelni tudom, hogy megkapja a kello idot es tamogatast Krafttol. Nem segiti a helyzetunket, hogy mar a Raiders latszik feltunni vele kapcsolatban.
Egy dolog biztos a szurkolok nagyresze ugy gondolja megint lehet egy 20 ev alatt 9szer jutunk Super Bowlba idoszakunk. Na, ebben en nem hiszek.
Ez a statisztika magunk képére formálása, hogy mit akarunk látni benne.
2010-től kezdve a SB-at a következő HC-k nyerték: Carroll, Pedersen, Belichick, McCarthy, Arians, Reid, Harbaugh, Coughlin. Mindegyik fiatal támadó guru volt... vagy nem.
Én úgy látom, hogy ezen a listán McVay a maga győzelmével inkább a kakukktojás, mint a tendencia lenne. Az az egyik legnagyobb rizikó, ha egy HC-ként nem bizonyított személyről egyfajta prejudikáció révén kikiáltjuk, hogy de fasza kis vezető edző lehet belőle.
Vrabelből, amit lehette látni, az a kép alakult ki, hogy egy nagyon jó edző lehet belőle hosszabb távra is, hozott extrát is ( a Tennesse vele soha nem látott magasságban járt, nekem pl. nem esne rosszul, ha 2 év múlva csak AFC döntőig jutnánk).
Szerintem nem Tomlin a gátja annak, hogy a Steelers feljebb lépjen (vagy ha az az olvasata a gátnak, hogy inkább felül teljesített gyengébb keretekkel is, ezért egy jó pozíción lévő draftnak lőttek, akkor igen, egyfajta gát a munkássága, hiszen vele esély sincs a top3-ban választani).
Tavaly ha Kraft nem köteleződött volna el olyan látványosan Mayo mellett előzetesen, amikor Vrabel felszabadult, nagyon vakarhatta a fejét, hogy most "mi a tökömet csináljak, csináljak segget a számból?" és győzött benne az úriember, aki nem szegi meg a szavát, de még egyszer nem akarja elkövetni ezt a hibát.
Nah pont ez fogalmazódott meg bennem, hogy Vrabel már volt HC. Nem véletlenül írtam hét közben, hogy egekig magasztalt DC-k/OC-k sültek be az elmúlt években. Nekünk most egy kipróbált edző kell. Csóri Vrabel amúgy szerintem egy elite qb-től volt az SB-be jutástól. Henryvel felálló TEN számomra iszonyatosan tetszett, csakhát Mariotával nem sok esélyed van SB-be jutni. Persze nyilván itt most elsődlegesen a játékosállományt kell rendbe rakni, ott vannak komoly bajok.
Miért kellene kipróbált edző?
Vrabel ugyanúgy nem vitt gödör alján lévő csapatot. EGy PO csapatot vett át.
Játékosállományt tekintve a Lions a példa, ahol JOhnsonnal végig felülteljesít mindenki. Ne az elit rosterben gondolkodj.
És ha most van lehetőséged megszerezni a köv évtized O koponyáját, akkor beleülsz a tutiba hogy mi is legyen a távlati célod vele? Most lehetőség van 10 évre előre gondolkozni, nem csak 2-3 évre.
És végig hangsúlyozom, mindkettő jó választás. De a nagyobb haszon az Johnson. Az dinasztia lehet, akár kettő is megint. Vrabel meg kisebb rizikó, kisebb siker.
majd ha nem csak SB-ben gondolkodsz közelebb leszel a megoldáshoz
illetve, hogy ne 2010-től nézzed amikor a trendek nem ott választódtak el egymástól
Nézhetjük 1970-től, csak semmi értelme nincsen
O felfogású HC-k több alapszakasz és PO győzelemmel rendelkeznek, jobb a winrate mutatójuk. Keresettebbek, sikeresebbek, tartósabban ott maradnak a csúcson. De ez akkor biztos csak véletlen :)
Tomlin a Steelers szurkolóknál is a gát, mert nem haladnak vele sehova. Eleinte az egy nagyon jó padló, hogy mindig pozitív szezon van és mindig PO. De amikor O felfogású HC, vagy erősebb csapat ellen 0 győzelme van a PO-ban és egy one and done-nál csak akkor van bennük egy meccsel több, ha minden úgy alakul, akkor egy idő után kiderül hogy az a padló valójában a plafon is.
