Ups & Downs - 2. hét: Patriots @ Dolphins

Kép
Ups

A Patriots idei alapszakasza eddig hűen tükrözi a cikksorozat címét, hullámhegyek és hullámvölgyek. Sajnos a mérkőzés végén eddig mindkétszer a mélyebb ponton maradt a csapat, a Dolphins elleni vereség alkalmával is voltak jó és gyenge teljesítmények egyaránt.

UP

Christian Gonzalez: Jonathan Jones sérülése miatt borult minden, amit a szakértők előzetesen vártak, hiszen ő védekezett volna Tyreek Hillen. A feladat így Marcus Jonesra maradt, majd az ő kiválása után Gonzalez valósággal eltüntette az NFL egyik legjobb elkapóját. Háromszor repült Hill felé labda úgy, hogy ő védekezett rajta, ebből elkapás nem született, viszont egy interception igen. Az egyetlen elkapást Waddle-nek engedte 12 yardért, de a mutatói ennek ellenére is igen impresszívek: 1/5, 12 yard, 1 INT. A második héten ő kapta a legjobb coverage értékelést a ligában, pontosan azt a teljesítményt hozza (sőt, szerintem jobbat is, pláne a szezon ilyen korai szakaszában), amire a szakértők számítottak.

Speciális egység: Tavaly rengeteg nagy hibát láthattunk ettől a csapatrésztől - elég csak az utolsó Bills elleni meccsre gondolni. Joe Judge visszatért az ST-hez Cam Achord mellé, a fejlődés pedig szemmel látható. A két újonc (Baringer és Ryland) mellett Brenden Schooler teljesítménye is egészen zseniális volt, arra a blokkolt mezőnygólra minden bizonnyal sokáig fogunk még jó szívvel emlékezni. Rajtuk ezúttal sem múlott semmi.

Hunter Henry - Mike Gesicki: A Patriots TE-párosa már az Eagles ellen is jól muzsikált, most a Dolphins ellen is megmutatták, hogy mennyire fontos elemei a támadósornak. Mac Jones előszeretettel keresi mindkét játékost, akik megbízhatóan szállítják is a yardokat, Henry ráadásul ismét szerzett egy szép touchdownt.

DOWN

Támadófal: Sajnos Strange és Onwenu visszatérésével sem oldódtak meg a támadófal gondjai, mind pass protectionben, mind pedig futásblokkban borzasztó gyengén teljesítettek. Előbbit még a gyors, rövid passzokkal valamelyest sikerült elfedni, de még így is rengetegszer értek oda Mac Joneshoz a Miami védői. Különösen Calvin Andersonnak volt nagyon hosszú estéje, akit rendre megvertek a szélen, ráadásul ezek a hibák mind-mind kulcsszituációban érkeztek.

Futás elleni védekezés: Nyilvánvalóan a Miami támadósora (főleg a Hill-Waddle) duó miatt mélyebben állt fel legtöbbször a csapat, hogy elvegyék a legnagyobb fegyverét az ellenfélnek, ám Raheem Mostert kegyetlenül kihasználta az adódó lehetőségeket. Rengeteg szerelést rázott le magáról, többször előfordult, hogy mínuszyardos játék helyett 5-6 yardos futást ért el. Időnként persze sikerült őt megfogni, de az esetek többségében nagyon magabiztosan tudott a földön haladni a Dolphins, amivel kontrollálni tudták a mérkőzést.

Hozzászólás

A védők tették amit tudtak, talán lehetett volna jobb is de a dolphins szerintem minimum top 10- es támadóegysége ellen meccsben tartották a csapatot, aminek elégnek kellett volna lennie. A modern NFL- ben minden a támadójátékot segíti ( ahogy mondani szokták), muszáj lenne a támadóknak is szintet lépni, mert a védelem nem fogja tudni “lenullázni” ezeket az egységeket. Meglátjuk mi jön… a támadófalnak egy fejmosás BB- től, ez bizonyos. 