Én azt vallom be kell jutni a PO-ba, ez az alapszakasz célja. De ha ezt valaki 10-15 évig üzembiztosan tudja, de soha nem tud szintet lépni, és ezzel konzerválja ezt az állapotot, akkor az is jobb ha lebontják és újraépítik. Már persze ha akarnak nagyobb célokat is megugrani..
Fura, hogy McVaynél az SB a mérce, Tomlin, aki évek óta nem került ennek közelébe se, meg a szent tehén, mert pozítiv szezont hoz. McVay úgy ment rövid karrierje alatt a PO-ba, amikor bejutottak, hogy simán benne volt az SB run. Tomlinban ez nincs meg, max ha minden összeáll majd egyszer.
Ez a különbség az O és a D felfogású HC-k között, hogy most már nem a D nyeri a bajnokságot. Vannak grafikonok amik tökéletesen modellezik a védelmi edzők sikerességének leépülő tendenciáját és ezzel párhuzamosan bemutatják az O felfogásúak térnyerését.
Burrow, Lamar, Mahomes, Allen és Herbert testén kell átjutni egy SB-ig itt a köv. 10 évben, és mindezt úgy, hogy jó eséllyel ezekből három az utunkba téved egy PO menetelés alatt és nem elég egyet túlélni. Mivel van a legjobb esélyünk? Azzal, hogy talán majd épp lesz nálunk is valaki abban az évben a O élén, akivel pont kijön a lépés, jól pattan a ladba a pisztolypárharcban 3szor is, vagy akivel minden évben bele tudunk menni, aztán a varianciából adódoan hol mi nyerünk, hol valahol elhasalunk, de valid esélyünk marad végig.
Ugye D HC mellett az OC minősége erősen kérdőjeles lesz, és VRabel 20on felüli helyezésekkel végzett O hatékonyságban, amikor kiürült a poszt. Magyarul esélytelen a menetelésre.
Gyakorlatilag a jelen vs jövő a kérdés, illetve az, hogy a szervezeti kultúra vagy a támadósor dominanciája az amit akarunk építeni.
Vrabel egy erős alap és kultúra, aki mindig függeni fog az aktuális OC-től és soha nem lesz dinasztia belőle, mert elviszik az O edzőket és a rendszereket újra kell rakni.
Johnson a jövő, akivel fixen top5 O lesz évtizedes távlatban, bárkit lesöprünk a pályáról, a rendszerek és a felfogás fixen adott lesz, akkor is ha elviszik alóla az OC-t. Mert gyakorlatilag ő fog felelni a támadókért és az OC funkciója teljesen más lesz, mint Vrabel alatt lenne.
Mindkettő jó választás a Pats jelen helyzetében, csak az egyikkel egy plafon fölé nem tudunk menni, a másikkal meg nincs plafon, hanem az űrben járhatunk a Maye + Johnson párossal.
Azt pont láthattuk tegnap este, hogy a tuti esélyes Chargers hogyan állt bele a földbe a Texans D teljesítménye miatt. És nekünk is volt SB a Rams ellen, ahol csak két korszakos zseni pillanatnyi bravúrja döntött az SB sorsáról, mert egyébként teljesen megölték azt az O-t a Rams védői. Én a hosszú és látványos passzok és elkapások miatt imádom főleg ezt a sportot, de hogy csak az O szuper teljesítményén múlna egy SB menetelés azt erősen kétlem. Egy bitang védelem egy közepes támadósorral legalább olyan veszélyes, mint egy bitang támadósor közepes védelemmel. Persze ez csak az Én véleményem.