Támadófal nélkül értelmetlen győzelemre számítani, az ellenfeleink pontosan látják az éppen rendelkezésre álló szedett-vedett ötös gyengeségeit, és kegyetlenül kihasználják - igazuk is van. Amíg ez nincs rendben, addig ilyen meccseket fogunk "élvezni". 

Az UP szekcióval csak egyetérteni lehet, Gonzo egyértelműen 1. körös kiválasztotthoz méltóan játszik és meccsről-meccsre jobb. A TE-k bevonása végre rendszerszintű, ámbár nekem még kevésnek tűnik, pláne amikor ennyire bajban vagyunk, akkor a két magas (és láthaóan eredményes) elkapónkat talán sűrűbben lehetne használni. És tudom, hogy sokszor ők segítik ki a szerencsétlenkedő ötöst, de talán az arány lehetne kicsit nagyobb az eredménycentrikusság/pontszerzés felé a biztonság terhére. Láthatóan Mac gyorsan és jól meg tudja őket találni, talán többet tudnának segíteni.

Schooler meg egészen zseniális, azt a szélső felállást elsőre fucsának találtam, pedig ezzel el tudta érni, hogy blokkolatlanul zuhanhatott a rúgóra. Ehhez kellett a sebessége meg az esze is, hogy a rúgóhoz még véletlenül se érjen hozzá, és ezt szuperül meg is csinálta.

Ami nekem még UP-szerű, hogy nem volt bántóan sok (5) büntetés az oldalunkon, a fegyelem talán egyre jobb lesz, ez is segít valamennyit.

A Hill-Waddle duót 126 yardon tartani mindenképpen remek teljesítmény, kíváncsi leszek, ezt meg tudja-e csinálni még valaki utánunk. :)

Jones szerintem sem rossz, pont az a lendület hiányzik még belőle, amit a folyamatos sikerélmény ad, egyszerűen nincs még meg az a hullám, hogy a támadóoldal minden eleme legalább megbízhatóan, elég jól játsszon. Nekem ő még egy kezdő irányító, akinek kell egy atomlöket, hogy magában és a csapattársaiban is bízhasson. Én bízom benne, hogy jó irányító lesz, ha a falat rendbe teszik előtte. Ez ez én véleményem, nem kell ezért agyonverni... :)

Szurkolnunk kell azért, hogy a coach team a falra találjon valami megoldást, különben az itthoni Xanax fogyasztás az egekbe fog szökni... :) (Sose szedtem azt a szart. :) :) :) )

GOOO PATS!!!

A szedett-vedett fallal egy gond van igazából, hogy csak Brown hiányzott LT posztról... most jön ki az, hogy egyáltalán nem tudtak együtt gyakorolni a TC során, Onwenu, Strange és Anderson sem edzett augusztusban. Valószínűleg 3-4 meccs múlva nem így fog majd kinézni a dolog - bár Anderson egyedül is szar volt, nem csak az összeszokottság hiányzott...

Én kipróbálnám, hogy milyen az a felállás ahol Omwenu az RT, Mafi pedig az RG. Persze amíg játékba nem rázódnak a srácok, addig sehogy sem jó ez

Persze, abszolút igazad van, végig erről beszéltünk a szezon előtt, hogy még ha meg ia gyógyulnak, egy percet nem edzettek együtt, ugyanakkor ez a poszt igényli talán a legkomplexebb együttműködést az 5-6-7 blokkolótól. Vagyis nem csak egymással nem edzettek, hanem a tightendekkel és a többi ideiglenes blokkolóval sem. Ha csak ez a baj, akkor  ez biztosan javulni fog, ha végre egy kicsit állandósulnak a rendekezésre állók, de Onwenu megint kiesett (tényleg, van róla valami információ?), úgyhogy eddig nehéz bízni abban, hogy a fal stabilizálódik. És ha stabilizálódik, akkor kiderül az is, hogy ki képes megfelelően koznisztens teljesítményt hozni - hát Anderson erősen kétséges, az biztos, időnként Strange is tök homálynak tűnik. Én nagyon drukkolok nekik, mert nélkülük nemigen lesz elfogadható támadójátékunk.