Az a baj, hogy nem látod a big picture-t és szereted kiragadni a dolgokat.
A bitang védelmünk nyert a Rams elleni SB előtti konf.döntőben is? Vagy oda azért a támadók extrája árán jutottunk el? Érted ugye? Én nem egy meccsről beszélek, ahova oda teleportálod a csapatot, hanem arról, hogy jut el oda egy csapat.
A tegnapi meccs meg nem a Texans D miatt fontos nekünk, hanem a gyenge OC teljesítmény miatt. Mert Greg Roman össze tud rakni egy erős alapot, ami a futásból indul, de ha azt elveszik és változtatni kellene, akkor pont láttuk mi történik. Márpedig Vrabelnek nem lesz válasza, az alkalmazottján fog múlni, aki ha jó lesz, akkor 2-3 éven belül elviszik és majd megint bele kellene nyúlni egy jó OC-be.
De persze nézheted úgy is, ahogy te szeretnéd, csak akkor nem ugyanarról beszélünk, hanem konkrétan egy-egy meccsről.
Josh Allen és Sean McDermott párosa lesz, lehet-e olyan sikeres mint a Reid+ Mahomes páros?
Vagy ha Reid a Bills edzője Allen mellett, akkor most nekik van több PO és SB win vagy a McDermott vezette Kansesnek?
Remélem érthető miről próbálok beszélni..Mike Vrabel az nem egy trend teremtő coach, hanem egy McDermott.
Kingsburry-ről is azt gondolták a Cardinals-nál hogy egy "trendteremtő" coach, csak nem jött be. Most a Commandersnél megint bizonyította hogy OC-nek nagyon is jó, és talán újra próbálkozhat valahol HC-nek, de nem biztos. John Harbaugh pl. egész jól elkaristol Baltimore-ban. Példákat lehet hozni erre is-arra is.
Igen, Harbough példa jó lenne, csak mégse ugorja át a küszöböt. Még Lamarral sem..
Kingsburry meg támadóoldali, amiről írtam..
Szóval nem látom mit igazolnak ezek?
Harbaugh már nyert SB-t a Ravens-el csak bő tíz éve, és azóta is rendre a PO-ban tűnnek fel, többnyire esélyes csapatként. Kingsburry meg besült mint HC, pedig kiváló OC. Mi a hiba a példákban? Ha nem érted, akkor nem nálam a hiba. Ezt a trend teremtő OC-ből lett HC dolgot nyomod most itt pár napja (nem egyedül), ami nyilván jól hangzik, de azért nem olyan törvényszerű mint ahogy bizonygatjátok.
Nem tudom, hányszor írhattam le az elmúlt egy hétben, biztos rohadt sokszor, mert már saját magamat is unom. Úgyhogy utoljára: nem törvényszerű, hogy jó HC lesz, senki nem is állított ilyet. Esélyekről, lehetőségekről beszélünk, amire válaszként mindig jön egy példa, aki megbukott korábban, mintha ez bármilyen szinten szemben állna azzal, amit írunk. Ez olyan, mintha azzal érvelnénk a Vrabel kinevezés ellen, hogy Jeff Fisher és Ron Rivera ugyanúgy kultúrateremtő edzők voltak, akik az első csapatukkal relatív sikeresek voltak, majd a másodiknál simán megbuktak.
Leírhatod akárhányszor, akkor sem fogok vele egyet érteni, mert Én nem így gondolom.
Senki nem kérte, hogy érts egyet, csak hogy arra reagálj, azzal vitázz, amit írunk. De mivel ez nem történt meg, valóban teljesen felesleges ezt tovább ragozni.
Teljesen parttalan a vita, ha példát írok az kiragadás, ha intervallumot, akkor úgyis csak pont az utóbbi őt év számítana, hiszen ezt már megkapta itt másik hozzászóló, a zseniknek csak arról az évéról lehet szó amikor alkottak stb. Ha valakinek más a véleménye nekiestek mint foxi a lábtörlőnek. Minek ide írni? Ahogy látom igen sokan leszoktak róla, pedig a csapat táján van bőven történés.
Ahogy Peti is írja, jobb ha ez itt abbamarad. Más véleményen vagytok, van ez így. Azért szerintem az nem róható fel, hogy az utóbbi évek trendjeire alapozza valaki a véleményét, ha hozhatok egy példát, manapság se olyan típusú (méret/sebesség/atletikusság) safetyket keres pl. egy csapat, mint a 2000-es évek elején.
Nemtudom, mennyien szoktak le a kommentelésről, én erre senkit nem bátorítanék, ezen a cikken is csak összejött 60+ komment. Egymást meggyőzni úgy sem tudjátok, az sem fog kiderülni, kinek van igaza, úgyhogy legjobb ha ez abbamarad.
A beválási százalék a kiemelkedő OC-k esetében elég magas. Kingsburry is remek OC, de azért nem volt soha egy McVay, vagy LaFleur, vagy Shanahan vagy Ben Johnson. Egy polccal alattuk volt minimum. Én a felső polcos csókákról beszélek, ahol természetesen nincs 100%-os beválási esély. De egy 80-20 simán van.
Harbaugh esetében meg nagyon nem mindegy ki az OC. Menj el egy Ravens fórumra és nézd meg mi volt a vélemény Greg Romanről, vagy más OC-k tevékenységéről. Ott ugyanaz van, mint Vrabelnél lesz. Hiába baszott erős a roster, ha az OC valamire nem tud reflektálni, akkor azt nem tudja kimozogni a csapat a PO-ban, mert capelt a lehetőség.
Ettől még esélyesként futnak neki mindig, mert Harbaugh emeli a padlót, ahogy Vrabel is teszi. De soha nem fog alanyi jogon lemeccselni senkit, és mindig változni fog a csapat ereje ha koordinátor váltás lesz. Például idén a védelemnél lehetett ezt észrevenni, miután elment Seahawks HC-nek a DC.
A törvényszerű az 100 vs 0. Mi nem ezt állítjuk. De Harbaughék valszeg soha nem lesznek dinasztia a fentiek miatt. Ettől még erős csapatuk lesz, főleg mert egy MVP jelölt játszik a QB poszton. És még így sincs dinasztia esély. Míg egy O felfogású HC mellett lehet ők lennének azok a Chiefs helyett.
Úgy néz ki Vrabel lesz a befutó...
Hát jobban örültem volna Ben Johnsonnak
.
Lehet, hogy én látom túl sötéten a dolgot, de ezzel a lépéssel meg is érdemeljük a ránk váró középszert. Persze benne van, hogy Vrabel lesz a tuti, de én úgy érzem, hogy Kraft most már tébolyultan kapálózik a multba azzal, hogy ha egy kicsi köze is volt valakinek a dinasztiához akkor Ő fogja elhozni a következő 20 éves egyeduralmat.
Mayoval nem jött be, majd most Vrabellel tuti. Legalább is szerinte.
Eléggé pesszimista vagyok, de ne legyen igazam
Ugyanazezt érzem....
Ide írom, de írhatnám több helyre is. Az, hogy a csapat kit akar HC-nek csak az egyik oldal. A HC jelöltek is válogatnak a csapatok között. Ők ugyanúgy vizslatják a csapatokat az interjúkon, mint azok Őket. De a Lions DC például már az interjút is visszautasította, pedig tudta, hogy Őt már biztos nem a kisebbségi szabály miatt hívták. BJ-re mostani esélyek szerint heteket kell várni mire letutizható, jó pár csapat interjúzta, egyáltalán nem biztos az sem, hogy egy ajánlat esetén ide jönne. És persze Vrabel sem tuti hogy ide ír alá. Gondoljunk csak a Colts esetére McDaniels-el, amikor az utolsó pillanatban mégis maradt a Pats-nél OC-nek. Vagy a tavalyi Pats-es OC keresgélésre. A fals infókról meg nem is beszélve amivel tele a net.