MJ szerintem szépen fejlödik. Különösen az tetszik, ahogy egyre jobban mozog a zsebben, pedig nagyon nehéz dolga van emögött a fal mögött. Plusz a tavalyi év, fejlödés szempontjábol, kuka neki ( 1 év minusz). Szerintem ha lenne egy jo támodoegyseg körülötte, akkor rajta nem mulna. Nézzétek meg Joe Burrow-t Cincinnatiben. Szerintem mindenki egyetért abban, hogy ö benne van a top 3 irányito között a ligában, mégis mennyire szenved a rossz fal miatt.

Szépen feljöttünk a Phins ellen....pont amikor nagyon kellene a hideg fej és gyilkos ösztön na akkor van baj Jonesnál....akkor mintha visszaváltana kettőt....

Hiányzik belőle a gyilkos ösztön...amikor fent vagyunk a hullámon és meglehet totál roggyasztani az ellent....

Ne feledjük, hogy ehhez kellenek a “gyilkos ösztön” pillanatoknak megfelelő (segítő?) játékhívások is. Amik nekem a meccs nagy részében kifejezetten tetszenek, de pl. a meccset lezáró 4. kísérletünknél elég optimistát hívtunk sztem.

Gyilkos ösztönt nehéz fenn tartani ,amikor jön egy holdig büntetès, egy sack. Amikor tudja az ellenfél,hogy futás nem működik és a falunk egy àtjáróház. Az elkapóink nem tudnak 2mp alatt elszeparálódni így az ellenfél defensenek elég a rövid yardokat levédekezni.Vannak szar dobàsai MJ-nak ,de közel sem olyan gyenge,mint sokan ezt írják.

Schooler snap ütemérzéke és sebessége bámulatra méltó. 

Örülök, hogy MJ fejlődött a zsebből kimozgásban (awg 5 yard futás, 5 kísérletből) és futásból passzolásban (Henry TD). Viszont túl hektikus a teljesítménye és a sack-ek során túl sok yardot veszít valamint többnyire sokáig hezitál a döntéseiben. Akinek gyenge a fala, és Ő ezt tudja, bár sohase fogja mondani, gyorsabbnak kellene lennie "agyban" is. 

Agyban pár fórumozónak sem ártana fejlődnie. Neked pl több napod volt rá, hogy egy értelmes hsz-t írj és mégse sikerült.

Kedves Agymenő szurkolótársam! Nem tudom mit kifogásolsz Schooler és/vagy MJ dicséretében. Az utolsó mondatomban pedig nem az RPO hívásokra gondoltam.

Ezt pont te mondod? :D Ilyen alapon neked is éveid voltak a kultúremberhez méltó beszédre ha már másokhoz/másokat hozzászólsz/megszólítasz de mint a mellékelt ábra mutatja nem léptél a fejlődés útjára póker zsenikém, se itt se a bowl.hu-n meg úgy alapvetően sehol. 
Most tényleg, beleállsz boldog-boldogtalanba és általában az legszomorúbb, hogy max annyi a bajod, hogy nem értesz egyet az állításával. És mint valami prosztó faszkalap, minősíthetetlen stílusban teszed mindezt. 
Csak mert el kellene hinni, hogy a te seggedből süt a nap…. :D:D:D 

 

Ilyen az, amikor a Risperdal és az Abilify is egyszerre hiánycikk, a Slenyto-t pedig már nem szedheted, mert túl vagy a serdülőkoron....

Ilyenkor annyira örülök, hogy mindenféle istenképzet nélkül tudok nézni egy meccset és a magam együgyű szintjén óbégatni, amikor az egyik kibombázza a másikat, pláne, ha TD is lesz belőle.

Egyébként sajnálom azt, aki így, ilyen alapossággal néz egy meccset, míg nekem csak annyi a lényeg, hogy ne verjem le a chips-es tálat és ne locsoljam le sörrel a kanapét. Boldog tudatlanságban...

Átlagban a 3. leggyorsabban szabadult a labdától a fordulóban Mac (asszem 2.28 másodperc alatt), szóval olyan sokat azért nem hezitált :)