Alapjáraton egyet értenék azzal, hogy a fals infók sora lehetne, hogy már a szerződés részleteit beszélik, de abból indulok ki, hogy már kb december óta mindenki csak arról beszél, hogy tuti Vrabel lesz a mi emberünk. Igazad van, nem lenne biztos, hogy Johnson minket választana, de van egy olyan érzésem, hogy ez a "keresés" is csak egy kifelé eljátszott színjáték volt.
Nekem az a véleményem, hogy amikor mi voltunk a csúcson mindenki az itt dolgozó segédedzőktől és koordinátoroktól várta a saját franchiseának a fellendülését(látjuk , hogy milyen jó aránnyal váltak be) és most Kraft görcsösen a régi nagyjainktól várná a mi sorsunk jóra fordulását.
lehet, hogy tényleg Vrabel jó koncepciót vázolt az interjún, de az a megérzésem, hogy a '10-es évek "all-star" patriots edzői csapatával akarnánk egy 15 évvel megváltozott, felgyorsult ligában sikereket elérni és még csak nem is vagyunk hajlandóak Massachusetts határain kívülre tekinteni ötletekért.
Engem csak ez dühít.
Pont ettől fosik Kraft, ezért kapkod. Egy normális interjúztatás 2 körös. A legtöbb csapat az első körön sincs túl. Akik Johnsont akarják, azok pláne.
Ha mi most kapkodunk, az Vrabelnek szól. És Vrabel nagyon ügyesen helyezett nyomást a tulajra, aki nem is érti mi történik. Vrabel sehol nem volt egyedüli jelölt. Minden más csapatnál több HC aspiráns van és 2 körös interjúztatás. Ráadásul sok helyen várják Johnsont is. Szóval lemaradva nem vagyunk, de a félelem a motiváció, hogy jaj nem lesz a meg az újabb ösztönösen érzett liebling, a tuti biztonsági pick.
És Vrabel amúgy top2 jelölt, tehát önmagában nem rossz választás. De esélyt se adunk a Johnson vonalnak, amivel a Reid,Mahomes szintre emelhetnénk a csapatot a köv.évtizedre. Mindezt azért mert félünk elveszteni Mike Vrabelt.
Kraft teljesen vakon van a folyamatokban, csak azt érzékeli, hogy neki kell valami, hát megszerzi. De arról fogalma sincs, hogy van-e kint jobb jelölt vagy sem. Ha kinevezzük Vrabelt második körös interjúk nélkül, akkor egyrészt Vrabel diktált, másrészt fogalmunk nincs ki(k)ről mondunk le miatta.
És Vrabel nem szívbajos, mert BB féle fizut, BB féle hatalmat kért. Kb a GM báb lesz mellette. Kraftnak fájdalmas az összeg is, a hatalomátadás is. A hírek szerint ezen megy csak a huzavona..
Magyarul Johnsont azért hívták el, hogy ne megint 1 emberes legyen a kiválasztás. Pedig valójában ugyanúgy egy emberes, mint Mayonál volt.
Ha pedig Johnsont nevezik ki mindössze egy 3 órás meeting után, az is fejvakarós. Nem véletlenül 2 körösek ezek a folyamatok. De akkor legalább arra szavazunk, hogy az új trendeket akarjuk mi diktálni 10 éves távlatban és ezért megkockáztattuk azt, hogy ne menjen el máshova, mert beleláttuk a dominancia alapjait.
Egyértelműen a O felfogású HC-k uralják a ligát, akiknek ha van QB-je, akkor egy évtizedre ráülnek a ligára. Lehet az utolsó meccsen épp az adott évben lesz jobb, vagy szerencsésebb csapat, de folyamatosan ők lesznek az elitben. Mindenkinek őket kell megverni.
És egy olyan AFC-ben, ahol Burrow, Allen, Lamar, Mahomes és Herbert jön szembe évente 3 PO meccsen, h SB-be akarunk jutni, milyen szemlélettel lesz nagyobb esélyünk tartósan jó eredményt elérni? TEhát nem csak egy évben valahogy túljutni mindenkin, hanem minden évben úgy szembekerülni, hogy a rendszerünk, játéktervünk, playcallingunk az elit és versenyképes velük?
Lehet Johnson nem lesz ilyen, de az esélyét se adjuk meg ennek, hogy kiderítsük ezt. És a kockázatot is megérné első kör után kinevezni, de akkor joggal tűnhetne kapkodásnak, ha nem jön be. Ha második kör után nevezik ki, akkor meg védhető hogy hát baszki, lenyűgöző víziót vázolt, felkészült volt, bárki kiválasztotta volna.
Arra pláne nem lennének szavak, ha egy állítólag kiváló első körös 3 órás meeting után, nem hívjuk be második körre. Akkor mégis mit kellett volna tennie abban az első körben?
Glenn azért utasította vissza az interjút, mert nyilvánvaló volt, hogy a közfelháborodás miatt hívtuk el. Szerdán adtuk be a kérelmet miután kiderültek a kamuinterjúk.
A többivel egyetértek, ilyenkor a jelöltek is válogatnak, viszont azt is tegyük hozzá, hogy a miénk a legvonzóbb üres HC állás a ligában. Az idióta tulajok rangsorában Kraft valahol a középmezőnybe tartozik, nem annyira problémás, mint sok másik jelölt. Van sok pénz, jó pick meg a liga talán legígéretesebb fiatal irányítója, ezzel nagyjából bárkit elhívhattunk volna interjúra és nagyjából bárki el is fogadta volna az állást. Mi ehhez képest úgy kezeltük, mintha Vrabel lenne az egyetlen figura, akit ez igazán érdekel, és ha róla lemaradunk, világvége van. Most is azért kell rohanni, nehogy valaki elvigye Kraft barátját, miközben a többi csapat még vár az elsőkörös interjúk jelentős részére, Vrabelt a kutya nem nevezné ki a következő 2 hétben, de Kraft olyan buta, hogy ezt nem látja, csak retteg, hogy elviszik a kedvencét.
Hát bárki jön is (Vrabel) iszonyat meló lesz renberakni itt a dolgokat. Épp ezért én inkább Vrabelre szavazok. Szerintem lehet jó OC-t találni, ha nem most, akkor később. Ha Maye beválik, akkor biztos hogy majd sokan akarnak vele együtt dolgozni.
Szeretem az ilyen kommenteket, amikor valaki szerint lehet jó OC-t találni. Főleg, hogy Peti leírta mennyire keresettek a jó OC-k HC szerepre és mennyire rövid idő alatt elviszik őket a jó szereplés után. Ráadásul mifelénk mikor volt utoljára jó OC? Na ennyire könnyen lehet..
Ez tipikusan az a hozzáállás, amikor valaki nincs tisztában a helyzettel, rész információkból alkot véleményt.
Ettől még Vrabel jó választás, de pont attól rosszabb mint Johnson, hogy a támadóoldal stabilitása nem lesz tartós. Vrabel sikeressége a Titansnél szorosan összefüggött az OC minőségével. Szóval ha sikeres lesz nálunk, akkor 2-3 évente bele kell találnia a tutiba. Mondjál kérlek erre példát más franchise-ok esetében, hol sikerült ez? És ha tudsz mondani ilyet, akkor nézzük meg ez milyen beválási arány a teljes NFL-re nézve.
Ráadásul Vrabel még nem épített a nulláról soha semmit. Egy PO csapatot vett át.
De mondom, ettől még Vrabel jó választás, nem véletlenül a top2 jelölt egyike az idei edzőkeringőben. Csak nem ezek miatt amiket írsz, mert ezek pont a bizonytalan részei neki is.
Elég hosszan kiveséztük ezt a discordunkon..
Vannak ligatrendek, amik meghatározzák a folyamatokat. Az OC típusú edzők csapatai jutnak el a SuperBowlig az elmúlt 5 év alapján. A ligát azok dominálják, ahol az elit QB + elit HC páros adott egy jó támadórendszerrel. Efelé megy a liga. Nem mi mondjuk, van róla grafikonos ábra, hogy fordult át a O felfogású edzők javára az alapszakasz és playoff win mérleg a D felfogású edzők ellenében.
Ha JMD jön, őt a kutya nem viszi el újra HC-nak, akkor sem ha sikeres lesz (és OC-ként eddig alapvetően az volt) :)
Szeretsz puffogtatni, most is sikerült. Mit tudsz JMD rendszeréről? És Johnsonéról?
Utóbbi azt a fordított alapállást preferálja mint AVP és a WestCoast is egyezik Maye első évi tanulmányaival. Természetesen ennél jóval többet tudnék írni róla, de már csak ez is elég felhívni a figyelmet, hogy nem arról van szó, hogy jön egy OC azt kész..
Ráadásul Vrabel és JMD is képtelen mások véleményére adni..jó párosítás, a siker hosszú távú receptje..
Szerintem nem értetted mire reagáltam, de sebaj.
És ha kérhetem ezt a kioktaó stílust tartogasd otthonra, hátha ott szeretik.
Köszi.
Lehet hogy rosszul látom a dolgokat( remélem akkor majd kiigazítotok) de a rendrakás nem egy HC kizárólagos dolga. Szerintem nálunk egy olyan kaotikus "szervezet" van ami wgy tulajdonosi döntés és világos elképzelés nélkül fölösleges is reménykedni hogy a középszernél több is lehet a következő 3-5 évben
Én abban reménykedek már csak, hogy úgy lepnek meg minket, mint Mayo menesztésével: ott is mindenki meg volt róla győződve, hogy simán marad, aztán pillanat alatt ki lett penderítve... Nem fogok a kardomba dőlni, ha Vrabel jön, de nagy (Maye) pazarlásnak, elszalasztott lehetőségnek élném meg..
Ott is nagy bénázás kellett Mayotól, amit nehéz belelátni Vrabelbe. Mert egy valid jó jelölt.
Itt azt kellene Kraftnak megérteni, hogy luxus járgányba teheti a seggét 10 évre, amit mindenki irigyelni fog tőle. És igen, van benne némi rizikó, de azért nem olyan nagy. Vagy beül egy tutiba, amit senki nem fog irigyelni tőle és lehet nem is nyer vele SB-t soha. Mert a HC ott már nem fog tudni stabilan hozzátenni semmihez, a koordinátorokra lesz utalva.
De a Vrabel pick is hatalmas előrelépés lesz nekünk
https://www.facebook.com/100044578682963/posts/1148842103278402/
Ez azt hiszem eldőlt
Megfontolt döntés alapján.....
Eldőlt! Kinevezték Vrabelt HC-nak!
Sokáig vívódtak, keresgéltek.
Bízom benne hogy Kraftnak van egy terve
Ha ez sem jön be, felkészül Welker és Slater :D
Vagy... BJ marad még egy évet a Lionsben és jövőre jöhet hozzánk.
Welker már most jöhet WR coachnak, kirakta a Dolphins :D
Megvan a bejelentés.
https://www.patriots.com/news/patriots-hall-of-famer-mike-vrabel-returns-to-new-england-as-our-16th-head-coach?fbclid=IwY2xjawHwxWVleHRuA2FlbQIxMAABHTtPDwV5sTMXt0lwUC055LDYyqFlrIOzobP0ku-KrzF7URrIOcff3z_9DA_aem_zAQZhJs3Ec9WsP77qy5O8A